Szybka pożyczka online – ranking szybkich pożyczek przez internet

Szybka pożyczka online – ranking szybkich pożyczek przez internet przygotowany przez ekspertów porównywarki Pożyczkowy-Portal pomoże ci wybrać najlepszą szybką pożyczkę. Zobacz nasz ranking i wybierz sprawdzoną firmę pożyczkową. 

Zobacz:

Szybka pożyczka online – jak to działa?

Szybka pożyczka online jest produktem finansowym, z którego korzystają miliony ludzi na całym świecie. W Polsce szybka pożyczka jest coraz bardziej popularna. Jak można wyczytać w ostatnim z raportów Biura Informacji Kredytowej w trzecim kwartale 2018 roku zadłużenie z tytułu pożyczek udzielanych przez pozabankowe firmy pożyczkowe wynosiło 4,6 mld zł. To obrazuje skalę dostępności i popytu na szybkie pożyczki online. Największą dynamiką wzrostu mogą pochwalić się szybkie pożyczki w kwotach powyżej 5000 zł. Tego typu produkty finansowe należą do grupy pożyczek długoterminowych, a w więc udzielanych na wiele miesięcy.

Dlaczego według najnowszych danych firmy pożyczkowe w porównaniu do ubiegłego roku zanotowały aż 47-procentowy wzrost w udzielaniu pożyczek? Czynników może być wiele. Obecnie szybkie pożyczki to produkty przemyślane i opracowane przez specjalistów z wielu dziedzin, zarówno pod kątem finansów, prawa, jak i marketingu i sprzedaży.

Wraz z wprowadzeniem odpowiednich przepisów i ustawy antylichwiarskiej oraz rozwojem branży fintech, skończył się tak zwany „Dziki Zachód” dla firm pożyczkowych; mowa przede wszystkim o nieuczciwych graczach.

Pojęcie szybkiej pożyczki z roku na roku ulegało przeobrażeniu i odzyskiwało zaufanie klientów. Wcześniej, niestety z powodu braku regulacji rynku oraz braku nadzoru nad działalnością wielu firm pożyczkowych, pożyczka kojarzyła się po prostu z lichwą, czyli pożyczaniem na bardzo wysoki procent. Odbiór społeczny jednak zmienił się przez lata. Co więcej, pożyczka odziera się z pejoratywnych skojarzeń, które stawiały ją wyłącznie jako deskę ratunkową w trudnych sytuacjach finansowych płatnika. Obecnie wielu klientów korzysta z szybkiej pożyczki, przeznaczając uzyskane pieniądze na cele niezwiązane z pokryciem wcześniejszego długu, lecz na realizację pasji, rozwoju osobistego, na wyjazd wakacyjny, remont, zakup sprzętów RTV/AGD, samochodu czy też na rozwój własnej działalności gospodarczej.

Zobacz nasze pozostałe rankingi

 

Nie tylko organy kontroli firm świadczących usługi finansowe przyczyniły się do lepszego PR-u pozabankowych pożyczek. Największy wpływ mają oczywiście same firmy, które udzielają pożyczek. Mowa o przedsiębiorstwach pożyczkowych, czy całych grupach finansowych, które działają na wielu rynkach europejskich i światowych od wielu, wielu lat. Konsekwentne działania marketingowe oraz rozwój produktów finansowych, zakorzeniają w świadomości konsumentów marki godne zaufania.

Oprócz wysokich kwot, sporym zainteresowaniem cieszy się również szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej. To pożyczka szybka i niskokwotowa do 2000 zł, którą pozabankowe firmy pożyczkowe udzielają klientowi bez sprawdzania scoringu i jego historii kredytowej.

Szybka pożyczka przez internet – kto może ją otrzymać?

Szybka pożyczka przez internet przeznaczona jest przede wszystkim dla klienta pełnoletniego. W zależności od wyboru danej firmy udzielającej pozabankowej pożyczki online, aby klient mógł otrzymać szybkie pożyczki przez internet powinien:

 • posiadać telefon komórkowy
 • być obywatelem Polski i posługiwać się dowodem osobistym
 • posiadać własne konto bankowe
 • podać adres zameldowania
 • posiadać własny adres e-mail
 • złożyć wniosek o pożyczkę w wybranej firmie pożyczkowej poprzez formularz dostępny w serwisie

 

Firmy pożyczkowe zazwyczaj nie określają górnego limitu wieku pożyczkobiorcy. Co więcej, zachęcają emerytów do składania wniosków o pożyczkę, reklamując swoje usługi przeznaczone właśnie dla osób starszych lub nieczynnych zawodowo. Trzeba jednak pamiętać, że osoba w zaawansowanym wieku może napotkać trudności w otrzymaniu dużej kwoty pożyczki na bardzo odległy okres spłaty. Jest to po prostu związane z ryzykiem braku spłaty i definiowane przez określone firmy własnym, wewnętrznym scoringiem. Można znaleźć w tym przypadku analogię z kredytobiorcą. Przykładowo osiemdziesięciolatek nie otrzyma kredytu na kilka lat, mimo że przez całe życie zawsze spłacał wszystkie zobowiązania finansowe w terminie. Jest wiarygodnym płatnikiem, jednak czynnik wieku zdecydowanie obniża jego zdolność kredytową. Dla porównania młoda osoba, która wkracza w dorosłe życie, ma nową pracę itd., ma większe szanse na otrzymanie kredytu. 

Przy wnioskowaniu o szybką pożyczkę przez internet mile widziany jest też stały dochód. Niektóre firmy pożyczkowe wymagają zaświadczenia o przyznawanym wynagrodzeniu, ale należy to już do rzadkości. Większość pożyczkodawców decyzję o przyznaniu pożyczki klientowi bądź nie przyznaniu, opiera na wewnętrznym scoringu oraz bazach takich jak BIK, ERIF, KRD, BIG, czy też w CrediCheck, która jest branżową platformą wymiany danych o pożyczkobiorcach. Dlatego też podczas wypełniania formularza o pożyczkę, wystarczy zadeklarować otrzymywany miesięczny dochód.

Co z osobami, które nie mogą wykazać się regularnymi wpływami pieniędzy na konto lub posiadają czynne zadłużenie i nieuregulowane należności? Czy takie osoby mają szansę na otrzymanie pożyczki? Gdzie powinny szukać pomocy?

Szybka pożyczka dla zadłużonych – gdzie szukać pomocy?

Szybka pożyczka dla zadłużonych nie istnieje w kontekście banków. Banki sprawdzają klienta w oparciu o wiele baz dłużników oraz BIK, a także dysponują ogromną bazą prowadzoną przez Związek Banków Polskich, a mianowicie Bankowy Rejestr. BR gromadzi i przetwarza informacje o niesolidnych klientach. Jeśli więc posiadamy aktywne, niespłacone zadłużenia, nasza zdolność kredytowa jest bardzo słaba i nie możemy liczyć na wsparcie finansowe w banku.

Dla osób, które posiadają negatywne wpisy w bazach dłużników alternatywą będzie szybka pożyczka bez bik. Czy szybkie pożyczki bez bik w ogóle są możliwe? Wiemy, że pozabankowe firmy pożyczkowe również sprawdzają klienta w bazach zanim udzielą mu zobowiązania finansowego. Niektóre firmy jednak omijają ten etap, udzielając szybkich pożyczek bez bik. Powszechniejszą praktyką jest sprawdzanie zdolności kredytowej klienta, sprawdzenie jego historii kredytowej w bazach, ale narzucenie własnej interpretacji wyników, co należy nazwać wewnętrznym scoringiem. Jeśli więc kiedyś nie spłaciliśmy zobowiązania finansowego, bank od razu nas skreśli.

Pozabankowa firma pożyczkowa oceni naszą aplikację o pożyczkę trochę inaczej. Oceni lub może ocenić, bo wszystko zależy od przyjętych w danej firmie kryteriów oceny zdolności kredytowej klienta, co stanowi tajemnicę danych firm. Nie dowiemy się, jak wygląda wewnętrzny scoring w danej firmie. Możemy jednak sprawdzić, że w wielu firmach pożyczkowych szybka gotówka dla zadłużonych jest możliwa. Jeśli np. posiadamy wpis w bazach dłużników sprzed kilku lat, i od tamtej pory wywiązywaliśmy się z płatności za inne zobowiązania finansowe zawsze w terminie, pozabankowa firma pożyczkowa jest w stanie udzielić klientowi pożyczki. 

Ranking szybkich pożyczek

Poniżej prezentujemy przygotowany przez naszych specjalistów ranking szybkich pożyczek. W rankingu znalazły się firmy z ugruntowaną pozycją na rynku, które świadczą swoje usługi od wielu lat oraz stosunkowo młode instytucje pożyczkowe, na które również warto zwrócić uwagę. Eksperci Pożyczkowego-Portalu na bieżąco przeprowadzają stosowne testy usług oferowanych przez firmy pożyczkowe, wybierając tylko najlepsze, godne polecenia szybkie pożyczki.

Warto powiedzieć, że specjaliści porównywarki sprawdzili ponad 120 ofert szybkich pożyczek istniejących na rynku. Wybór wydaje się ogromny. Jednak ranking szybkich pożyczek został sporządzony wyłącznie z 10 najlepszych ofert. Sprawdziliśmy wiele parametrów, takich jak szybkość otrzymania pożyczki, łatwość procesu aplikowania o pożyczkę, czy też kluczowe dla wielu klientów czynniki – maksymalna wysokość kwoty pożyczki oraz czas spłaty zobowiązania. Jesteśmy przekonani, że decydując się na szybką pożyczkę przez internet w którejś z wymienionych w rankingu firmie, będziemy mieć do czynienia z wysoką jakością usług i finalnie otrzymamy pożyczkę na upragniony cel.

Szybka pożyczka pozabankowa na raty – poznaj opinie pożyczkobiorców

Dla osób poszukujących dodatkowych informacji o konkretnej instytucji pożyczkowej korzystanie z porównywarki Pożyczkowy-Portal będzie najlepszym wyborem. Pod hasłem szybka pożyczka opinie znajdziemy większość firm pożyczkowych dostępnych na rynku polskim. Podajemy najważniejsze informacje o firmach pożyczkowych takie jak:

 • Historia firmy
 • Charakterystyka produktów oferowanych przez firmę
 • Proces wnioskowania o szybkie pożyczki na raty
 • Metodę otrzymania pieniędzy (przelew, czek GIRO lub szybkie pożyczki w domu klienta)
 • Reprezentatywny przykład pożyczki
 • Koszty
 • Wady i zalety
 • Opinie pożyczkobiorców.

 

Oprócz wymienionych informacji, które przygotowujemy dla naszych użytkowników, na bieżąco śledzimy rynek pozabankowych pożyczek online i publikujemy porady dotyczące pożyczania i produktów pożyczkowych. Jako pierwsi informujemy również o przygotowywanych przez firmy pożyczkowe promocji i konkursach.

Popularna szybka pożyczka na dowód staje się coraz mniejszym ryzykiem dla klienta dzięki opiniom innych pożyczkobiorców, którzy wcześniej korzystali z usług wybranej firmy. Użytkownicy Pożyczkowego-Portalu na bieżąco komentują usługi danej firmy pożyczkowej, dzielą się opiniami i uwagami, co dla nowego klienta stanowi prawdziwą skarbnicę wiedzy i może pomóc w podjęciu decyzji wzięciu szybkiej pożyczki. Pożyczki szybkie stały się bardziej transparentne. Poprzez tego typu działanie porównywarek, żadna firma nie może pozwolić sobie na spadek jakości usług, ponieważ naraża się na negatywne komentarze internautów. Poprzez opracowywanie tego typu zestawień i rankingów najlepszych szybkich pożyczek staramy się przedstawiać rzetelne informacje o wyselekcjonowanych ofertach instytucji pożyczkowych. Mamy nadzieję, że przygotowany ranking sprawi, że wybór szybkiej pożyczki przez internet będzie jeszcze łatwiejszy.

Czy wybrałeś już szybką pożyczkę przez Internet? Sprawdź koniecznie nasz ranking najlepszych firm udzielających szybkich pożyczek.