Santander Bank Polska

3.93
42 głosów
Maksymalna kwota pożyczki: 300 000 zł
Weź pożyczkę
w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska - Opinie

Santander Bank Polska S.A. to instytucja znana wcześniej jako Bank Zachodni WBK. W 2018 roku 7 września nastąpiła zmiana nazwy i aktualizacja oferty banku. Aktualnie jest to jedna z największych instytucji bankowych w Polsce. Proponuje swoim klientom kompleksową ofertę, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. Produkty Santander Bank Polska skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw oraz korporacji. Jak zapewnia na swojej stronie internetowej, jego głównym celem jest pomoc osobom korzystającym z oferty w realizacji celów, marzeń i planów. 

Santander Bank Polska – Dane kontaktowe

Nazwa: Santander Bank Polska
Darmowa pierwsza pożyczka: Nie udziela
Maksymalna pożyczka: 300 000
Siedziba firmy: Strzegomska 42c, Wrocław 53-611
Telefon: 195 00
e-mail: Formularz kontaktowy
Godziny pracy: brak
Wniosek: Wypełnij wniosek

Santander Bank Polska - Kredyt

W ofercie banku można znaleźć wiele produktów kredytowych. Wśród nich są zarówno kredyty hipoteczne, jak i konsolidacyjne oraz gotówkowe. My skupimy się na jednym z nich, czyli Szybkim Kredycie Gotówkowym. Każdy, kto złoży wniosek oraz otrzyma pozytywną decyzję kredytową, może przeznaczyć otrzymane pieniądze na dowolny cel. Nie trzeba mówić przedstawicielowi banku o swoich planach. W ramach tej oferty można wnioskować nawet o 300 000 zł!  Spłata tak wysokiej kwoty nie powinna sprawić problemów, ponieważ maksymalny okres kredytowania wynosi aż 120 miesięcy (od 5 000 zł), czyli 10 lat. Z kolei minimalny termin spłaty to 3 miesiące. Natomiast najniższa kwota kredytu yo 2 000 zł. 

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej, RRSO  dla reprezentatywnego przykładu pożyczki wynosi jedynie 10.11%.  Z kolei maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 125,85%. Dodatkowo kredytodawca zapewnia swoich klientów, że czas oczekiwania na przelew wynosi nawet 1 dzień od złożenia wniosku. Warto również zaznaczyć, że kredytobiorcy mają szansę skorzystać z wakacji kredytowych. Jednak są  one dostępne dopiero po 6 miesiącach od otrzymania pieniędzy. Z tego rozwiązania można korzystać wielokrotnie z zachowaniem limitu przerwy od spłaty przez cały okres kredytowania 6 miesięcy. Jednak jak wygląda wnioskowanie przez internet? O tym w dalszej części opinii.

Santander Bank Polska - Kredyt gotówkowy

Santander Bank Polska rozpoczął swoją działalność w 1857 roku. Jednak dopiero w 1989 roku powstał Bank Zachodni oraz Wielkopolski Bank Kredytowy jako oficjalne brandy firmy. Cztery lata później pierwszy raz na warszawskiej Giełdzie Papierów wartościowych zostały odnotowane akcje WBK. Ważnym wydarzeniem w historii banku jest udostępnienie klientom w 1999 roku bankowości elektronicznej. Warto zaznaczyć, że była to pierwsza instytucja wprowadzająca taką możliwość. Na początku XXI wieku nastąpiło połączenie Banku Zachodniego oraz Wielkopolskiego Banku Kredytowego, a w efekcie powstaje Bank Zachodni WBK. W 2008 tok otwiera 500 oddziałów, a 3 lata później głównym udziałowcem zostaje Banco Santander.

Prowadzi do odsprzedania większości udziałów Santander Consumer Bank w 2014 roku. Jednak dopiero cztery lata później nazwa zostaje zmieniona na Santander Bank Polska, która funkcjonuje do dziś. Santander Consumer Bank w liczbach:

 • Obecnie instytucja obsługuje 5 mln klientów, 
 • Zatrudnia 12 253 pracowników,
 • Udostępnia 735 placówek,
 • Natomiast klienci mogą korzystać aż z 1762 bankomatów i wpłatomatów.

