Ranking kredytów gotówkowych 2020

ranking kredytów gotówkowychRanking kredytów gotówkowych 2020 to zestawienie, które ma na celu umożliwić klientom łatwiejsze znalezienie odpowiedniej oferty. Dzięki niemu można poznać najlepsze oferty dostępne na rynku, a nad ich wyborem pracują eksperci porównywarki. Dbają oni o to, aby w rankingu znaleźli się kredytodawcy udostępniający nie tylko najatrakcyjniejsze parametry kredytu, ale również wysokiej jakości obsługę klienta, szybkie wnioskowanie oraz decyzję kredytową. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto tym razem okazał się najlepszy, sprawdź poniższy ranking kredytów gotówkowych 2020!

Ranking kredytów gotówkowych 2020 – najlepszy kredyt!

W życiu każdego z nas może pojawić się taki moment, kiedy wydatki wciąż rosną, a na koncie brakuje potrzebnych pieniędzy. Remont mieszkania, zakup nowego samochodu lub sprzętu RTV czy AGD to również inwestycje, w których doskonale sprawdzi się kredyt gotówkowy. Warto wspomnieć, że wszystkie poniższe oferty zakładają dowolny cel finansowania. Co to znaczy? Jeżeli otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, pieniądze możesz przeznaczyć, na co tylko chcesz. Interesujące? Sprawdź ranking kredytów 2019 i wybierz świadomie najlepsze wsparcie finansowe!

Zanim złożysz wniosek o kredyt gotówkowy online

Na początku warto zaznaczyć, że oferty znajdujące się w zestawieniu nie są kredytami hipotecznymi. Jednak jeżeli brakuje nam niewielkiej kwoty do zakończenia budowy domy czy rozpoczęcia remontu mieszkania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z tego rozwiązania. Przy tym trzeba pamiętać, że maksymalne kwoty dostępne w ofertach wahają się od 100 000 zł do 250 000 zł. Dlatego też powinniśmy przeanalizować dokładnie swój budżet domowy oraz zdefiniować cel przed podjęciem ostatecznej decyzji o kredycie gotówkowym. Umożliwi nam to uniknięcie sytuacji, kiedy otrzymane środki nie są wystarczające do sfinansowania danej inwestycji. Pamiętajmy, że kilka aktywnych zobowiązań bankowych lub pozabankowych może doprowadzić do pętli zadłużenia, a tego byśmy nie chcieli. 

Na czym polega kredyt gotówkowy ranking?

Jak już wspomnieliśmy na początku, ranking kredytów zawiera oferty banków dotyczące kredytów gotówkowych, a nie hipotecznych. Oprócz wysokości wsparcia finansowego, jakie możemy otrzymać, można zauważyć jeszcze kilka różnic, które wynikają już z samej definicji. Spójrzmy. Kredyt gotówkowy jest to rodzaj pożyczki pieniężnej, którą można otrzymać nie tylko w banku, ale również inne instytucje. Z takiego wsparcia finansowego mogą skorzystać indywidualni klienci, a następnie pieniądze przeznaczyć na dowolny cel. Oznacza to, że jedną ze stron umowy jest konsument, a drugą kredytodawca. W takiej sytuacji możemy się spotkać również z nazwą kredyt konsumencki. Dlatego też tego typu oferty podlegają zarówno prawu bankowemu, jak i takiemu samemu rozporządzeniu jak pożyczki pozabankowe, czyli ustawie o kredycie konsumenckim.

Jeżeli zdecydujemy się na jedną z poniższych ofert, możemy być pewni, że jest ona korzystna, a proces wnioskowania przebiegnie bez komplikacji. Z podstawowych danych udostępnionych przez ranking kredytów jest maksymalna kwota zobowiązania oraz okres kredytowania. Kiedy chcemy dowiedzieć się więcej, warto przejrzeć opinie ekspertów. Natomiast w przypadku podjęcia decyzji możemy przejść na stronę kredytodawcy, klikając “Złóż wniosek”. Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowych?

Kredyt gotówkowy online – jak złożyć wniosek?

Ranking kredytów gotówkowy obejmuje oferty, które umożliwiają złożenie wniosku nie tylko w oddziałach stacjonarnych, ale również przez telefon lub internet. Dzięki temu możemy wybrać swobodnie odpowiadające nam rozwiązanie. Choć nie ulega wątpliwości, że wnioskowanie online jest jedną z najszybszych metod. Warto wspomnieć, że niektóre instytucje nie wprowadzają na strony internetowe całego procesu wnioskowania, a część formalności należy dopełnić podczas rozmowy telefonicznej. Może być również wymagane podpisanie umowy w oddziale banku.

