Oferta nieaktywna!

Klienci tej firmy wybierali również:

Bank Pekao

2.8
10 głosów
Maksymalna kwota pożyczki: 150 000 zł
Weź pożyczkę
w Bank Pekao

Bank Pekao - Opinie

Uprzejmie informujemy, że oferta jest aktualnie nieaktywna. Zapraszamy do zapoznania się z produktami innych banków! Listę aktywnych ofert znajdą Państwo na podstronie kredyty gotówkowe.

 

 

Bank Pekao i 14 zależnych od niego spółek tworzy wspólnie strukturę pod nazwą Grupa Banku Pekao S.A. W jej skład wchodzą między innymi Centralny Dom Maklerski Pekao S.A., Centrum Bankowości Bezpośredniej Sp. z o.o. i Centrum Kart S.A.

 

One wszystkie mają duży wpływ na najwyższą jakość obsługi klientów. Sprawiają tym samym, że opisywana instytucja działa na rynku nieprzerwanie od niemal stu lat. Wprowadza kolejne produkty i zwiększa swoją konkurencyjność w sektorze bankowym. Nie ma w tym jednak niczego zaskakującego. Innowacyjność w podejściu do bankowości procentuje, czego potwierdzeniem jest opisywany tu kredyt krótkoterminowy.

Bank Pekao – Dane kontaktowe

Nazwa: Bank Pekao
Darmowa pierwsza pożyczka: Nie udziela
Maksymalna pożyczka: 150 000
Siedziba firmy: Grzybowska 53/57, Warszawa 00-950
Telefon: 801 365 365
e-mail: Formularz kontaktowy
Godziny pracy: brak
Wniosek: Wypełnij wniosek

Bank Pekao - Kredyt gotówkowy

W ofercie opisywanej instytucji o długich tradycjach wchodzi szereg różnorodnych produktów bankowych przeznaczonych dla różnych odbiorców. Jednym z nich jest kredyt gotówkowy na dowolny cel. RRSO 13,30% jest konkurencyjną ofertą dla pozostałych produktów dostępnych na rynku. Każdy ma szansę złożyć wniosek nawet o 150 000 zł bez poręczycieli. Zwrot gotówki można rozłożyć nawet na 7 lat, czyli 84 miesiące. Natomiast minimalny termin spłaty wynosi 3 miesiące. Składając wniosek o kredyt, nie trzeba posiadać konta w Pekao, a droga do uzyskania żądanych środków jest bardzo prosta. Niezbędne formalności dopełnia się za pomocą formularzy zamieszczonych w Internecie.

Warto również zwrócić uwagę, że Bank Pekao umożliwia odroczenie spłaty pierwszej raty o 3 miesiące. Natomiast czas oczekiwania na wypłatę potrzebnych pieniędzy wynosi nawet 1 dzień.

Pamiętajmy, że Bank Pekao umożliwia swoim klientom zaciągnięcie drugiej pożyczki przed całkowitą spłatą poprzedniej. Wszystko zależy od zdolności kredytowej.

Bank Pekao - Warunki kredytu online

Aby otrzymać otrzymać Pekao kredyt online, należy spełniać kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim niezbędne jest otrzymanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Jeżeli w naszej historii kredytowej pojawił się negatywny wpis lub nasze dochody okażą się niewystarczające, wówczas nie otrzymamy pozytywnej decyzji kredytowej. Pod uwagę brane są zarówno kwestie ilościowe: wydatki, zobowiązania i dochody, jak i jakościowe: forma zatrudnienia, staż pracy, zajmowane stanowisko. 

Jakie dokumenty będą potrzebne? Do złożenia wniosku o kredyt Pekao mogą być potrzebne trzy warianty dokumentów w zależności od sytuacji finansowej:

1. Osoby, które posiadają konto w tym banku i ubiegają się o kredyt Pekao, mogą otrzymać go bez żadnych zaświadczeń. W tym celu będzie potrzebny jedynie: ważny dowód osobisty. Z kolei potwierdzenie dochodu bank otrzyma po wglądzie do wyciągów z konta bankowego.

2. Jeżeli nie mamy konta bankowego w Pekao, ale posiadamy stałe źródło dochodu na podstawie umowy o pracę lub otrzymujemy emeryturę, wówczas zostaniemy poproszeni o dowód osobisty i zaświadczenie o zatrudnieniu lub decyzje o przyznaniu emerytury. 

3. Trzecie rozwiązanie jest skierowane do osób, które nie są zatrudnione na podstawie umowy o pracę. W takiej sytuacji będą potrzebne: dowód osobisty i dokumenty potwierdzające wysokość zarobków.

Bank Pekao - Jak złożyć w Pekao wniosek o kredyt gotówkowy?

Bank Pekao udostępnia dwa sposoby wnioskowania o pożyczkę.

1. Pierwszy z nich jest przeznaczony dla osób, które mają konto bankowe w tej instytucji. W takiej sytuacji wystarczy zalogować się do systemu Pekao24. Następnie wydać dyspozycję i określić parametry zobowiązania. Jeżeli bank pozytywnie oceni naszą zdolność kredytową i zgodzi się na udzielenie pożyczki, wówczas pieniądze trafią do nas nawet tego samego dnia.

2. Drugim sposobem jest złożenie wniosku w oddziale stacjonarnym. W takiej sytuacji należy skontaktować się z bankiem Pekao. Wizytę w banku można poprzedzić rozmową telefoniczną. Następnie wypełniamy z doradcą potrzebny wniosek, przekazujemy potwierdzenie dochodów i czekamy na decyzję. Jeżeli będzie pozytywna, wystarczy podpisać umowę i odebrać pieniądze.

Bank Pekao - Kalkulator kredytowy

Decydując się na zaciągnięcie dodatkowego zobowiązania finansowego w banku Pekao, należy zdać sobie sprawę z jego kosztów. W tym przypadku RRSO wynosi 13,30%. Zakładając zatem, że pożycza się 8559 zł (przykład opisany na stronie), ponosi się między innymi koszty prowizji rzędu 412,70 zł (4,60%), odsetki w wysokości 1040,89 zł. Wszystkie dokładniejsze szczegóły zostały jednak bardzo skrupulatnie opisane w odpowiednich notach.  Zatem całkowita kwota do zapłaty wynosi 10012,59 zł. Jest ona płatna w 29 ratach miesięcznych po 333,75 zł. Ostatnia 30. rata wyrównująca opiewa na 333,84 zł. 

Co ważne, pierwszą ratę spłaca się dopiero po trzech miesiącach od złożenia podpisu na umowie.

Warto też odnotować, że za pomocą suwaków dostępnych na stronie ustawia się to, jakie kwoty co miesiąc chce się spłacać. Wyliczenia są dokonywane bardzo dokładnie, zatem otrzymuje się dość precyzyjną informację zwrotną, którą weryfikuje się po przedstawieniu odpowiednich dokumentów i kontroli zdolności kredytowej.

Podane poniżej koszty mają charakter wyłącznie poglądowy. Podane wartości są orientacyjne oraz mogą odbiegać od ostatecznych wyliczeń.

Pożyczasz100001500020000
Czas (miesięcy)363636
Rata338338338
Oddajesz121681216812168

Bank Pekao - Ubezpieczenie kredytu Pekao

Wielu ucieszy też fakt, że ubezpieczenie pożyczonych pieniędzy nie jest obowiązkiem, a jedynie dodatkową usługą, z której nie trzeba korzystać.

Należy jednak pamiętać, obniżenia kondycji finansowej wskutek zdarzeń losowych nie zostaniemy na lodzie. Możemy liczyć na pomoc w ramach ubezpieczenia. Jednocześnie dla osób korzystających z ubezpieczenia koszt kredytu będzie wyższy. Jeżeli złożymy wniosek o 4 000 zł na 12 miesięcy, rata miesięczna bez ubezpieczenia będzie wynosiła 387 zł, natomiast z ubezpieczeniem 405 zł (dane na dzień 8.06.2020 r.). W skali miesiąca różnica jest niewielka. Jednak po przeliczeniu na cały okres kredytowania robi różnicę. Decyzja należy do nas, ale pamiętajmy: przezorny zawsze ubezpieczony.

Opinie o Pekao kredyt i pozostałych produktach

W ofercie Banku Pekao znajdziemy nie tylko kredyty gotówkowy, ale również wsparcie finansowe na spłatę pożyczek z innych banków, pożyczkę na remont czy też kredyt studencki. Dodatkowo możemy skorzystać z produktów oszczędnościowych:

  • konto oszczędnościowe Pekao z oprocentowaniem 0,3% w skali roku, odsetki naliczane co miesiąc, bezpłatne polecenia przelewu,
  • Pekao lokaty z oprocentowaniem nawet 3% na 3 miesiące do 10 000 zł,
  • moja perspektywa Pekao, czyli system wspierający oszczędzanie,
  • karta kredytowa na klik czy też Pekao leasing

Kredyt w Pekao opinie – podsumowanie

Zasadniczą zaletą opisywanej pożyczki jest to, że spłata zobowiązania rozpoczyna się dopiero po 3 miesiącach. To duże ułatwienie dla tych, którzy muszą dokładniej niż inni planować swój budżet domowy. Co ważne, okres kredytowania wynosi aż 7 lat. Ponadto w celu skorzystania z dodatkowych pieniędzy, nie trzeba zakładać konta w banku Pekao. Wśród niedogodności należy z kolei wyróżnić to, że mimo trzymiesięcznej przerwy w spłacie, należy w czasie jej trwania regulować płatności z tytułu naliczanych odsetek. Tym samym nie jest możliwe zupełne uwolnienie się od kosztów. Warto również zwrócić uwagę, że każdy klient może samodzielnie wybrać, czy chce skorzystać z ubezpieczenia kredytu lub nie.

Zalety

  • Spłata zobowiązania rozpoczyna się od 3 miesiąca
  • Długi okres kredytowania - 7 lat
  • Niskie RRSO
  • Dobrowolne ubezpieczenie kredytu

Wady

Brak wad

Ocena

2.8
10 głosów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.