Santander Bank Polska

4.3
55 głosów
Maksymalna kwota pożyczki: 300 000 zł
Weź pożyczkę
w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska - Opinie

Santander Bank Polska S.A. to instytucja znana wcześniej jako Bank Zachodni WBK. W 2018 roku 7 września nastąpiła zmiana nazwy i aktualizacja oferty banku.

 

Aktualnie jest to jedna z największych instytucji bankowych w Polsce. Proponuje swoim klientom kompleksową ofertę, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Produkty Santander Bank Polska skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw oraz korporacji. Jak zapewnia na swojej stronie internetowej, jego głównym celem jest pomoc osobom korzystającym z oferty w realizacji celów, marzeń i planów. 

Santander Bank Polska – Dane kontaktowe

Nazwa: Santander Bank Polska
Darmowa pierwsza pożyczka: Nie udziela
Maksymalna pożyczka: 300 000
Siedziba firmy:  al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa
Telefon: 195 00
e-mail: Formularz kontaktowy
Godziny pracy: brak
Wniosek: Wypełnij wniosek

Santander Bank Polska - Kredyt gotówkowy opinie

W ofercie banku można znaleźć wiele produktów kredytowych. Wśród nich są zarówno kredyty hipoteczne, jak i konsolidacyjne oraz gotówkowe. My skupimy się na jednym z nich, czyli ofercie Szybki Kredyt Gotówkowy Santander Bank Polska. Każdy, kto złoży wniosek oraz otrzyma pozytywną decyzję kredytową, może przeznaczyć otrzymane pieniądze na dowolny cel. Nie trzeba mówić przedstawicielowi banku o planach, na co przeznaczymy kredyt Santander. W ramach tej oferty można wnioskować nawet o 300 000 zł!  Spłata tak wysokiej kwoty nie powinna sprawić problemów, ponieważ maksymalny okres kredytowania wynosi aż 120 miesięcy (od 5 000 zł), czyli 10 lat. Z kolei minimalny termin spłaty to 3 miesiące. Natomiast najniższa kwota kredytu gotówkowego Santander to 2 000 zł.  

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej, RRSO  dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi jedynie 11,13%.  Z kolei maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 105,50%.

Dodatkowo kredytodawca zapewnia swoich klientów, że czas oczekiwania na przelew wynosi nawet 1 dzień od złożenia wniosku. Warto również zaznaczyć, że kredytobiorcy mają szansę skorzystać z wakacji kredytowych. Jednak są  one dostępne dopiero po 6 miesiącach od otrzymania pieniędzy. Z tego rozwiązania można korzystać wielokrotnie z zachowaniem limitu przerwy od spłaty przez cały okres kredytowania 6 miesięcy. Jednak jak wygląda wnioskowanie przez internet? o Santander kredyt na dowód? O tym w dalszej części opinii.

Santander Bank Polska - warunki kredytu online

Na początku warto wspomnieć o obowiązującym limicie łącznej kwoty wszystkich niezabezpieczonych zobowiązań w sektorze bankowym i pozabankowym. Bank informuje, że nie wszystkie zobowiązania nie mogą przekroczyć pięćdziesięciokrotności dochodu klienta i jednocześnie kwoty 500 000 zł. 

Oprócz tego każdy wnioskodawca musi ukończyć co najmniej 18 lat i mieć pełną zdolność do czynności prawnych. Nie można zapominać również o stałym źródle dochodu, który podczas wnioskowania należy udokumentować. Podczas wnioskowania o kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska zostaniemy również sprawdzeni pod kątem zdolności kredytowej. Jeżeli mamy negatywny wpis w bazach lub procedura wykaże, że z jakiegoś powodu nie będziemy w stanie sprostać zobowiązaniu, decyzja będzie odmowna. Oprócz tego należy mieć miejsce zamieszkania na terytorium Polski i polskie dochody

 

Santander kredyt kredyt bez zaświadczeń jest jak najbardziej możliwy. Musimy udokumentować dochody, ale możemy to zrobić za pomocą kopii umowy zatrudnienia, formularza PIT za ubiegły rok lub wyciągiem z konta bankowego. Jak wygląda proces wnioskowania? Sprawdź dalszą część kredyt w Santander Bank Polska opinie!

Santander Bank Polska - Jak złożyć w Santander wniosek o kredyt gotówkowy?

Santander Bank Polska oferuje swoim klientom możliwość wnioskowania przez stronę internetową lub aplikację, telefon, a także osobiście w oddziale stacjonarnym. Do złożenia wniosku będzie nam potrzebne jedynie kilka podstawowych informacji:

 • numer PESEL, dane z dowodu osobistego i adres,
 • dane pracodawcy,
 • data zawarcia umowy lub przyznania emerytury/renty,
 • wysokość dochodów netto z ostatnich 3 miesięcy,
 • informacje o innych zobowiązaniach finansowych.