Wiele zależy od indywidualnej decyzji kredytodawcy. Bardzo często pierwszym krokiem jest uzupełnienie krótkiego formularza kontaktowego, a następnie oczekiwanie na kontakt z doradcą. Jednak jak wygląda składanie wniosku całkowicie przez internet? Spójrzmy.

Składanie wniosku o kredyt gotówkowy online – krok po kroku

1.Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy zrobić, to przejście na stronę internetową kredytodawcy. Jak już zostało wspomniane, można to zrobić, klikając przycisk “Złóż wniosek”. W tym momencie nastąpi przekierowanie ze strony ranking kredytów gotówkowych na platformę banku. Trafimy bezpośrednio do formularza wniosku lub zostaniemy poproszeni o potwierdzenie chęci zaciągnięcia wsparcia finansowego.

2.Następnie musimy wypełnić rubryki odpowiednimi danymi. Bank poprosi nas o udostępnienie standardowych: danych osobowych, kontaktowych adresowych oraz finansowych. Dodatkowo zostaniemy zobowiązani do odpowiedzi na kilka pytań dotyczących bezpośrednio nas jako wnioskodawców. Wśród nich mogą się znaleźć informacje o liczbie domowników, statusie mieszkaniowym, wykształceniu i wiele innych. Dzięki temu kredytodawca oceni naszą zdolność kredytową.

3.Kolejnym krokiem będzie ostateczny wybór parametrów zobowiązania lub potwierdzenie wstępnej decyzji.

4.Następnie musimy przejść przez weryfikację tożsamości.

5.Dodatkowo zostaniemy zobowiązani do załączenia odpowiednich dokumentów, które potwierdzą naszą sytuację finansową.

6.Po wysłaniu kompletnego wniosku musimy czekać na decyzję kredytową.

7.Jeżeli będzie ona pozytywna, należy zaakceptować warunki. W tym momencie ostatnim naszym obowiązkiem jest podpisanie umowy oraz cierpliwe oczekiwanie na przelew pieniędzy.

Jakie warunki musimy spełniać oraz kiedy przyjdzie przelew z banku? Spójrzmy.

Warunki otrzymania pieniędzy – ranking kredytów gotówkowych

Jakie warunki musimy spełniać, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową w banku? Po pierwsze pamiętajmy, że podstawą jest posiadanie co najmniej 18 lat i pełnej zdolności do czynności prawnych. W zależności od wybranego banku może się zdarzyć, że minimalny próg wieku będzie wyższy. Dodatkowo konieczne jest posiadanie stałego źródła dochodu. Nie musi być to koniecznie umowa o pracę. Banki akceptują również emerytury i renty, działalność gospodarczą lub umowy cywilnoprawne. Jednak nie ulega wątpliwości, że od wysokości dochodów oraz stabilności zatrudnienia mogą zależeć warunki otrzymanego kredytu. Przykładowo: Pani Kasia pracuje na podstawie umowy o pracę na okres 12 miesięcy. Podjęła decyzję o złożeniu wniosku w sprawie kredytu na 18 miesięcy. W takiej sytuacji bank może zaproponować inne warunki obejmujące termin spłaty zgodny z pozostałym czasem gwarancji zatrudnienia. 

Dodatkowo musimy pamiętać o posiadaniu polskiego obywatelstwa, adresu zameldowania na terenie RP, numeru telefonu komórkowego, adresu e–mail oraz indywidualnego konta bankowego. Większość banków wymaga również potwierdzenia otrzymywania dochodów. W tej sytuacji może pojawić się pytanie, czy jest możliwe kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – czy to możliwe?

Większość banków wymaga od swoich klientów nie tylko weryfikacji tożsamości, ale również potwierdzenia otrzymywanych dochodów. Tutaj może pojawić się pytanie, czy jest możliwe otrzymanie kredytu gotówkowego bez zaświadczeń. Okazuje się, że tak. Zazwyczaj jest dostępne kilka rozwiązań. Wśród nich oczywiście znajduje się dokument o dochodach i zatrudnieniu z miejsca pracy, jednak można tego uniknąć. Każdy pracownik jest zobowiązany do corocznego złożenia deklaracji PIT w urzędzie skarbowym. Dlatego też banki akceptują formularz PIT za ostatni rok jako potwierdzenie otrzymywanych dochodów. Oprócz tego jeśli otrzymujemy wypłatę na konto bankowe, możemy poświadczyć swoje zarobki wyciągiem z rachunku osobistego. Powinien on obejmować czas wyznaczony przez bank, czyli przykładowo 3 ostatnie miesiące. 

Natomiast jeżeli prowadzimy własną działalność gospodarczą, również musimy zweryfikować swoje dochody. W tej sytuacji będzie potrzebne roczne zeznanie podatkowe oraz zaświadczenie z Urzędu Skarbowego/ZUS/KRUS. Innym rozwiązaniem może być przedłożenie książki przychodów i rozchodów.

Z kolei wnioskodawcy utrzymujący się z renty lub emerytury mają większe pole manewru. Potwierdzeniem dochodów będzie wyciąg z rachunku bankowego za ostatni miesiąc, odcinek emerytury potwierdzający jej otrzymywanie, decyzja o waloryzacji lub przyznaniu świadczenia. Jak widać, nie musimy informować pracodawcy o zamiarze zaciągnięcia zobowiązania w banku. Takie oferty znajdują się również w zestawieniu ranking kredytów gotówkowych 2019. 

Czym jest zdolność kredytowa i jak badają ją banki?

Spełnienie powyższych warunków jest niezbędne do otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej. Składają się one na naszą zdolność kredytową, która określa, czy dany wnioskodawca będzie w stanie wywiązać się z zaciągniętego zobowiązania. Proces ten składa się z analizy ilościowej oraz jakościowej.

  • Pierwsza z nich dotyczy wysokości naszych dochodów oraz wydatków. Dodatkowo bank zobowiązuje nas do podania kwoty, jaką musimy przeznaczyć na dotychczasowe zobowiązania wobec instytucji finansowych. Dzięki temu otrzymuje sumę, którą każdego miesiąca jesteśmy w stanie przeznaczyć na opłacenie raty kredytu.
  • Z kolei analiza jakościowa dotyczy między innymi naszych cech osobowych. Zostaniemy zapytani o liczbę osób na utrzymaniu, stan cywilny, wykształcenie, zawód, staż pracy oraz stanowisko czy też status mieszkaniowy. Szczegółowe pytania zależą od wymagań banku. 
  • Drugim z elementów analizy jakościowej jest również historia kredytowa. Jeżeli mieliśmy kiedykolwiek problemy z opłaceniem zobowiązań w terminie, informacje na ten temat mogły zostać udostępnione w rejestrach dłużników. Kiedy tak się dzieje, zamyka się nasza droga do otrzymania pozytywnej decyzji w banku.
Warto również wspomnieć, że brak informacji o terminowo spłacanych zobowiązaniach obniży nasz scoring, co może okazać się problemem. Dlatego powinniśmy dbać o budowanie historii kredytowej, która podnosi naszą atrakcyjność jako klientów wnioskujących o kredyt gotówkowy.

 

Ranking kredytów gotówkowych kalkulator

Każdy bank udostępnia na swojej stronie internetowej kalkulator dotyczący kosztów zobowiązania. Do obowiązków takich instytucji należy również umieszczenie reprezentatywnego przykładu kredytu oraz najważniejsze informacje. Dzięki temu możemy zweryfikować prognozowane opłaty jeszcze przed złożeniem wniosku i wybrać najlepszą ofertę. Warto również wspomnieć, że porównywarka Pożyczkowy Portal również umożliwia swoim użytkownikom sprawdzenie kosztów danego kredytu. Aby to zrobić, wystarczy przejść do kategorii “Kredyty gotówkowe”, a następnie za pomocą suwaków ustalić interesujące nas parametry zobowiązania.

Po ustaleniu kwoty kredytu oraz terminu spłaty pokaże nam się lista banków, które udostępniają interesującą nas ofertę. W ten sposób otrzymamy informacje o  tym, ile będzie wynosiła miesięczna rata kredytu. Dodatkowo z poziomu listy możemy dowiedzieć się, jak inni klienci oceniają ofertę oraz przejść do analizy ekspertów danego produktu, przykładowo kredyt gotówkowy PKO czy kredyt gotówkowy Santander.

Dlaczego warto korzystać z opinii o kredytach?

Pod opinią ekspertów znajdziemy również komentarze pisane przez klientów. Dzięki nim możemy potwierdzić słuszność swojej decyzji lub uniknąć powielenia ich błędów.

Analiza ekspertów dotycząca kredytu gotówkowego ma na celu udostępnić wszystkie informacje potrzebne klientowi w jednym miejscu. Dzięki temu nie musimy przechodzić na stronę każdego banku, aby dowiedzieć się, jak prezentuje się ich oferta na tle konkurencji. W opinii o kredycie gotówkowym znajdziemy informacje dotyczące produktu, banku oraz kosztów. Dodatkowo możemy skorzystać z krótkiej instrukcji wnioskowania. Przykładowe koszty są przygotowywane na podstawie informacji dostępnych na oficjalnej stronie banków.

Czy Polacy korzystają z kredytów? Ranking kredytów

Informacje dotyczące częstotliwości korzystania z kredytów można znaleźć w raportach Biura Informacji Kredytowej. Wynika z nich, że w ostatnim czasie zaciągamy mniej zobowiązań w bankach i SKOK–ach niż w poprzednim roku. Jednak ich wartość wzrosła. W maju 2019 roku z oferty skorzystało 617,6 tys. klientów, a łączna kwota wsparcia finansowego wynosiła 7,78 mld zł. Imponujące, prawda? Średnia wartość kredytu wyniosła 12 607 zł. Taką kwotę można otrzymać w każdej instytucji, która znajduje się w zestawieniu ranking kredytów gotówkowych. Eksperci Biura Informacji Kredytowej twierdzą, że jednym z powodów takiej sytuacji może być dłuższy okres kredytowania proponowany przez banki oraz niskie wartości stóp procentowych.

Warto zaznaczyć, że wzrosły również dochody Polaków. Dzięki temu mają oni większe szanse na otrzymanie decyzji kredytowej. Z informacji dostarczonych przez GUS, przeciętne wynagrodzenie w pierwszym kwartale 2019 roku wynosiło 4950,94 zł. Jest to znaczący wzrost w stosunku do poprzedniego roku, kiedy to w tym samym czasie wartość ta sięgała 4622,84 zł. Dodatkowo zostało podniesiona kwota minimalnego wynagrodzenia, która w 2019 roku wynosi 2250 zł brutto. Co Polacy finansują, korzystając między innymi z takich ofert jak te znajdujące się w zestawieniu ranking kredytów gotówkowych online?

Na jakie cele zaciągamy kredyty?

Jak już zostało wspomniane, kredyty gotówkowe są udzielane na dowolny cel. Nie mamy obowiązku informować banku, co sfinansujemy z otrzymanych pieniędzy. Jednak eksperci przeprowadzają każdego roku badania, w których jedno z pytań dotyczy tego, dlaczego klienci sięgają po takie wsparcie finansowe. Jedną z instytucji udostępniających takie informacje jest KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów. Według raportu najczęstszym powodem korzystania z kredytów gotówkowych są zakupy sprzętów RTV i AGD. Na drugim miejscu uplasował się remont. Ostatnią pozycję na podium zajęły wydatki związane z samochodem lub innym środkiem transportu. Okazuje się, że Polacy sięgają po kredyty również w obliczu problemów z opłaceniem podstawowych zobowiązań, takich jak opłaty związane z utrzymaniem mieszkania.

Warto również wspomnieć, że nie mamy problemu również z zaciąganiem zobowiązań na przyjemności. W zestawieniu KRD na siódmym miejscu znalazły się uroczystości rodzinne. Z kolei dziewiątą pozycję zajęły wyjazdy wakacyjne. 6% ankietowanych nie waha się przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy, aby sprawić przyjemność bliskiej osobie, kupując wyjątkowy prezent. Zaskakujący może być fakt, że jedynie 2% ankietowanych zadłuż się w banku na cele związane z prowadzoną firmą. Choć być może wynika to z obecnej na rynku oferty kredytów dla firm. 

Jak widać, kredyty otwierają przed nami wiele możliwości. Dlatego też warto się zastanowić, czy nie złożyć wniosku o jedną z ofert dostępnych w zestawieniu ranking kredytów gotówkowych.

 

O czym warto pamiętać, składając wniosek o kredyt?

Podsumowując nasze rozważania dotyczące kredytów gotówkowych, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną bardzo ważną rzecz. Bank uzależnia swoją decyzję kredytową od wyniku oceny zdolności kredytowej. Jeżeli będzie ona pozytywna, mamy szansę na otrzymanie potrzebnej gotówki. Dlatego też przed złożeniem wniosku warto skorzystać z możliwości wygenerowania raportu BIK. Koszt jednorazowego raportu to 39 zł, a dzięki niemu możemy uniknąć problemów z otrzymaniem kredytu. Zachęcamy do skorzystania z ofert znajdujących się w zestawieniu ranking kredytów gotówkowych online 2019!