Wszystko o refinansowaniu pożyczki

26 listopada 2019

Refinansowanie pożyczki jest bardziej powszechne, niż może się wydawać, chociaż wielu klientów wciąż nie wie, jak i kiedy cała procedura może zostać uruchomiona. A szkoda, bo często jest ona ratunkiem w tarapatach! Czy wiesz wszystko o refinansowaniu pożyczki? Zapraszamy do artykułu.


Spis treści:

Wnioskowanie o pożyczkę i uśmiechnięcie się do niej, kiedy wpłynie ona już na konto jest proste i dopóki nie pojawiają się żadne problemy z jej spłatą, wszystko jest w porządku. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy cały plan zaczyna się sypać? Wtedy właśnie do gry wchodzi refinansowanie pożyczki. Co to jest i jak działa – o tym przeczytasz niżej.

Czy wiesz wszystko o refinansowaniu pożyczki?

Czasami zdarza się, że po zaciągnięciu pożyczki pojawiają się problemy z jej spłatą. Nigdy nie jest to sytuacja przyjemna, ale najgorsze, co można zrobić, to unikać regulowania należności. Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z usługi refinansowania pożyczki.

Refinansowanie pożyczki, to (mówiąc najprościej) zaciągnięcie pożyczki w celu spłaty poprzedniej. Nie wolno jednak mylić tego z typowym rozpoczęciem nakręcania spirali długów! Ponieważ jest ono zwykle częścią usług oferowanych przez firmy pożyczkowe, refinansowanie jest znacznie bezpieczniejsze – przede wszystkim pożyczkodawca ma jasną sytuację i wie, że przekazywane przez niego pieniądze będą przeznaczone na spłatę innej pożyczki.

Jak działa refinansowanie pożyczki?

Przedstawmy może sytuację na przykładzie. Pan Jan zaciągnął darmową pożyczkę w firmie X w wysokości 2000 zł na 30 dni i nic nie zwiastowało kłopotów z jej spłatą. Po drodze pojawiły się jednak niespodziewane problemy finansowe i pan Jan wiedział już, że nie będzie w stanie oddać należnej kwoty na czas. Skontaktował się więc z firmą X, która zaproponowała, że znajdzie dla niego w takim razie inną firmę, która udzieli mu pożyczki specjalnie na cel uregulowania długu. W ten sposób, dzięki pożyczce z firmy Y rozłożonej na wygodne raty, pan Jan spłacił w firmie X zobowiązanie 2000 zł na czas, zaś firmie Y będzie je oddawał wygodniej, na miarę obecnych możliwości finansowych.

Co ważne, pieniądze z firmy Y trafiają do firmy X bezpośrednio, bez udziału pana Jana. Nie może on więc w żaden sposób dysponować pożyczką Y. Dzięki temu jednak, jego historia kredytowa nie zostanie nadszarpnięta, a jeśli zobowiązanie wobec firmy Y będzie spłacał regularnie, wręcz zbuduje sobie pozytywny wizerunek kredytowy.

Superrata pożyczki ratalne

Superrata pożyczki ratalne, to prawdopodobnie najwygodniejsza pożyczka, której zasady udzielania i spłacania są jasne i korzystne. Wystarczy kilka kliknięć i wniosek już trafia do rozpatrywania. Pożyczyć można od 1000 zł na 8 miesięcy, aż do 5000 zł nawet na 30 miesięcy. A jeśli stanie się cokolwiek niepożądanego i z jakiegoś powodu spłacenie pożyczki na czas nie będzie możliwe? Nic nie szkodzi – wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem telefonu 22 102 16 00. Pożyczkodawca zrobi wszystko, aby zaproponować najbardziej korzystne dla obu stron rozwiązanie!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.