Odstąpienie od umowy Rapida

Kuba  • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut
odstąpienie od umowy z firmą rapida

Odstąpienie od umowy Rapida

Rapida to wyjątkowa oferta na tle pozostałych. Gwarantuje wsparcie finansowe nie tylko klientom posiadającym dobrą zdolność kredytową, ale również tym, którzy nie spełniają wszystkich standardowych warunków. Aby móc otrzymać akceptację pożyczkodawcy, niezbędne będzie znalezienie gwaranta. Może się jednak zdarzyć, że po ponownym przeanalizowaniu swojego budżetu, stwierdzimy, że pożyczka nie jest najlepszym rozwiązaniem lub po prostu jej nie potrzebujemy. Wtedy pojawia się pytanie, czy możemy zrezygnować z już podpisanej umowy? Odpowiedź brzmi: tak. Gwarantują nam to zapisy w ustawie o Kredycie Konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715 z późn. zm.). Jak to wygląda?

Art. 53. 1. Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Jak odstąpić od umowy pożyczki Rapida?

Wnioskując o pożyczkę w firmie pozabankowej, otrzymujemy status konsumenta, a wsparcie finansowe nosi miano kredytu konsumenckiego. Tak więc spełnia kryteria wymienione w ustawie, a tym samym jako klienci otrzymujemy możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni. Nie musimy podawać żadnego powodu. Wystarczy złożyć odpowiednie oświadczenie i zwrócić otrzymane pieniądze. Jednak gdzie znajdziemy formularz odstąpienia od umowy? Według zapisów w ustawie obowiązek dostarczenia odpowiednich dokumentów spada na pożyczkodawcę. Mimo to z różnych przyczyn może się zdarzyć, że pismo do nas nie dotrze lub po prostu gdzieś się zawieruszyło. W takiej sytuacji jesteśmy zobowiązani do samodzielnego napisania oświadczenia i dostarczenia go w terminie do pożyczkodawcy. Dlatego też w razie problemów nasi użytkownicy mogą skorzystać z gotowego wzoru pisma, który został zamieszczony poniżej.

Wypowiedzenie umowy Rapida

Prawo do rozwiązania umowy ma zarówno pożyczkobiorca, jak i pożyczkodawca. W takiej sytuacji obowiązuje okres 2-miesięcznego wypowiedzenia. Jest to czas, kiedy zobowiązujemy się do zgromadzenia pożyczonych pieniędzy oraz zwrócenie ich pożyczkodawcy. Istnieją jednak sytuacje, kiedy pożyczkodawca ma prawo do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym:

  • opóźnienie w spłacie wynoszące co najmniej 31 dni,
  • złamanie warunków kredytowania ujętych w umowie.
Zobacz:

Odstąpienie od umowy Rapida – konsekwencje

Decydując się na odstąpienie od umowy Rapida, musimy mieć świadomość obowiązku spłaty zadłużenia w trybie natychmiastowym. W rzeczywistości oznacza on termin nieprzekraczający 30 dni od daty złożenia wymaganego oświadczenia. Warto zwrócić uwagę, że pożyczkodawca nie zobowiązuje nas do wpłaty odsetek kapitałowych. Kwota, którą musimy zwrócić, jest równy pierwotnej wartości zobowiązania.

Odstąpienie od umowy Rapida – jak dostarczyć pismo?

Według zapisów, które każdy z nas może znaleźć w umowie, odstąpienie od umowy następuje po złożeniu odpowiedniego oświadczenia dostarczonego do pożyczkodawcy w formie listu tradycyjnego lub wiadomości e-mail. Dane potrzebne do wypełnienia formularza znajdziemy w umowie oraz poniżej pod nagłówkiem “Dane Rapida”. Natomiast wzór oświadczenia o odstąpieniu od pożyczki zostanie dostarczony wraz z obowiązującymi nas dokumentami, między innymi umową.

Wzory do pobrania odstąpienia od umowy z Rapida

Pamiętaj formularz odstąpienia od umowy pożyczki znajdziesz również w umowie przesłanej przez pożyczkodawcę.

Dane firmy Rapida

Rapida sp. z o.o.
ul. Ostatnia 1c, 31-444 Kraków

KRS 0000647952
Adres e-mail: czesc@rapidamoney.pl

Ostatnia aktualizacja artykułu: 5 listopada 2021

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły