Pożyczka od ręki – jak dostać gotówkę w kilka minut?

18 lutego 2021

Pożyczka od ręki to propozycja pozabankowych instytucji finansowych dla osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Mówi się, że czas to pieniądz i trzeba przyznać, że coś w tym jest. Za pracę wykonywaną w trybie godzinowym otrzymujemy zapłatę, czas liczy się też wtedy, kiedy chcemy upolować najlepsze, pod względem finansowym, okazje – czy to w sklepie, czy w banku. Jesteśmy przyzwyczajeni do życia w biegu i tego, że jeśli za coś płacimy, to dostajemy to niemal natychmiast. Stąd właśnie popularność pożyczek pozabankowych, które można otrzymać nawet po kilkunastu minutach od złożenia wniosku tzn. "pożyczka od ręki". Co trzeba zrobić, żeby sprawnie przejść cały proces pożyczkowy? Czy pójść do siedziby firmy, a może lepiej załatwić sprawę przez internet? Przekonajmy się.


Z artykułu dowiesz się:

Pożyczka od ręki – co przez to rozumieć?

Pożyczka od ręki to jedna z propozycji pozabankowych instytucji finansowych. Wprowadzenie procesu wnioskowania do internetu umożliwiło skrócenie czasu oczekiwania na decyzję kredytową. Dodatkowo warto wspomnieć, że pożyczkodawcy znacznie uprościli kryteria stawiane swoim klientom w porównaniu do tych, którym musimy sprostać, wnioskując o kredyt w banku. Ograniczenie formalności do minimum zaowocowało nazwą pożyczki od ręki. Oznacza to, że nie musimy przejmować się donoszeniem stosu dokumentów czy też  informowaniem o swoich planach pracodawcy w celu otrzymania zaświadczenia o dochodach. Z reguły wystarczy posiadać dowód osobisty i prawidłowy wypełnić wniosek.

Niektóre firmy pozwalają swoim klientom wybrać sposób otrzymania gotówki. Możemy poprosić o jej przelew na konto lub odebrać w okienku pocztowym czekiem GIRO. Jeśli wybierzemy drugą z możliwości, mówi się, że była to pożyczka do ręki. Mamy z nią do czynienia również w przypadku obsługi domowej, jednak coraz mniej firm proponuje takie rozwiązanie.

 

Pożyczka od ręki a kredyt w banku

Za frazą „pożyczki od ręki”, tak chętnie wpisywaną w internetową wyszukiwarkę, kryją się pozabankowe produkty finansowe, zwane chwilówkami. Musiało upłynąć sporo czasu, zanim firmy pożyczkowe zdołały odbudować zaufanie Polaków do swoich ofert, ale w końcu się udało – obecnie, pod względem popularności, mogą śmiało konkurować z kredytami bankowymi. W gruncie rzeczy to dzięki ich niedoskonałościom powstały pożyczki od ręki przez internet.

Na co zwykle narzekają klienci banków? Na formalności oraz czas weryfikowania wniosku i wypłacania środków na konto. Pewnym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu w banku, w którym mamy już rachunek osobisty. Jednak i to nie pozwala całkowicie pozbyć się problemu, a przecież wszystko chcemy mieć na już. Te braki dostrzegalne w propozycjach banków wykorzystują firmy pożyczkowe, których głównym atutem jest szybkość i to na każdym froncie – w kilka minut wypełniamy wniosek, tyle samo zajmuje jego weryfikacja, a potem już tylko przelew na konto. Jeśli nasz rachunek bankowy znajduje się w tej samej instytucji, co konto nadawcy przelewu, pieniądze otrzymamy nawet w ciągu 15 minut.  Maksymalny czas oczekiwania, uzależniony od harmonogramu przelewów wychodzących i przychodzących, to 2 dni robocze.

Zachęcamy do zapoznania się z godzinami realizacji zleceń międzybankowych w konkretnych instytucjach w kategorii SESJE ELIXIR na naszym blogu.

 

Pożyczka od ręki przez internet – dlaczego warto z niej skorzystać?

Pewnie nie brakuje osób, które, zamiast klikania w internecie, wolą pójść do oddziału firmy pożyczkowej i osobiście złożyć wniosek o pożyczki od ręki. To trochę tak jak z amatorami książek papierowych i audiobooków – każdy z nich wybiera taką formę czytania, jaka mu bardziej odpowiada. Tak samo jest z pożyczkami. Niektórzy proces starania się o dodatkowe fundusze uważają za nieważny, jeśli nie wypełnią własnoręcznie jakiegoś dokumentu i nie odstoją swojego w kolejce do okienka. Nie chodzi o to, że taka metoda jest zła (bo nie), ale jeśli zależy nam na czasie, to zdecydowanie powinniśmy pomyśleć o złożeniu wniosku o pożyczki od ręki przez internet. Nie dość, że nie musimy w tym celu wychodzić z domu, to jeszcze zgłoszenie możemy wysłać o dowolnej porze.

Pamiętajmy jedynie o godzinach pracy konsultantów – wniosek wysłany w godzinach późnowieczornych i nocnych spowoduje, że proces jego rozpatrywania rozpocznie się dopiero drugiego dnia. Poza dostępem do sieci, nie potrzebujemy niczego więcej. Co najwyżej smartfona, jeżeli zamiast zasiadać przed komputerem, wolimy skorzystać z aplikacji pożyczkowej w dowolnym miejscu i czasie. Tu pojawia się kolejny argument, dlaczego coraz więcej pożyczkobiorców wybiera pożyczki od ręki online a nie kredyt w banku – wygoda. To prawda, że również instytucje bankowe posiadają swoje aplikacje, jednak formularze, które musimy wypełnić i tak są bardziej skomplikowane niż te wymagane przez firmy pożyczkowe.

Pożyczka od ręki online – szybka pożyczka przez internet

Jak już wspomnieliśmy, większość firm oferuje skorzystanie ze swoich produktów na stronach internetowych. Pożyczka od ręki online stała się niemal standardem. Niewiele firm pożyczkowych decyduje się na otwieranie oddziałów czy wizyty domowe. Z jednej strony może to być duże utrudnienie dla osób starszych, z drugiej zaś umożliwia nam całodobowy dostęp do oferty. Dzięki ciągłemu udoskonalaniu oferty niektórzy pożyczkodawcy gwarantują otrzymanie pieniędzy nawet w ciągu 15 minut od wydania decyzji, stąd wzięła się również nazwa szybka pożyczka od ręki. Jak wnioskować?

Pierwszym krokiem będzie przejście na stronę pożyczkodawcy i wybranie za pomocą suwaków odpowiedniego okresu kredytowania oraz kwoty. Następnie należy kliknąć przycisk “Złóż wniosek”, “Weź pożyczkę” lub podobny. W ten sposób zostaniemy przekierowani na stronę z formularzem, gdzie należy udzielić kilku informacji, takich jak: dane osobowe, kontaktowe, adresowe oraz finansowe. Po uzupełnieniu wszystkich rubryk warto sprawdzić, czy wszystkie dane są prawidłowe. Jeśli tak, możemy przejść dalej. Teraz czeka nas jeszcze weryfikacja tożsamości. Możemy ją wykonać przez mikroprzelew lub specjalną aplikację. Większość pożyczkodawców zaleca skorzystanie z tej drugiej możliwości, ponieważ jest ona uznawana za jedną z najszybszych. Po zakończeniu tego etapu musimy jedynie poczekać na decyzję, czy pożyczka od ręki przez internet zostanie nam przyznana czy nasz wniosek jednak odrzucono.

Więcej informacji na temat aplikacji weryfikacyjnych znajdziesz w artykule CO TO JEST INSTANTOR I JAK DZIAŁA? oraz CO TO JEST KONTOMATIK?

 

Poniżej prezentujemy listę firm, które przeszły przez nasz test pożyczki. Jeśli chcesz wiedzieć, czy pożyczka w 15 minut jest możliwa. Sprawdź poniższe zestawienie.

Pożyczki od ręki

Pożyczkodawca Max. kwota pierwszej pożyczki Max. okres spłaty pierwszej pożyczki Nasz test
3000 zł 45 dni ZOBACZ TEST Złóż wniosek
3000 zł 30 dni ZOBACZ TEST Złóż wniosek
2000 zł 30 dni ZOBACZ TEST Złóż wniosek
netcredit 3000 zł 30 dni ZOBACZ TEST Złóż wniosek
wonga 1500 zł 60 dni ZOBACZ TEST Złóż wniosek

 

Na czym polega pożyczka od ręki bez zaświadczeń?

Większość firm pożyczkowych udziela chwilówek wyłącznie na podstawie ważnego dowodu osobistego oraz informacji zawartych we wniosku. Nie musimy prosić w zakładzie pracy o zaświadczenie o zarobkach, nie będziemy też czekać zbyt długo na obliczenie naszej zdolności kredytowej. Parabankom wystarczy nasz dowód osobisty, by zweryfikować nas jako klientów – również w bazach BIK i KRD. Ciekawe jest to, że mimo takiego sprawdzania potencjalnych pożyczkobiorców, większość z nich uzyskuje zgodę na zaciągnięcie kolejnego zobowiązania.

Zaświadczenie o zarobkach nie leży w kręgu zainteresowań firm pożyczkowych – na straży terminowości klientów stoi tabela opłat i prowizji, która zawiera w sobie kwoty dużo wyższe niż te, które możemy znać z bankowych dokumentów. Większość pożyczkodawców wychodzi z założenia, że wiedza o tym, ile zarabia pożyczkobiorca nie da im gwarancji, że wywiąże się on z zobowiązania. Schemat jest prosty: nie spłacasz pożyczki od ręki, zapłacisz wysoką karę. A gdy i tego nie zapłacisz, czeka cię równie kosztowna windykacja i postępowanie komornicze.

Takie założenie, wbrew pozorom, niesie za sobą sporo korzyści dla osób, które osiągają bardzo niskie przychody. Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach będzie w tym wypadku jedynym dostępnym rozwiązaniem. Wprawdzie niesie ze sobą ryzyko, że klient nie wywiąże się z warunków umowy, a konsekwencje są poważne. Dlatego tak ważne jest samodzielne oszacowanie swoich możliwości finansowych poprzez analizę budżetu domowego i obmyślenie planu B, w razie gdyby skończyły się środki na spłatę pożyczki od ręki.

Pożyczka od ręki na dowód – warunki pożyczki bez formalności

Jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać wsparcie finansowe od firmy pożyczkowej? Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka od ręki na dowód wymaga od wnioskodawców posiadania ważnego dowodu osobistego. Potwierdza on nie tylko naszą tożsamość, ale również obywatelstwo RP, co jest niezbędne do skorzystania z oferty pozabankowej. Musimy dodatkowo posiadać co najmniej 18 lat i pełną zdolność do czynności prawnych. Pożyczkodawca poprosi nas również o podanie numeru telefonu oraz adresu e-mail w celu usprawnienia komunikacji. Większość firm praktykuje finalizację pożyczki w formie przelewu, dlatego konieczne będzie posiadanie własnego konta bankowego. Za jego pośrednictwem dokonuje się również weryfikacji tożsamości.

]Pożyczki od ręki na dowód nie wymagają od swoich klientów zaświadczeń od pracodawcy. W zamian za to zostaniemy poproszeni o podanie podstawowych informacji na temat naszej sytuacji finansowej. Musimy uwzględnić: ile wynosi nasz miesięczny dochód oraz wydatki, miejsce pracy, formę zatrudnienia, wykształcenie itd. Na stronach pożyczkodawców można często znaleźć informację, że pożyczka od ręki na dowód zostanie udzielona po uzyskaniu pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Co to oznacza?

Zdolność kredytowa a pożyczka od ręki bez BIK

Podczas weryfikacji wniosków o pożyczki od ręki pożyczkodawca sprawdza nasze dane w bazach dłużników. Najczęściej korzystają oni z BIK (Biuro Informacji Kredytowej), BIG Infomonitor (Biuro Informacji Gospodarczej), KRD (Krajowy Rejestr Długów), ERIF, ZBP (Związek Banków Polskich) oraz stworzonej dla tego sektora bazy Credit Check. Jednak istnieją firmy, które nie traktują wyniku w bazach jako czynnika decyzyjnego lub nie korzystają z wszystkich wyżej wymienionych rejestrów. Pożyczka od ręki bez BIK oznacza, że możemy otrzymać wsparcie finansowe, nawet jeśli:

  • posiadamy negatywny wpis w bazie o niewielkim opóźnieniu lub zadłużeniu,
  • przy naszych danych widnieje informacja o spłaconym już zadłużeniu (BIK przechowuje dane do 5 lat bez względu na to, czy uregulowaliśmy zadłużenie, czy też nie),
  • nie posiadamy żadnej historii kredytowej, co w banku eliminuje nas jako kandydata do otrzymania kredytu.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule CZYM JEST SCORING BIK?

 

Pożyczka od ręki – gdzie ją znajdę?

Wiemy już, że aby jak najszybciej uzyskać potrzebne środki, lepiej skorzystać z opcji online, zamiast stać w kolejkach i wypełniać dokumenty. Jaką firmę pożyczkową wybrać? Od ich ogromu na rynku finansowym można dostać zawrotów głowy, dlatego zanim podejmiemy decyzję, uważnie prześledźmy wszelkie rankingi pożyczki od ręki. W cyklach miesięcznych są w nich uwzględniane te firmy, które cieszą się największym zaufaniem wśród klientów, aktualnie mają najkorzystniejsze oferty i mogą pożyczyć najwięcej pieniędzy.

Już od dłuższego czasu można zaobserwować, że w czołówce często znajdują się takie firmy jak Vivus, Lendon czy Kuki. Trafia do nich również Finbo i Wonga, a także Provident i Profi Credit oferujące pożyczki ratalne.

Jak wnioskować o pożyczki od ręki?

Powtórzmy jeszcze raz, jak wnioskować o pożyczki od ręki, aby podkreślić, że cała procedura jest łatwa i szybka. Najpierw, za pomocą kalkulatora, dostępnego na stronie internetowej firmy, zaznaczamy interesującą nas kwotę chwilówki oraz preferowany czas spłaty pożyczki od ręki (tradycyjnie jest to maksymalnie 30 dni, choć zdarzają się też oferty na 45 dni czy dwa miesiące). Narzędzie informuje nas o całkowitym koszcie pożyczki, a my decydujemy, czy takie warunki współpracy nam odpowiadają. Odpowiedź twierdząca skutkuje wypełnieniem wniosku lub formularza.

Bądźmy przygotowani na to, że firmy mogą poprosić nas o weryfikację tożsamości  przez wykonanie przelewu na symboliczną kwotę. Gdy ten etap będzie za nami, pozostanie nam czekać na decyzję kredytową. Pozytywna sprawi, że pieniądze trafią na nasze konto nawet w ciągu 15 minut. Nie ma na rynku szybszego rozwiązania, minie też pewnie sporo czasu, zanim banki choć zbliżą się do takiego wyniku. Na tę chwilę takie pożyczki od ręki pozostają bezkonkurencyjne.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.