Jak Polacy robią zakupy w Internecie?

natalia  • 
Przeczytasz w ciągu 5 minut
Zautomatyzowanie większości domowych czynności, usprawnienie komunikacji i stały rozwój technologii paradoksalnie sprawiają, że mamy coraz mniej czasu. Nie wystarcza go nawet na tak banalną czynność jak zakupy, dlatego coraz częściej i chętniej nabywamy wszelkie potrzebne towary online, czyli robiąc zakupy w Internecie..
zakupy w Internecie

Spis treści:

Pożyczka na dowolny cel

Poniżej przedstawiamy oferty chwilówek na dowolny cel, które cieszą się zarówno powodzeniem wśród, jak i dobrą opinią klientów. Jeśli zainteresuje Cię jedna z nich, kliknij „Złóż wniosek”.

 

Zakupy w Internecie – dlaczego kupujemy w sieci?

Do zakupów w Internecie przyznaje się średnio co druga dorosła osoba. Można więc śmiało założyć, że handel internetowy toczy się na równi ze stacjonarnym, a w niektórych segmentach nawet go wyprzedza. Zakupy w sieci postrzegane są jako wygodniejsze, szybsze i tańsze. Szczególnie to ostatnie przekonuje Polaków do e-handlu. Ceny w sklepach internetowych potrafią być o kilkanaście procent niższe w stosunku do cen ze sklepów stacjonarnych. Ponadto zakupy w sieci jawią się jako wygodniejsze.

Nie trzeba opuszczać domowego zacisza, można w spokoju porównywać oferty różnych sklepów, nie istnieje ograniczenie czasowe, ponieważ e-sklepy czynne są dwadzieścia cztery godziny na dobę. Nie ma też ograniczeń terytorialnych. Kupować możemy praktycznie w dowolnym miejscu na świecie, wystarczy, że sprzedawca zgodzi się na wysyłkę za granicę. Również miejsce, w którym przebywamy, nie ma wpływu na możliwość robienia zakupów. Jedyne, co może ograniczać, to dostęp do internetu.

Co najczęściej kupujemy w sieci?

Okazuje się, że na asortyment kupowany w internecie duży wpływ ma… płeć. Kobiety najczęściej poszukują ubrań, dodatków i akcesoriów, na kolejnym miejscu stoją książki i płyty, a za nimi kosmetyki. W przypadku mężczyzn widać wyraźne różnice. Panowie najczęściej poszukują elektroniki i sprzętu multimedialnego, w dalszej kolejności książek i płyt. Tylko co trzeci mężczyzna przyznaje się do kupowania przez internet kosmetyków. Produkty spożywcze i farmaceutyczne nadal stoją dość nisko w hierarchii zakupów przez internet. Można z tego wnioskować, że nie lubimy czekać na jedzenie, nie umiemy planować menu z kilkudniowym wyprzedzeniem, lub że po prostu wolimy obejrzeć na własne oczy to, co będziemy jeść.

Jak wybieramy sklep internetowy?

Zdecydowana większość Polaków robi zakupy w polskich sklepach internetowych. Powodów jest kilka: krótszy czas dostawy, możliwość płatności w złotówkach, łatwy kontakt (również telefoniczny) ze sprzedawcą i wreszcie brak problemów z ewentualnymi reklamacjami i zwrotami. Na portalach zagranicznych najczęściej dokonujemy rezerwacji biletów lotniczych bądź wykupujemy wycieczki do egzotycznych zakątków świata.

Oceniając wiarygodność sklepu internetowego, bierzemy pod uwagę przede wszystkim zdanie innych internautów. Jeśli sklep ma dużo pozytywnych opinii, jest postrzegany jako godny zaufania. Istotny jest także czas oraz sposób dostawy, możliwość zwrotów, szczególnie ubrań, dostępne formy płatności w tym płatność przy odbiorze. Tylko jedna trzecia internautów sprawdza przed zakupem regulamin sklepu. Przed dokonaniem zakupów warto także sprawdzić, czy sklep udziela w widocznym miejscu danych na swój temat, istotny jest przede wszystkim fizyczny adres sklepu.

Na plus trzeba zaliczyć także udostępnienie numeru telefonu stacjonarnego. Jednak tym, co przyciąga klientów jak magnes, są niskie ceny, rabaty dla nowych klientów, możliwość przystąpienia do programu lojalnościowego i atrakcyjne promocje. Mimo to można zauważyć, iż świadomość konsumencka w sieci rośnie. Jeśli dany sklep otrzymał dużo negatywnych opinii od byłych klientów, niskie ceny niewiele pomogą.

Spontaniczność w sieci

Mogłoby się wydawać, że kupując w internecie, a więc szukając określonego produktu, nie jesteśmy narażeni na pokusy przypadkowych zakupów. Nic bardziej mylnego. Także w internecie kupujemy pod wpływem chwili, dlatego, że coś wpadło nam w oko, nadarzyła się okazja cenowa, lub w sprzedaży pojawiło się coś, czego dawno szukaliśmy, a co długo było niedostępne.

Spontaniczne zakupy mają to do siebie, że często brakuje na nie pieniędzy. I tu okazuje się, że zakupy w Internecie biją na głowę zakupy w sklepach stacjonarnych. Powód jest prosty. W internecie nietrudno o szybką pożyczkę gotówkową na dowolny cel. Przykładowo na portalu Provident można w niedługim czasie uzyskać pożyczkę przy spełnieniu minimum formalności. A wszystko to przez internet, bez wychodzenia z domu. Dużym udogodnieniem dla klientów jest możliwość wybrania wysokości raty spłacanej co miesiąc. W Provident nie ma sztywnych harmonogramów spłat uzależnionych tylko i wyłącznie od kwoty pożyczki. Oferta jest dopasowywana każdorazowo do klienta, jego potrzeb i możliwości finansowych. Dzięki temu praktycznie każdy ma szansę na pozytywną weryfikację wniosku.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 11 lutego 2022

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły