Porównywarka eBroker – sprawdzamy!

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Przeczytasz w ciągu 5 minut
Porównywarka eBroker to kolejna odsłona portali wspierających konsumentów w podejmowaniu ważnych decyzji finansowych. Kieruje swoje treści nie tylko do klientów indywidualnych, ale również firm. Na stronie znajdziemy informacje dotyczące ofert bankowych, firm pożyczkowych i wiele innych. Jak działa porównywarka eBroker i jakie informacje udostępnia? Sprawdziliśmy.
porównywarka ebroker

Spis treści:

Co to jest eBroker?

Serwis eBroker to porównywarka finansowa skupiająca się nie tylko na pożyczkach czy kredytach, ale również kontach osobistych, produktach dla firm, ubezpieczeniach oraz oszczędzaniu, czyli lokatach i kontach oszczędnościowych. Dzięki informacjom umieszczonym na stronie w przystępny sposób możemy zdobyć wiedzę potrzebną do podejmowania decyzji finansowych. Dodatkowo dzięki udostępnianym aktualnością możemy być na bieżąco z ofertą rynkową. Narzędzia nazywane wirtualnymi kalkulatorami pomogą nam obliczyć wysokość raty, zysk z lokaty, korzyści z inwestycji, zdolność kredytową czy porównać różne typy produktów oszczędnościowych.

 

Porównywarka eBroker – o firmie

Porównywarka eBroker to jedna z firm, za działaniem której stoi sztab specjalistów. Wśród nich znajdziemy nie tylko ekspertów z branży finansowej, ale także marketingu czy IT. Na sukces strony pracują ludzie, którzy swoim profesjonalizmem i doświadczeniem chcą pomóc klientom rynku finansowego w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji. Dla nich liczy się przede wszystkim rozwój i zaspokojenie aktualnych potrzeb rynkowych. Nic więc dziwnego, że Grupie eBroker zaufało już ponad 540 000 użytkowników. W 2015 roku została przyłączona przez Grupę Bauer Media do Interii. Mimo to wciąż można ją znaleźć pod tą samą nazwą, co w latach poprzednich. Porównywarka eBroker współpracuje z takimi stronami, jak Opinie24 czy Biznes-firma.

Strona główna porównywarki eBroker

Wchodząc na stronę główną porównywarki, w centralnym punkcie strony znajdziemy menu poziome. W ten sposób od razu dowiadujemy się, co może nam ona zaoferować. Jest to baza najlepszych produktów finansowych, między innymi: kredytów, pożyczek, lokat i kont oszczędnościowych, kont osobistych, usług dla firm oraz ubezpieczeń. Dodatkowo mamy do dyspozycji rzetelne rankingi, artykuły eksperckie, porady, aktualności ze świata finansów oraz opinie o bankach, firmach pożyczkowych  i innych instytucjach.

porównywarka ebrokerscreen źródło: www.ebroker.pl                     

Poniżej znajdziemy aktualności, czyli najnowsze informacje opublikowane na stronie odpowiadające na bieżące pytania klientów i potrzeby rynkowe. Jeśli zjedziemy paskiem przewijania niżej, zobaczymy przykłady dostępnych rankingów, które umożliwiają wybór najlepszej oferty.  Wśród nich znalazło się miejsce również dla rankingu chwilówek online oraz pożyczek pozabankowych. Na końcu znajdziemy odnośniki do porad ekspertów i artykułów poradnikowych.

Po przejściu do rankingu szybkich pożyczek pozabankowych, zostanie wyświetlona przejrzysta lista dostępnych produktów. Znajdziemy w niej takie informacje, jak koszt pożyczki 1500 zł na miesiąc, możliwość przedłużenia okresu spłaty i cenę, maksymalną kwotę pożyczki i przycisk “Złóż wniosek”. Pod rankingiem znajdziemy bardziej szczegółowe dane na temat kosztów kolejne pożyczki, okresów kredytowania, wymaganych dokumentów, wieku czy sprawdzania w rejestrach.

porównywarka ebrokerscreen źródło: www.ebroker.pl         

Porównywarka eBroker – opinie o pożyczkach

Jeśli już jesteśmy przy rankingach warto zaznaczyć, że nie znajdziemy tu żadnego odnośnika do opinii o pożyczce. Aby do nich dotrzeć, należy przejść do zakładki Artykuły i opinie, a następnie kliknąć Informacje o instytucjach. Teraz wybieramy interesującą nas sekcje, w naszym przypadku będą to opinie o firmach pożyczkowych. Klikamy Rozwiń listę i gotowe. Informacje ułożone są alfabetycznie według nazw pożyczkodawców. Po przyciśnięciu logo konkretnej firmy zostaniemy przekierowani do opinii. Przykładowe sekcje to: Informacje o MoneyMan, Produkty MoneyMan oraz Znajdź placówkę. Niestety, w najlepszym wypadku możemy dowiedzieć się, jaki jest adres strony pożyczkodawcy, adres siedziby, numer infolinii oraz wysokość pożyczki i okres kredytowania. Większość firm nie posiada nawet tych informacji.

porównywarka ebrokerscreen źródło: www.ebroker.pl

Porównywarka eBroker na Facebooku

Porównywarka eBroker posiada swoją stronę na Facebooka. Jednak w ostatnim czasie wpisy dodawane są nieregularnie. Trudno więc ocenić ich aktywność. Zazwyczaj są to artykuły blogowe, porady lub aktualności z rynku finansów. Dlatego też może zaskoczyć liczba osób lubiących profil porównywarki eBroker. Jest to ponad 10 000 użytkowników.

Jak korzystać z porównywarek?

Korzystanie z porównywarki może nam ułatwić zarówno wybór odpowiedniego produktu finansowego, jak i dostęp do aktualności z branży. W większości przypadków na stronie głównej znajdziemy suwaki, które umożliwiają określenie parametrów pożyczki. Jeśli chodzi o stronę eBroker.pl mamy jednak do dyspozycji rankingi i ubogie opinie o produktach. Warto zaznaczyć, że firmy zajmujące miejsca w czołówce wcale nie muszą być liderami w naszych oczach. Każdy ma indywidualne potrzeby i możliwości. To właśnie nimi powinniśmy kierować się w swoich wyborach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły