Spotify — jak będą wyglądać ceny usługi w 2023 roku?

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 2 minut

Opłaty w ramach korzystania ze szwedzkiego serwisu Spotify nie są wygórowane, co przekłada się na ogromne zainteresowanie tymi usługami wśród konsumentów na terenie praktycznie całego świata. Spotify oferuje cyfrowe nagrania muzyczne, podcasty oraz opcję tworzenia własnych playlist – z użyciem utworów objętych prawami autorskimi. Na tę chwilę to ponad 82 miliony produkcji z różnych wytwórni. Zastanawiasz się, czy Spotify jest za darmo? Tak, ale z dodatkowymi reklamami i z mocną okrojoną funkcjonalnością aplikacji.

aplikacja spotify

Ile kosztuje Spotify? Aktualne ceny na 2023 rok

Cennik Spotify obejmuje kilka plantów, które różnią się między sobą dostępnymi funkcjonalnościami oraz oczywiście – ceną. Opłaty za korzystanie z platformy z muzyką są często naliczane dopiero po wykorzystaniu aż 3-miesięcznego, darmowego okresu próbnego, który w dowolniej chwili można też dezaktywować. W poniższej tabeli znajdziesz informacje o planach, cenach i dostępnych funkcjonalnościach pakietów.

Pakiet IndywidualnyPakiet DuoPakiet RodzinnyPakiet Student
19,99 zł miesięcznie24,99 zł miesięcznie29,99 zł miesięcznie9,99 zł miesięcznie
1 konto w pakiecie2 konta w pakiecieaż do 6 kont w pakiecie1 konto w pakiecie
brak reklam, odtwarzanie na żądanie, wersja Spotify offlinebrak reklam, odtwarzanie na żądanie, wersja Spotify offline + blokada treści nieprzyzwoitychbrak reklam, odtwarzanie na żądanie, wersja Spotify offline

A więc co daje Spotify premium? To przede wszystkim usługa, która została skierowana do osób chcących odtwarzać swoje ulubione utwory bez żadnych ograniczeń i reklam. Plany premium dla użytkowników tego serwisu są skomponowane tak, aby każdy mógł:

  • pomijać utwory bez żadnego limitu,
  • odtwarzać utwory bez reklam,
  • pobierać muzykę na swoje urządzenie – niezależnie od miejsca przebywania.

Na tę chwilę serwis nie zapowiada większych zmian na 2023 rok, choć wiele wskazuje na to, że ceny mogą ulec pewnym zmianom – głównie ze względu na rosnącą inflację oraz inne czynniki gospodarcze.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły