Program 500+ a zdolność kredytowa – czy możliwa jest pożyczka na 500 plus?

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Przeczytasz w ciągu 5 minut
Program 500 + to głośny temat wzbudzający wiele emocji nie tylko wśród osób zainteresowanych świadczeniem, ale również Polaków będących poza grupą docelową. Od początku projekt miał zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Mimo to wszedł w życie i, co by o nim nie myśleć, zasila budżety domowe wielu gospodarstw o zauważalną sumę pieniędzy. Co więcej, w niektórych sytuacjach wpływa również na zdolność kredytową rodziców. Sprawdźmy więc, na jakich zasadach funkcjonuje program 500+.
program 500

Na czym polega program 500+?

Program 500+ to jeden z najszerzej i najgłośniej komentowanych projektów społecznych od lat. Chodzi tu nie tylko o kwestie polityczne, które zawsze budzą wiele emocji, ale też o skalę finansowania. Nie da się ukryć, że 500 zł to poważny zastrzyk gotówki dla wielu polskich rodzin. em byłoby mniejsze. Jaki jest cel programu? Ma on za zadanie poprawić sytuację materialną polskich rodzin oraz przyczynić się do zwiększenia dzietności, która, na przestrzeni lat znacznie spadła. Co ciekawe ostatnio rząd wprowadził kolejny program mający w założeniu zwiększyć dzietność, czyli Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

Świadczenie w wysokości 500 zł miesięcznie jest wypłacane każdemu, kto posiada niepełnoletnie dzieci i wypełni odpowiedni wniosek o 500 plus.

Program 500 plus a zdolność kredytowa

Program 500+ poprawia zdolność kredytową Polaków. Nie da się ukryć, że 500 zł to dodatkowy zastrzyk gotówki, który ułatwia zbilansowanie domowego budżetu. W ustawie zapisano, że środki ze świadczenia można przeznaczyć na dowolny cel związany z potrzebami dzieci. W rzeczywistości jednak, nikt nie sprawdza na co są one wydawane.. Dzięki otrzymywanym pieniądzom możemy wyznaczyć w comiesięcznym zestawieniu wydatków i zarobków kwotę na uregulowanie zaległości, przeterminowanych produktów finansowych. W ten sposób możemy uregulować zaległości a nasza zdolność finansowa pnie się w górę. Dodatkowo, pieniądze otrzymywane w ramach 500+ zwiększają naszą zdolność kredytową w przypadku wnioskowania o pożyczkę lub kredyt.

Czy program 500+ pomoże przy wnioskowaniu o kredyt?

Tutaj należy wspomnieć o sytuacji, kiedy program Rodzina 500 plus nie zmienia znacząco naszej sytuacji. Mamy tu na myśli proces wnioskowania o kredyt mieszkaniowy lub kredyt hipoteczny. Są to zazwyczaj długoterminowe zobowiązania, których okres kredytowania może sięgać nawet 35 lat. Dlatego też warunkiem udzielenia takiego zobowiązania jest stabilna sytuacja finansowa. Czy 500+ taką zapewnia? Otóż do osiągnięcia przez dzieci pełnoletności być może tak, ale później dopływ pieniędzy zostaje odcięty. Tak więc, pod względem budżetu domowego pomoc wynikająca z programu 500+ jest długofalowa. Jednak jeżeli weźmiemy pod uwagę zobowiązanie hipoteczne względem banku, będzie ona tymczasowa i nie zmieni naszej zdolności kredytowej.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku pożyczek oraz kredytów gotówkowych, zwłaszcza takich o krótszym okresie spłaty. W takim wypadku pieniądze z 500 plus jak najbardziej mogą poprawić zdolność kredytową wnioskującego. Z drugiej strony, instytucje finansowe biorą pod uwagę także ilość osób na utrzymaniu. Z tego względu nawet otrzymując duże pieniądze w ramach programu, wciąż możemy spotykać się z odmową udzielenia kredytu lub pożyczki.

Czy pożyczka na 500+ jest możliwa?

Załóżmy, że szczęśliwie przeszliśmy proces składania oraz weryfikacji wniosków o 500+ i jest już nam ono wypłacane. Część rodziców będzie je wykorzystywało do opłacania bieżących potrzeb dzieci. Inni natomiast zdecydują się na odkładanie pieniędzy na przyszłość. Znajdą się również tacy, którzy by pomnożyć swój kapitał, będą je inwestować. Z całą pewnością trafimy też na grupę beneficjentów programu korzystających z podwyższonej (z tytułu otrzymywania dodatkowych 500 zł) zdolności kredytowej i zdecyduje się na wzięcie pożyczki w banku lub firmie pożyczkowej. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonać taki krok.

Świadczenie 500+, jako że przyznaje się je do osiągnięcia pełnoletniości przez dziecko, to dla banku lub firmy pożyczkowej wiarygodne źródło dochodu w przypadku zobowiązań krótkoterminowych. Dlatego też w takim wypadku wzrastają nasze szanse na otrzymanie kredytu konsumenckiego lub pożyczki na 500+. Należy jednak zachować zdrowy rozsądek i zaciągać wszelkie zobowiązania odpowiedzialnie. Rodzice powinni pamiętać, że podstawowym celem programu jest poprawa sytuacji ich dzieci.

Program 500+ nie tylko poprawia jakość życia polskich dzieci, bo ich rodzice otrzymują środki na zaspokojenie ich najważniejszych potrzeb, ale również wyraźnie przekłada się na zwiększenie komfortu życia całych rodzin. Dzięki dodatkowej gotówce wzrasta zdolność kredytowa rodziców i opiekunów, mogą więc swobodniej niż kiedyś korzystać z produktów bankowych.  Natomiast pożyczki i kredyty to szansa na zakup niedostępnych do tej pory pomocy naukowych i finansowanie wyjazdów, o których do tej pory dzieci mogły tylko pomarzyć.

Poniżej przedstawiamy listę pożyczek, które udzielane są na dobrych warunkach, a do otrzymania pożyczki nie będą nam potrzebne zaświadczenia z miejsca pracy.

Pożyczka na 500+

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły