BIG InfoMonitor – jak sprawdzić siebie w BIG? Poradnik

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 5 minut
Wizerunek Twojej firmy lub Ciebie jako konsumenta jest istotny, jeżeli starasz się o nawiązanie nowej współpracy czy też kredyt w banku. Jeżeli nie zadbasz o swoją historię w BIG, możesz spotkać się z odmową w relacjach biznesowych czy też podczas wnioskowania o wsparcie finansowe. Jak tego uniknąć? Przeanalizuj swoją historię w BIG InfoMonitor! Jak sprawdzić siebie w tej bazie? Wyjaśniamy!
jak sprawdzić siebie w big

BIG Infomonitor – raport o sobie i innych

Zacznijmy od tego, by wyjaśnić, czym jest BIG InfoMonitor. To jedna z najważniejszych informacji, która pomoże Ci zrozumieć, dlaczego warto kontrolować wpisy w tym rejestrze. Jeżeli zadajesz sobie pytanie o BIG InfoMonitor: jak sprawdzić siebie w tej bazie, pewnie zdążyłeś się przekonać, że ma ona ogromny wpływ na wiele sfer życia. Dlaczego tak się dzieje? BIG InfoMonitor jest częścią Grupy BIK i pozostaje w korelacji z Biurem Informacji Kredytowej. Różni się jednak w kilku istotnych kwestiach.

Do BIG InfoMonitor trafiają informacje o przeterminowanych płatnościach, a nie kredytach tak jak w przypadku BIK. Dlatego też bardzo łatwo jest otrzymać negatywny wpis do tego rejestru. Ponadto wiele firm (oprócz tzw. pożyczek bez baz) korzysta z tego źródła informacji, by ograniczyć ryzyko nawiązywania współpracy z nowymi kontrahentami i sprawdzić wiarygodność potencjalnych klientów. Dzięki niej można dowiedzieć się, czy wobec potencjalnego klienta ktoś prowadzi proces windykacyjny.

Dlaczego warto zajrzeć do BIG InfoMonitor? Jak sprawdzić siebie, by uniknąć kłopotów? Najpierw skupmy się na pierwszym pytaniu. Odpowiedź mogą przynieść statystyki.

Kiedy można trafić do BIG InfoMonitor? Jak sprawdzić siebie?

Wpis do BIG InfoMonitor można otrzymać w wielu różnych – często bardzo prozaicznych – sytuacjach. Wpis do tej bazy dłużników wykonują nie instytucje finansowe, ale podmioty gospodarcze i wierzyciele. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jak sprawdzić siebie w BIG, być może spóźniłeś się z opłatami, za co można trafić do BIG InfoMonitor. Wśród nich pojawiają się:

  • rachunki za telefon,
  • czynsz,
  • opłaty za media,
  • alimenty,
  • mandat za jazdę bez ważnego biletu,
  • zaległości orzeczone przez sąd,
  • kontrakty B2B.

Jeżeli spóźniłeś się z opłatą przez więcej niż 30 dni, możesz trafić do tej bazy. Masz wątpliwości, czy Twoje dane pojawiły się w BIG? Raport o sobie odpowie na wszystkie pytania.

Raport o sobie BIG InfoMonitor – jak sprawdzić siebie i dlaczego warto

Poniżej znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić siebie w BIG. Zanim do tego dojdziemy, dowiesz się, co znajdziesz w raporcie. Dzięki temu rozwiejesz swoje ewentualne wątpliwości. Raport o sobie w BIG InfoMonitor pozwoli Ci na zdobycie bardzo cennych informacji. Dowiesz się, w jaki sposób postrzegają Cię kontrahenci. Sam wiesz, jak ciężko zaufać osobom, których wiarygodność została nadszarpnięta. Dlatego też powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, co mogą pomyśleć o Tobie potencjalni partnerzy biznesowi czy też firmy, z którymi nawiążesz współpracę.

[perfectpullquote align="full" bordertop="false" cite="" link="" color="#30c7c9" class="" size="16"]Raport pozwoli Ci zyskać informację o tym, kto dopisał Cię do listy dłużników i z jakiego powodu. .

Być może nie jesteś świadomy tego, że z powodu opóźnień w rutynowych płatnościach, trafisz do BIG. Jeżeli jakikolwiek wpis będzie budził Twoje wątpliwości, wiedza na ten temat pozwoli Ci wyjaśnić sytuację. Dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, jak sprawdzić siebie w BIG!

Dowiedz się krok po kroku: jak sprawdzić BIG!

Przejdźmy krok po kroku przez cały proces. Dzięki temu dowiesz się, jak sprawdzić BIG na swój temat.

1. Na początku musisz po prostu przejść do listy dostępnych usług. Spośród nich wybierz “Raport o sobie”.

2. Następnie przejdź do opisu oferty i przeanalizuj, co możesz dzięki temu zyskać. BIG raport o sobie pozwoli Ci w zdobyciu bardzo cennych informacji.

3. Kolejny krok to wypełnienie krótkiego formularza formularza rejestracyjnego. Wpisz adres e-mail i hasło, a następnie zaznacz wszystkie zgody i kliknij “Załóż BIGKonto”.

4. Następnie otrzymasz kod aktywacyjny na adres e-mail. Po kliknięciu otrzymasz informację o powodzeniu rejestracji oraz możliwość zalogowania się.

5. Teraz musisz zdecydować, z jakiego planu chcesz skorzystać. Od tego zależy kolejna część odpowiedzi na pytanie, jak sprawdzić siebie w BIG. Jeżeli zdecydujesz się na jednorazową usługę, możesz uniknąć dodatkowej opłaty. W przypadku abonamentu należy uiścić odpowiednią kwotę.

6. My wybieramy pojedynczą usługę dla konsumentów (przedsiębiorcy otrzymują nieco inne informacje w raporcie). W tym momencie należy wpisać: imię, nazwisko i numer telefonu.

7. Kolejny krok to wypełnienie szczegółowych danych osobowych, kontaktowych, adresowych. Po zaznaczeniu zgód czeka Cię jeszcze potwierdzenie tożsamości. Pamiętaj, by mieć przy sobie dowód osobisty!

8. Po zakończeniu rejestracji otrzymasz BIG raport o sobie. Odpowiedź na pytanie, jak sprawdzić siebie w BIG, nie jest zbyt skomplikowana, ale wymaga udostępnienia wielu informacji na swój temat.

Ile kosztuje BIG – sprawdzenie osoby fizycznej, czyli konsumenta

Wiemy już, jak sprawdzić siebie w BIG. Teraz warto zwrócić uwagę na szczegółowe informacje znajdujące się w raporcie oraz wysokość opłat. Jako konsument dowiesz się:

  • czy masz długi wpisane do Rejestru Dłużników,
  • kto weryfikował informacje na Twój temat w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Dodatkowo zyskasz możliwość potwierdzenia swojej rzetelności za pomocą takiego zestawienia.

Jeżeli sprawdzasz BIG raport o sobie raz na 6 miesięcy, możesz skorzystać z tej oferty za darmo na podstawie art. 23 ustawy o BIG. W innym przypadku musisz liczyć się z opłatą: 10,50 zł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły