Ranking kredytów gotówkowych 2021

ranking kredytów gotówkowychRanking kredytów gotówkowych 2021 to zestawienie, które ma na celu umożliwić klientom łatwiejsze znalezienie odpowiedniej oferty. Dzięki niemu można poznać najlepsze oferty dostępne na rynku, a nad ich wyborem pracują eksperci porównywarki. Dbają oni o to, aby w rankingu znaleźli się kredytodawcy udostępniający nie tylko najatrakcyjniejsze parametry kredytu, ale również wysokiej jakości obsługę klienta, szybkie wnioskowanie oraz decyzję kredytową. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto tym razem okazał się najlepszy, sprawdź poniższy ranking pożyczek gotówkowych!

Spis treści:

Czym jest ranking kredytów gotówkowych?

Ranking kredytów zawiera ofertę banków, która została skierowana do klientów indywidualnych. Oznacza to, że każda osoba fizyczna spełniająca określone kryteria może otrzymać wsparcie finansowe w jednej z wymienionych firm. Ranking zawiera informacje o najlepszych ofertach dostępnych na rynku. Jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z tej pomocy, zaoszczędzimy dużo czasu, który musielibyśmy poświęcić na wyszukanie odpowiedniej oferty na własną rękę. W zamian otrzymujemy listę banków, które oferują kredyty gotówkowe na atrakcyjnych warunkach. 

Jednocześnie należy podkreślić, że banki wymagają od swoich klientów spełnienia konkretnych warunków. Jeżeli nasz profil klienta nie odpowiada kryteriom banku, wniosek zostanie odrzucony.

 

Dla kogo kredyty gotówkowe będą dobrym rozwiązaniem? 

Kredyty gotówkowe będą doskonałym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują większego wsparcia finansowego. W ramach tej oferty możemy otrzymać nawet do 255 550 zł! Dodatkowo spłata jest rozkładana na raty, a maksymalny okres kredytowania wynosi nawet 120 miesięcy, czyli 10 lat. Dzięki temu możemy sfinansować większy wydatek, a wysokość miesięcznej raty dopasować do swoich możliwości finansowych. 

Dlatego tak ważne jest, aby przed złożeniem wniosku o kredyt lub inne zobowiązanie finansowe przeanalizować swój budżet domowy.

 

Ranking kredytów gotówkowych zalety

Czy warto korzystać z rankingu kredytów gotówkowych? Wszelkie wątpliwości pomoże nam rozwiać poniższa lista zalet.

Najczęściej zadawane pytania o ranking kredytów bankowych

1. Kto udziela kredytów gotówkowych?

Kredyty gotówkowe zawarte w powyższym rankingu są udzielane przez banki oraz SKOK-i. Wszystkie te produkty możemy znaleźć również pod nazwą: kredyt na dowolny cel lub kredyt konsumpcyjny. Nierzadko kredytami gotówkowymi nazywane są również pożyczki na raty. Jednak w tym zestawieniu znajdują się wyłącznie produkty oferowane przez instytucje bankowe.

2. Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe udzielane są przede wszystkim na dowolny cel. Kredytodawca nie zapyta nas, na co chcemy przeznaczyć otrzymane pieniądze. Nie zależy od tego decyzja kredytowa. Ponadto kredytodawca nie będzie od nas wymagał żadnych zabezpieczeń w postaci nieruchomości czy poręczyciela. 

3. Jakie dokumenty będą potrzebne do złożenia wniosku w ofercie ranking kredytów gotówkowych?

Kredytodawcy wymagają zazwyczaj od swoich klientów dokumentu potwierdzającego źródło dochodu. Jednak należy podkreślić, że nie zawsze musi to być zaświadczenie z miejsca pracy. Aktualnie dopuszcza się możliwość dostarczenia alternatywnego pisma. Wśród nich może znaleźć się między innymi:

 • PIT za poprzedni rok,
 • wyciąg z konta bankowego,
 • umowy o dzieło lub umowy zlecenia zawarte w określonym czasie.

Ranking kredytów gotówkowych 2021 – najlepszy kredyt!

W życiu każdego z nas może pojawić się taki moment, kiedy wydatki wciąż rosną, a na koncie brakuje potrzebnych pieniędzy. Remont mieszkania, zakup nowego samochodu lub sprzętu RTV czy AGD to również inwestycje, w których doskonale sprawdzi się kredyt gotówkowy. Warto wspomnieć, że wszystkie poniższe oferty zakładają dowolny cel finansowania. Co to znaczy? Jeżeli otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, pieniądze możesz przeznaczyć, na co tylko chcesz. Interesujące? Sprawdź ranking kredytów 2021 i wybierz świadomie najlepsze wsparcie finansowe!

Najlepsze pożyczki gotówkowe – to znaczy jakie?

To, która oferta będzie dla nas najlepsza, zależy od wielu czynników. Każdy ma swoje oczekiwania i potrzeby. Jeżeli szukamy najtańszych kredytów gotówkowych, warto na początku określić kwotę kredytu oraz wysokość preferowanej raty. Następnie możemy skorzystać z porównywarki finansowej i dostępnego w niej kalkulatora.

Kiedy postanowimy znaleźć tani kredyt na własną rękę na podstawie RRSO, musimy pamiętać, że ma to sens wyłącznie w przypadku ustawienia w przypadku każdej oferty tych samych parametrów. W innej sytuacji porównanie kredytów nie przyniesie oczekiwanego rezultatu.

 

Kiedy zależy nam na krótkim czasie oczekiwania, warto korzystać z ofert banków, w których zarejestrowaliśmy swoje konta bankowe. Kredytodawcy chętniej udzielają kredytów klientom z pewną historią w ich banku.Oprócz tego warto zwrócić uwagę na sposób wnioskowania, jaki oferują banki. Niektórzy wymagają wizyt w banku tylko w celu podpisania umowy, inni dopuszczają składanie wniosku wyłącznie stacjonarnie. Takie zasady również będą miały wpływ na czas oczekiwania. Uważajmy również na decyzję o podpisaniu umowy kurierem. W niektórych przypadkach może to powodować opóźnienia.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online?

Ranking kredytów konsumenckich to oferty banków, które umożliwiają wnioskowanie nie tylko w oddziałach stacjonarnych, ale również przez telefon lub internet. Dzięki temu możemy wybrać swobodnie odpowiadające nam rozwiązanie. Choć nie ulega wątpliwości, że wnioskowanie online jest jedną z najszybszych metod. Warto wspomnieć, że niektóre instytucje nie udostępniają na swoich stronach internetowych całego procesu wnioskowania, a część formalności należy dopełnić podczas rozmowy telefonicznej. Może być również wymagane podpisanie umowy w oddziale banku. Wiele zależy od indywidualnej decyzji kredytodawcy.

Bardzo często pierwszym krokiem jest uzupełnienie krótkiego formularza kontaktowego, a następnie oczekiwanie na kontakt z doradcą. Jednak jak wygląda składanie wniosku całkowicie przez internet? Spójrzmy.

 

pożyczkowy portal

Składanie wniosku o kredyt gotówkowy online – krok po kroku

1. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy zrobić, to przejście na stronę internetową kredytodawcy. Jak już zostało wspomniane, można to zrobić, klikając przycisk “Złóż wniosek”. W tym momencie nastąpi przekierowanie ze strony ranking kredytów gotówkowych na platformę banku. Trafimy bezpośrednio do formularza wniosku lub zostaniemy poproszeni o potwierdzenie chęci zaciągnięcia wsparcia finansowego.

2. Następnie musimy wypełnić rubryki odpowiednimi danymi. Bank poprosi nas o udostępnienie standardowych: danych osobowych, kontaktowych adresowych oraz finansowych. Dodatkowo zostaniemy zobowiązani do odpowiedzi na kilka pytań dotyczących bezpośrednio nas jako wnioskodawców. Wśród nich mogą się znaleźć informacje o liczbie domowników, statusie mieszkaniowym, wykształceniu i wiele innych. Dzięki temu kredytodawca oceni naszą zdolność kredytową.

3. Kolejnym krokiem będzie ostateczny wybór parametrów zobowiązania lub potwierdzenie wstępnej decyzji.

4. Następnie musimy przejść przez weryfikację tożsamości.

5. Dodatkowo zostaniemy zobowiązani do załączenia odpowiednich dokumentów, które potwierdzą naszą sytuację finansową.

6.  Po wysłaniu kompletnego wniosku musimy czekać na decyzję kredytową.

7.  Jeżeli będzie ona pozytywna, należy zaakceptować warunki. W tym momencie ostatnim naszym obowiązkiem jest podpisanie umowy oraz cierpliwe oczekiwanie na przelew pieniędzy.

Zanim złożysz wniosek o kredyt gotówkowy online!

pożyczkowy portal

Na początku warto zaznaczyć, że oferty znajdujące się w zestawieniu nie są kredytami hipotecznymi. Jeżeli jednak brakuje nam niewielkiej kwoty do zakończenia budowy domy czy rozpoczęcia remontu mieszkania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z tego rozwiązania. Przy tym trzeba pamiętać, że maksymalne kwoty dostępne w ofertach wahają się od 100 000 zł do 250 000 zł. Dlatego też powinniśmy przeanalizować dokładnie swój budżet domowy oraz zdefiniować cel przed podjęciem ostatecznej decyzji o kredycie gotówkowym. Dzięki temu unikniemy sytuacji, kiedy otrzymane środki nie będą wystarczające do sfinansowania danej inwestycji.

Pamiętajmy, że kilka aktywnych zobowiązań bankowych lub pozabankowych może doprowadzić do pętli zadłużenia, a tego byśmy nie chcieli. 

 

Jakie jest oprocentowanie kredytu?

pożyczkowy portal

Przeglądając oferty kredytowe, możemy spotkać się z dwoma skrótami: RRSO oraz RSO. Pierwsze z nich oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, czyli całkowity koszt kredytu wyrażony procentowo. Natomiast RSO, czyli roczna stopa oprocentowania, określa wartość oprocentowania zobowiązania. Odpowiada ona wyłącznie za to, jakie odsetki będziemy musieli spłacać przez cały okres kredytowania. Jednocześnie powinniśmy zwrócić uwagę, że istnieją dwa podstawowe rodzaje oprocentowania. 

 • nominalne oprocentowanie pożyczek i kredytów jest najczęściej stosowane przez banki. Wartość ta uwzględnia koszt i przychód dla banku, a dla nas oznacza wysokość odsetek,
 • oprocentowanie kredytu gotówkowego lub pożyczki bazujące na stoper referencyjnej, czyli wysokość odsetek jest uzależniona od wybranych parametrów, które mogą się zmienić podczas okresu kredytowania. Przykładem może być marża i WIBOR. Dotyczy ona jednak zazwyczaj zobowiązań długoterminowych. 

Jakie oferty kredytowe mamy do wyboru?

Decydując się na złożenie wniosku o kredyt gotówkowy, musimy wiedzieć, z jakimi produktami możemy się spotkać. Dzięki temu świadomie wybierzemy najlepszą ofertę kredytową. Banki udostępniają najczęściej trzy rodzaje produktów. Różnią się one przede wszystkim formą wypłaty oraz spłaty. Warto jednak przyjrzeć się każdemu z nich. 

 • Tradycyjny kredyt gotówkowy polega na przelaniu na konto kredytobiorcy lub “do ręki” określonej w umowie kwoty. Pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel. Jest to oferta, z której mogą skorzystać nie tylko konsumenci, ale również firmy. Zobowiązanie musimy spłacać według wcześniej ustalonego z bankiem harmonogramu spłat. W zależności od naszego wyboru mogą to być raty równe lub malejące. 
 • Drugą ofertą kredytu gotówkowego jest limit w rachunku bieżącym. Możemy otrzymać propozycję zaciągnięcia takiego zobowiązania od banku, w którym posiadamy konto bankowe. Na podstawie naszej historii kredytowej bank może określić naszą zdolność kredytową i określić, jaka kwota pożyczki będzie dla nas optymalna. Limit w koncie umożliwia nam skorzystanie z pieniędzy w każdym momencie. Natomiast wysokość przyznanych środków zależy od naszych dochodów. Okres kredytowania wynosi najczęściej rok, ale istnieje możliwość przedłużenia umowy. Warto zwrócić uwagę, że w tym przypadku spłata limitu następuje przez wpłacenie na własne konto pieniędzy. Oznacza to, że środki z wynagrodzenia zostaną w pierwszej kolejności przeznaczone na spłatę zobowiązania.
 • Trzecim rozwiązaniem jest karta kredytowaJeżeli posiadamy konto w konkretnym banku, możemy otrzymać do niego kartę kredytową. Dzięki niej możemy skorzystać z dostępnych środków w każdym momencie. Płacimy jedynie za środki, z których aktualnie korzystamy. Dodatkowo otrzymujemy okres bezodsetkowy. Jeżeli w tym czasie spłacimy otrzymane pieniądze, wówczas nie poniesiemy żadnych kosztów. Należy jednak pamiętać o opłacie za prowadzenie zobowiązania

Na czym polega kredyt gotówkowy ranking?