Santander Bank Polska - Kredyt gotówkowy

Na początku warto wspomnieć o obowiązującym limicie łącznej kwoty wszystkich niezabezpieczonych zobowiązań w sektorze bankowym oraz pozabankowym. Bank informuje, że nie wszystkie zobowiązania nie mogą przekroczyć pięćdziesięciokrotności dochodu klienta i jednocześnie kwoty 500 000 zł.

Aby zapoznać się ze szczegółami oferty, można kliknąć jeden z przycisków “Weź kredyt w Santander Bank Polska” lub przejść na stronę kredytodawcy. Jeżeli zdecydujemy się na samodzielne znalezienie oferty, należy z menu wybrać kategorię Oferta, a następnie Kredyty. Klikamy “Zobacz wszystkie” i wybieramy interesującą nas propozycje. W tym przypadku będzie to po prostu “Kredyt gotówkowy”. 

Z kolei jeżeli wybierzemy przejście na stronę internetową przez przycisk, możemy wypełnić krótki formularz kontaktowy. W tym celu należy zostawić kredytodawcy takie informacje, jak: imię i nazwisko, numer telefonu, kwotę kredytu oraz porę kontaktu. Po zaakceptowaniu zgód należy wysłać formularz i czekać na kontakt ze strony banku. Podczas rozmowy ustalimy z doradcą szczegółowe warunki kredytowania. Następnie jeżeli się na nie zgodzimy, bank przeleje pieniądze na nasze konto.

Santander Bank Polska - Kalkulator kredytowy

Jak już wspomnieliśmy, okres spłaty może wynosić od 3 do 120 miesięcy. Natomiast RRSO dla reprezentatywnego przykładu pożyczki to 10,11%. Jak prezentują się szczegółowe koszty? Jeżeli zdecydujemy się na pożyczenie 79 532,46 zł na 110 miesięcy, będziemy zobowiązani do zapłaty całkowitej kwoty 118 821,40 zł. Oprocentowanie zmienne zależy w dużej mierze od stopy referencyjnej NBP, dlatego też obecnie wynosi ono 7,99% w skali roku. Na koszt zobowiązania składa się prowizja w wysokości 5 067,54 zł oraz odsetki 35 221,40 zł. W takiej sytuacji przez 109 miesięcy wpłacamy na konto banku równe raty w wysokości 1099,37 zł. Z kolei ostatnia 110 wpłata opiewa na kwotę 1089,44 zł.

Pożyczasz100051200249800300000
Czas (miesięcy)120120120120
Rata14.24711.832847.364271.06
Oddajesz1708.885419.6341683.2512527.2

Santander Bank Polska - Podsumowanie kredytu gotówkowego

Podsumowując, otrzymane środki możemy przeznaczyć na wybrany przez nas cel. Bank nie wymaga od klientów podania, na co wydadzą kredyt gotówkowy. Cały proces przebiega szybko i bez zbędnych formalności. Natomiast warunki, jakie należy spełnić to:

 • co najmniej 18 lat i posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych,
 • stałe źródło dochodu, które jesteśmy w stanie udokumentować,
 • odpowiednia zdolność kredytowa do spłaty wybranego przez nas zobowiązania,
 • miejsce zamieszkania na terenie Polski oraz dochód uzyskiwany w Polsce.

Z kolei do uzupełnienia wniosku będą potrzebne: 

 • numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego oraz dane adresowe,
 • informacje dotyczące aktualnego pracodawcy,
 • data zawarcia umowy lub przyznania emerytury/renty,
 • wysokość dochodów z ostatnich 3 miesięcy,
 • informacje o aktywnych zobowiązaniach wobec innych instytucji.

Zalety

Brak zalet

Wady

Brak wad

Ocena

3.93
42 głosów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.