1. Jeżeli zdecydujemy się na wniosek o Santander kredyt online, wówczas wystarczy zalogować się do swojego konta bankowego i wywołać komendę “Złóż wniosek”. Następnie określamy parametry produktu, akceptujemy umowę bez konieczności podpisywania dokumentów, a pieniądze trafią na konto nawet w kilka minut. 

2. Wniosek można składać również telefonicznie. Konsultant pomoże nam wypełnić wniosek i udzieli wstępnej decyzji kredytowej. Jeżeli będzie pozytywna, otrzymamy najważniejsze informacje o sposobie zawarcia umowy. Wypłatę gotówki możemy otrzymać nawet tego samego dnia. 

3. Kredyt w Santander Bank Polska jest udzielany również w placówce stacjonarnej. W takiej sytuacji należy udać się na spotkanie z doradcą. W oddziale banku wypełniamy wniosek, rozmawiamy z konsultantem i podpisujemy umowę. Pieniądze trafią na nasze konto nawet w ciągu kilku minut.

Santander Bank Polska - Kalkulator kredytowy

Jak już wspomnieliśmy, okres spłaty może wynosić od 3 do 120 miesięcy. Natomiast RRSO dla reprezentatywnego przykładu pożyczki to 11,18%. Jak prezentują się szczegółowe koszty? Warto zwrócić uwagę, że Santander zachęca swoich klientów do spotkania w oddziale lub złożenie wniosku telefonicznie w przypadku kwot wyższych niż 92 000 zł.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego wynosi 11,18% całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 35 553,95 zł, całkowita kwota do zapłaty 49 980,12 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 7,20% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która wynosi obecnie 0,10% i marży banku w wysokości 7,10 p.p.), całkowity koszt kredytu 14 426,17 zł (w tym: prowizja 3 946,05 zł, odsetki 10 480,12 zł), umowa zawarta na okres 81 miesięcy, 80 miesięcznych rat równych w kwocie 617,15 zł, ostatnia rata 608,12 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.09.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Podane poniżej koszty mają charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne oraz mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

Pożyczasz100051200249800300000
Czas (miesięcy)120120120120
Rata14.24711.832847.364271.06
Oddajesz1708.885419.6341683.2512527.2

Santander Bank Polska - Ubezpieczenie kredytu Santander Bank Polska

Santander Bank Polska oferuje swoim klientom ubezpieczenie kredytu, które pomoże w przypadku trudnych sytuacji życiowych. Można otrzymać zabezpieczenie finansowe w razie:

 • utraty pracy,
 • pobytu w szpitalu, kalectwa, złamania, oparzenia,
 • śmierci kredytobiorcy.

Do wyboru mamy dwa pakiety: 

 • Życie i praca dla osób poniżej 60 roku życia przy umowach na co najmniej 9 miesięcy dla kwot maksymalnie 300 000 zł. Obejmuje ochronę przed utratą pracy lub zdrowia i życia.
 • Życie Plus dla osób do 70 roku życia w przypadku umowy na maksymalnie 300 000 zł. W ramach tego pakietu otrzymujemy ochronę przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi. 

Opinie o Santander kredyt i pozostałych produktach

W ofercie Santander Bank Polska można znaleźć nie tylko kredyty gotówkowe, ale również inne atrakcyjne produkty. Wśród nich warto wyróżnić: 

 • konto max oszczędnościowe – oprocentowanie wynosi 0,4% bez względu na wysokość salda. W standardowej ofercie byłoby to 0,01%.
 • lokaty – mamy szansę skorzystać z promocyjnego oprocentowania nawet do 1,8%. Stałe wynosi natomiast 0,1%.
 • konta bankowe za 0 zł, koszty obniżone do minimum.
 • karty kredytowe i debetowe.

Kredyt w Santander opinie – podsumowanie

Czytając Santander Bank Polska opinie, można zauważyć, że cieszy się dobrym zdaniem zarówno wśród klientów, jak i ekspertów. Możliwość wnioskowania na trzy różne sposoby, niskie koszty i formalności ograniczone do minimum to podstawowe zalety oferty tego banku. Więcej informacji na temat kredytu i innych produktów można znaleźć po przejściu na stronę banku.

Zalety

 • Niski koszt kredytu
 • Możliwość wnioskowania przez internet
 • Atrakcyjne warunki promocyjne
 • Dostępność innych produktów

Wady

Brak wad

Ocena

4.3
55 głosów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.