Jak już wspomnieliśmy na początku, ranking kredytów zawiera oferty banków dotyczące kredytów gotówkowych, a nie hipotecznych. Oprócz wysokości wsparcia finansowego, jakie możemy otrzymać, można zauważyć jeszcze kilka różnic, które wynikają już z samej definicji. Spójrzmy. Kredyt gotówkowy jest to rodzaj pożyczki pieniężnej, którą można otrzymać nie tylko w banku, ale również inne instytucje. Z takiego wsparcia finansowego mogą skorzystać indywidualni klienci, a następnie pieniądze przeznaczyć na dowolny cel. Oznacza to, że jedną ze stron umowy jest konsument, a drugą kredytodawca. W takiej sytuacji możemy się spotkać również z nazwą kredyt konsumencki. Dlatego też tego typu oferty podlegają zarówno prawu bankowemu, jak i takiemu samemu rozporządzeniu jak pożyczki pozabankowe, czyli ustawie o kredycie konsumenckim.

Jeżeli zdecydujemy się na jedną z poniższych ofert, możemy być pewni, że jest ona korzystna, a proces wnioskowania przebiegnie bez komplikacji. Z podstawowych danych udostępnionych przez ranking pożyczek gotówkowych jest maksymalna kwota zobowiązania oraz okres kredytowania. Kiedy chcemy dowiedzieć się więcej, warto przejrzeć opinie ekspertów. Natomiast w przypadku podjęcia decyzji możemy przejść na stronę kredytodawcy, klikając “Złóż wniosek”.

Warunki otrzymania pieniędzy – ranking kredytów gotówkowych

Jakie warunki musimy spełniać, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową w banku?

 • Po pierwsze pamiętajmy, że podstawą jest posiadanie co najmniej 18 lat i pełnej zdolności do czynności prawnych. W zależności od wybranego banku może się zdarzyć, że minimalny próg wieku będzie wyższy.
 • Dodatkowo konieczne jest posiadanie stałego źródła dochodu. Nie musi być to koniecznie umowa o pracę. Banki akceptują również emerytury i renty, działalność gospodarczą lub umowy cywilnoprawne. Jednak nie ulega wątpliwości, że od wysokości dochodów oraz stabilności zatrudnienia mogą zależeć warunki otrzymanego kredytu.Przykładowo: Pani Kasia pracuje na podstawie umowy o pracę na okres 12 miesięcy. Podjęła decyzję o złożeniu wniosku w sprawie kredytu na 18 miesięcy. W takiej sytuacji bank może zaproponować inne warunki obejmujące termin spłaty zgodny z pozostałym czasem gwarancji zatrudnienia.
 • Musimy pamiętać również o posiadaniu polskiego obywatelstwa, adresu zameldowania na terenie RP, numeru telefonu komórkowego, adresu e-mail oraz indywidualnego konta bankowego. Większość banków wymaga również potwierdzenia otrzymywania dochodów.

Czy mogę otrzymać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

pożyczkowy portal

Większość banków wymaga od swoich klientów nie tylko weryfikacji tożsamości, ale również potwierdzenia otrzymywanych dochodów. Tutaj może pojawić się pytanie, czy jest możliwe otrzymanie kredytu gotówkowego bez zaświadczeń. Okazuje się, że tak. Zazwyczaj możemy skorzystać z kilku rozwiązań. Wśród nich oczywiście znajduje się dokument o dochodach i zatrudnieniu z miejsca pracy, jednak można tego uniknąć.

1. Każdy pracownik jest zobowiązany do corocznego złożenia deklaracji PIT w urzędzie skarbowym. Dlatego też banki akceptują formularz PIT za ostatni rok jako potwierdzenie otrzymywanych dochodów. Oprócz tego jeśli otrzymujemy wypłatę na konto bankowe, możemy poświadczyć swoje zarobki wyciągiem z rachunku osobistego. Powinien on obejmować czas wyznaczony przez bank, czyli przykładowo 3 ostatnie miesiące. 

2. Natomiast jeżeli prowadzimy własną działalność gospodarczą, również musimy zweryfikować swoje dochody. W tej sytuacji będzie potrzebne roczne zeznanie podatkowe oraz zaświadczenie z Urzędu Skarbowego/ZUS/KRUS. Innym rozwiązaniem może być przedłożenie książki przychodów i rozchodów.

3. Z kolei wnioskodawcy utrzymujący się z renty lub emerytury mają większe pole manewru. Potwierdzeniem dochodów będzie wyciąg z rachunku bankowego za ostatni miesiąc, odcinek emerytury potwierdzający jej otrzymywanie, decyzja o waloryzacji lub przyznaniu świadczenia. Jak widać, nie musimy informować pracodawcy o zamiarze zaciągnięcia zobowiązania w banku. Takie oferty znajdują się również w zestawieniu ranking kredytów gotówkowych 2021. 

Czym jest zdolność kredytowa i jak badają ją banki?

Spełnienie powyższych warunków jest niezbędne do otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej. Składają się one na naszą zdolność kredytową, która określa, czy dany wnioskodawca będzie w stanie wywiązać się z zaciągniętego zobowiązania. Proces ten składa się z analizy ilościowej oraz jakościowej.

 • Pierwsza z nich dotyczy wysokości naszych dochodów oraz wydatków. Dodatkowo bank zobowiązuje nas do podania kwoty, jaką musimy przeznaczyć na dotychczasowe zobowiązania wobec instytucji finansowych. Dzięki temu otrzymuje sumę, którą każdego miesiąca jesteśmy w stanie przeznaczyć na opłacenie raty kredytu.
 • Z kolei analiza jakościowa dotyczy między innymi naszych cech osobowych. Zostaniemy zapytani o liczbę osób na utrzymaniu, stan cywilny, wykształcenie, zawód, staż pracy oraz stanowisko czy też status mieszkaniowy. Szczegółowe pytania zależą od wymagań banku. 
 • Drugim z elementów analizy jakościowej jest historia kredytowa. Jeżeli mieliśmy kiedykolwiek problemy z opłaceniem zobowiązań w terminie, informacje na ten temat mogły zostać udostępnione w rejestrach dłużników. Kiedy tak się dzieje, zamyka się nasza droga do otrzymania pozytywnej decyzji w banku.
Warto również wspomnieć, że brak informacji o terminowo spłacanych zobowiązaniach obniży nasz scoring, co może okazać się problemem. Dlatego powinniśmy dbać o budowanie historii kredytowej, która podnosi naszą atrakcyjność jako klientów wnioskujących o kredyt gotówkowy.

 

Czy otrzymam kredyt gotówkowy ze złą historią kredytową?

Wśród klientów, którzy borykają się z problemami finansowymi, znajdują się również osoby z wpisami w bazach dłużników.

Należy podkreślić, że posiadając negatywne wpisy w bazach, nie mamy szans na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej w banku. Pozostaje nam tylko szukać pomocy w pozabankowych firmach pożyczkowych.

 

Istnieje tylko jeden wyjątek, który dopuszcza otrzymanie kredytu gotówkowego bez BIK. Mowa tu o klientach bez jakiejkolwiek historii kredytowej. Jeżeli nie spłacaliśmy do tej pory żadnego zobowiązania, również możemy mieć problem z otrzymaniem pozytywnej decyzji kredytowej. Dlatego na początku warto rozpocząć budowanie swojej zdolności od zakupów na raty czy niewielkich kredytów gotówkowych. 

Kredyt gotówkowy a pożyczka pozabankowa

Jak zostało wspomniane, pożyczka pozabankowa może być alternatywą dla kredytów w banku. Dzięki niej otrzymamy potrzebne pieniądze nawet, posiadając negatywne wpisy w bazach.

