Ile kosztuje Netflix? Cennik na 2023 rok

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 2 minut

W ciągu ostatniego roku na rynku pojawiło się wiele platform streamingowych, które stały się realną konkurencją dla Netflixa, szczególnie pod względem cenowym. Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje Netflix i jakie plany taryfowe są dostępne do wyboru? Przedstawiamy najważniejsze informacje!

netflix siedziba

Cennik Netflix – koszty subskrypcji i zmiany na 2023 rok

Na tę chwilę cena pakietów Netflix nie ulega zmianom, choć serwis streamingowy nie wyklucza ewentualnych podwyżek już w 2023 roku. Wraz z nadejściem nowego roku w życie wejdzie jednak pewna zmiana, która będzie dotyczyć współdzielenia kont. Obecnie wielu użytkowników Netflixa decyduje się na taką formę korzystania z platformy, co jednak dla serwisu przynosi spore straty finansowe.

Zmiany dotyczące współdzielenia kont mają skutecznie wyeliminować ten proceder poprzez konieczność weryfikacji nowego logowania na konto przez aplikację mobilną lub adres e-mail. Dzięki temu osoby posiadające plany taryfowe nie będą mogły udostępnić ich osobom trzecim. 

Jeśli chodzi o koszty subskrypcji, warto wiedzieć też, czym różnią się pakiety Netflix. Ich podstawowy podział pod względem funkcjonalności oraz cen wygląda następująco:

  1. Pakiet podstawowy – cena 29 zł miesięcznie nie jest wygórowana. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku serwisu Netflix abonament tego typu pozwala na oglądanie filmów i seriali w jakości SD, która w przypadku nowoczesnych ekranów i potrzeb użytkowników może być niewystarczająca. Uwaga – ten pakiet przeznaczony jest tylko dla 1 osoby.
  2. Pakiet standardowy – w cenie 43 zł miesięcznie można skorzystać z usługi dla dwóch osób w jakości HD.
  3. Pakiet premium – analizując plany taryfowe Netflixa, można powiedzieć, że premium jest najkorzystniejszym dla wymagających użytkowników. W tym przypadku w cenie 60 zł miesięcznie z zasobów streamingowych mogą korzystać aż 4 osoby jednocześnie w jakości Ultra HD.

Ile kosztuje Netflix rocznie? Krótkie podsumowanie

Na tę chwilę cennik Netflix nie ulega większym zmianom, a na 2023 rok serwis zapowiada tylko „kosmetyczne” poprawki związane ze współdzieleniem kont. Cena pakietów Netflixa w skali roku wygląda następująco:

Pakiet podstawowyPakiet standardowyPakiet premium
348 zł516 zł720 zł

Warto dodać, że osoby, które chciałyby zapłacić za usługę korzystania z zasobów serwisu streamingowego jednorazowo za cały rok, nie mogą liczyć na dodatkowy rabat – cennik Netflix jest stały, niezależnie od formy płatności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły