Wymagane warunki pożyczki

3 sierpnia 2021

Pożyczki online to wsparcie finansowe, które możesz otrzymać nie tylko w banku, ale również firmie pożyczkowej. Na stronie każdej instytucji finansowej możesz poznać wymagane warunki pożyczki. Jeżeli nie spełnisz kryteriów, decyzja kredytowa okaże się negatywwna. Kto może złożyć wniosek? Jakie są wymagane warunki pożyczki? Odpowiadamy!


Spis treści:

 

Kto może otrzymać pożyczki online?

Odpowiedź na pytanie, kto może otrzymać pożyczki online, będzie zależała od tego, w jakim miejscu złożysz wniosek. Należy podkreślić, że każdy wnioskodawca ma prawo ustalić indywidualne kryteria wobec swoich klientów.. Dotyczy to jednak szczegółowych kryteriów. Wymagane warunki pożyczki, czyli podstawowe, są z reguły niezmienne w każdej instytucji finansowej. Każda osoba, która składa wniosek o wsparcie finansowe, powinna posiadać obywatelstwo RP lub zezwolenie na stały pobyt.

Sam fakt stwierdzenia obywatelstwa Polski jest niewystarczający. Musisz również posiadać zdolność do czynności prawnych, by móc legalnie podpisać dokumenty z instytucji finansowej. W tym momencie oczywisty okazuje się również obowiązek ukończenia 18 roku życia. Jakie wymagane warunki pożyczki możesz jeszcze spotkać? Jednym z nich jest posiadanie pozytywnej zdolności kredytowej. Co kryje się pod tym stwierdzeniem?

 

Wymagane warunki pożyczki a zdolność kredytowa

Zdolność kredytową ocenia się na podstawie kilku kryteriów, które składają się na analizę ilościową i jakościową. Pierwsza z nich dotyczy bezpośredniej sytuacji finansowej kredytobiorcy, czyli: dochodów, kosztów utrzymania oraz obecnego zadłużenia. Na podstawie tych informacji bank oceni, czy w budżecie zostają pieniądze na spłatę raty zobowiązania we wnioskowanych parametrach.

Analiza jakościowa opiera się na sprawdzeniu cech osobistych takich jak: wiek, stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu, statusu mieszkaniowego i majątkowego, wykształcenia, stażu pracy i zawodu, stanowiska. Drugi aspekt, który wpływa na analizę jakościową, to: historia kredytowa oraz scoring.

 

Co wpływa na scoring?

Scoring jest to ocena w skali punktowej, która pomaga określić ryzyko związane z pożyczaniem pieniędzy. Im wyższa ocena, tym większa zdolność kredytowa. Jeżeli masz wątpliwości, jak prezentuje się Twój scoring, możesz sprawdzić to w rejestrze BIK. Co prawda, każda instytucja może mieć inne limity oraz modele scoringowe, ale taki wynik da Ci pogląd na sytuację.

Na wynik scoringu wpływa po pierwsze terminowość. Jeżeli pojawiają się opóźnienia i negatywne wpisy w bazach, Twoja zdolność kredytowa będzie niższa – tak samo jak scoring. Zdolność kredytową może obniżyć również brak wpisów w bazach. W takim przypadku trudno stwierdzić, czy pożyczkobiorca ma skłonność do terminowej spłaty zobowiązania w terminie. Wpływ na scoring ma również częstotliwość korzystania z kart kredytowych i innych produktów.

Instytucje finansowe biorą również pod uwagę ilość złożonych wniosków w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Problem pojawia się, kiedy bank wystawia negatywne decyzje. To może mieć znaczenie pod kątem oceny scoringu. Wpływ na scoring ma również historia pozytywnych spłat kredytów. Im dłuższa historia, tym lepiej.

 

Jakie inne warunki pożyczki muszą spełniać wnioskodawcy?

Jeżeli wnioskodawca decyduje się na złożenie wniosku o pożyczki online, musi spełniać również kilka warunków technicznych.

Należy przygotować się na konieczność posiadania ważnego numeru telefonu komórkowego, adresu e-mail, indywidualnego konta bankowego. Bez tego złożenie wniosku może okazać się niemożliwe.

Jeżeli spełniasz powyższe kryteria, możesz tak naprawdę złożyć wniosek o pożyczki online, ale czy je otrzymasz? Wpływ na to mają inne wymagane warunki pożyczki – niezwiązane z kwestiami technicznymi.

 

Dlaczego warto wybrać pożyczki pozabankowe?

Firmy pożyczkowe oferują swoim klientom pożyczki na łagodniejszych warunkach niż banki. Dodatkowo wszystkie formalności możesz załatwić przez internet. Bez wątpienia są to jedne z największych zalet tych produktów. Dodatkowo wymagane warunki pożyczki są wbrew pozorom łatwe do spełnienia. Wniosek o pożyczki online złożysz bez problemu na stronie firmy pożyczkowej.

 

Jak złożyć wniosek o pożyczki online?

Wiemy już, jakie są wymagane warunki pożyczki. Teraz warto również zwrócić uwagę na sposób wnioskowania. Jeżeli masz urządzenie z dostępem do internetu, bez problemu złożysz wniosek o pożyczkę. Może być to: telefon, komputer, a nawet tablet. Dodatkowo pamiętaj o koncie bankowym, które posłuży do weryfikacji tożsamości. Jak złożyć wniosek o pożyczki online? Sprawdźmy.

1. Krok pierwszy polega na przejściu na stronę internetową, gdzie znajdziesz wirtualny kalkulator. Za pomocą suwaków określasz kwotę i okres kredytowania. Pamiętaj, by wziąć pod uwagę swoje dochody i możliwości.

2. Drugi krok to wypełnienie wniosku o pożyczki online. Musisz wprowadzić do rubryk dane osobowe, kontaktowe, adresowe oraz finansowe.

3. Trzeci krok polega na weryfikacji tożsamości za pomocą szybkiego przelewu weryfikacyjnego czy też aplikacji do natychmiastowego potwierdzenia tożsamości.

4. Ostatni krok to oczekiwanie na decyzję kredytową. Jeżeli spełniasz wymagane warunki pożyczki, wniosek powinien zostać zaakceptowany.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.