 • Należy jednak zaznaczyć, że charakteryzuje się ona niższą maksymalną kwotą pożyczki. W przypadku banków możemy otrzymać nawet 200 000 zł. Natomiast pożyczkodawcy oferują kwoty do 60 000 zł.
 • Jeżeli chodzi o okres kredytowania w banku mamy szansę na rozłożenie spłaty nawet na 120 rat miesięcznych. W przypadku firm pożyczkowych najdłuższy termin wynosi 60 miesięcy.
 • Nie ulega jednak wątpliwości, że największą zaletą i jednocześnie przewagą pozabankowych pożyczek gotówkowych jest możliwość złożenia wniosku bez wychodzenia z domu, wyłącznie przez przez internet oraz ograniczenie formalności do minimum. Dzięki temu pieniądze mogą trafić na nasze konto nawet tego samego dnia!

Czy warto korzystać z narzędzia ranking kredytów gotówkowych kalkulator?

Każdy bank udostępnia na swojej stronie internetowej kalkulator dotyczący kosztów zobowiązania. Do obowiązków takich instytucji należy również umieszczenie reprezentatywnego przykładu kredytu oraz najważniejsze informacje. Dzięki temu możemy zweryfikować prognozowane opłaty jeszcze przed złożeniem wniosku i wybrać najlepszą ofertę. Warto również wspomnieć, że porównywarka Pożyczkowy Portal również umożliwia swoim użytkownikom sprawdzenie kosztów danego kredytu. Aby to zrobić, wystarczy przejść do kategorii “Kredyty gotówkowe”, a następnie za pomocą suwaków ustalić interesujące nas parametry zobowiązania. Po ustaleniu kwoty kredytu oraz terminu spłaty pokaże nam się lista banków, które udostępniają interesującą nas ofertę. 

pożyczkowy portal

W ten sposób otrzymamy informacje o  tym, ile będzie wynosiła miesięczna rata . Dzięki temu wybierzemy najtańszy kredyt gotówkowy. Dodatkowo z poziomu listy możemy dowiedzieć się, jak inni klienci oceniają ofertę oraz przejść do analizy ekspertów danego produktu, przykładowo kredyt gotówkowy PKO czy kredyt gotówkowy Santander.

Porównywarka kredytów gotówkowych

Jeżeli nie wiemy, która oferta kredytowa będzie dla nas dobrym rozwiązaniem, możemy skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych. Narzędzie to umożliwia nam selekcję produktów bankowych zgodnie z wprowadzonymi kryteriami. Jak zostało wspomniane, przechodząc na konkretną podstronę, możemy za pomocą suwaków określić kwotę i okres kredytowania. W odpowiedzi otrzymamy listę pożyczkodawców wraz z kosztami, jakie przyjdzie nam ponieść w przypadku konkretnej oferty. Po przejściu do opinii ekspertów dowiemy się, jakie warunki należy spełniać i jakie parametry kredytu oferuje wybrany bank, prześledzimy przykładowe koszty, poznamy instytucje, z której mamy zamiar skorzystać. Warto zwrócić uwagę na opinie klientów. Dzięki nim możemy uniknąć złego wyboru.

Nie zapominajmy również o zestawieniach, które są przygotowywane przez ekspertów. Wśród nich znajduje się również ranking kredytów bankowych. Podczas analizy każdej oferty eksperci biorą pod uwagę nie tylko dostępne kwoty i okres kredytowania, ale również proces wnioskowania, godziny otwarcia, jakość obsługi klienta i wiele innych. Nie ulega wątpliwości, że ranking kredytów konsumenckich pomoże nam w wyborze właściwej oferty.

Dlaczego warto korzystać z opinii o kredytach?

Pod opinią ekspertów znajdziemy również komentarze pisane przez klientów. Dzięki nim możemy potwierdzić słuszność swojej decyzji lub uniknąć powielenia ich błędów.

Analiza ekspertów dotycząca kredytu gotówkowego ma na celu udostępnić wszystkie informacje potrzebne klientowi w jednym miejscu. Dzięki temu nie musimy przechodzić na stronę każdego banku, aby dowiedzieć się, jak prezentuje się ich oferta na tle konkurencji. W opinii o kredycie gotówkowym znajdziemy informacje dotyczące produktu, banku oraz kosztów. Dodatkowo możemy skorzystać z krótkiej instrukcji wnioskowania. Przykładowe koszty są przygotowywane na podstawie informacji dostępnych na oficjalnej stronie banków.

Czy Polacy korzystają z kredytów? Ranking kredytów

pożyczkowy portal

Informacje dotyczące częstotliwości korzystania z kredytów można znaleźć w raportach Biura Informacji Kredytowej. Wynika z nich, że w ostatnim czasie zaciągamy mniej zobowiązań w bankach i SKOK–ach niż w poprzednim roku. Jednak ich wartość wzrosła. W maju 2019 roku z oferty skorzystało 617,6 tys. klientów, a łączna kwota wsparcia finansowego wynosiła 7,78 mld zł. Imponujące, prawda? Średnia wartość kredytu wyniosła 12 607 zł. Taką kwotę można otrzymać w każdej instytucji, która znajduje się w zestawieniu ofert kredytowych. Eksperci Biura Informacji Kredytowej twierdzą, że jednym z powodów takiej sytuacji może być dłuższy okres kredytowania proponowany przez banki oraz niskie wartości stóp procentowych.

Warto zaznaczyć, że wzrosły również dochody Polaków. Dzięki temu mają oni większe szanse na otrzymanie decyzji kredytowej. Z informacji dostarczonych przez GUS, przeciętne wynagrodzenie w pierwszym kwartale 2019 roku wynosiło 4950,94 zł. Jest to znaczący wzrost w stosunku do poprzedniego roku, kiedy to w tym samym czasie wartość ta sięgała 4622,84 zł. Dodatkowo zostało podniesiona kwota minimalnego wynagrodzenia, która w 2019 roku wynosi 2250 zł brutto. Co Polacy finansują, korzystając między innymi z takich ofert jak te znajdujące się w zestawieniu ranking kredytów gotówkowych online?

Na jakie cele zaciągamy kredyty?

Jak już zostało wspomniane, kredyty gotówkowe są udzielane na dowolny cel. Nie mamy obowiązku informować banku, co sfinansujemy z otrzymanych pieniędzy. Jednak eksperci przeprowadzają każdego roku badania, w których jedno z pytań dotyczy tego, dlaczego klienci sięgają po takie wsparcie finansowe. Jedną z instytucji udostępniających takie informacje jest KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów. Według raportu najczęstszym powodem korzystania z kredytów gotówkowych są zakupy sprzętów RTV i AGD. Na drugim miejscu uplasował się remont. Ostatnią pozycję na podium zajęły wydatki związane z samochodem lub innym środkiem transportu. Okazuje się, że Polacy sięgają po kredyty również w obliczu problemów z opłaceniem podstawowych zobowiązań, takich jak opłaty związane z utrzymaniem mieszkania.

Warto również wspomnieć, że nie mamy problemu również z zaciąganiem zobowiązań na przyjemności. W zestawieniu KRD na siódmym miejscu znalazły się uroczystości rodzinne. Z kolei dziewiątą pozycję zajęły wyjazdy wakacyjne. 6% ankietowanych nie waha się przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy, aby sprawić przyjemność bliskiej osobie, kupując wyjątkowy prezent. Zaskakujący może być fakt, że jedynie 2% ankietowanych zadłuż się w banku na cele związane z prowadzoną firmą. Choć być może wynika to z obecnej na rynku oferty kredytów dla firm. 

Jak widać, kredyty otwierają przed nami wiele możliwości. Dlatego też warto się zastanowić, czy nie złożyć wniosku o jedną z ofert dostępnych w zestawieniu ranking kredytów gotówkowych.

 

O czym warto pamiętać, składając wniosek o kredyt?

Podsumowując nasze rozważania dotyczące kredytów gotówkowych, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną bardzo ważną rzecz. Bank uzależnia swoją decyzję kredytową od wyniku oceny zdolności kredytowej. Jeżeli będzie ona pozytywna, mamy szansę na otrzymanie potrzebnej gotówki. Dlatego też przed złożeniem wniosku warto skorzystać z możliwości wygenerowania raportu BIK. Koszt jednorazowego raportu to 39 zł, a dzięki niemu możemy uniknąć problemów z otrzymaniem kredytu. Zachęcamy do skorzystania z ofert znajdujących się w zestawieniu ranking kredytów gotówkowych online 2020!