Odstąpienie od umowy Funeda

Kuba  • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut
odstąpienie od umowy z firmą funeda

Odstąpienie od umowy Funeda

Firmy pożyczkowe oferują swoim klientom możliwość otrzymania wsparcia finansowego nie tylko na krótki okres kredytowania, ale również na długi. Dzięki temu mogą one stanowić atrakcyjną alternatywę dla produktów bankowych. Wśród takich pożyczkodawców znajduje się również Funeda. Mimo bardzo dobrych warunków może się zdarzyć, że z jakiegoś powodu zdecydujemy się na rezygnację z zobowiązania już po podpisaniu umowy. W takiej sytuacji należy mieć świadomość tego, na czym polega odstąpienie od pożyczki i komu przysługuje. Informacje na ten temat znajdziemy w ustawie o Kredycie Konsumenckim z dnia 12 maja 2011 roku (Dz.U. 2011 Nr 126 poz. 715 z późn. zm.). Jak dokładnie brzmi zapis informujący o takiej możliwości?

Art. 53. 1. Konsument ma prawo, bez podania przyczyny, do odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.

Jak odstąpić od umowy chwilówki Funeda?

Jako wnioskodawcy instytucji pożyczkowej otrzymujemy status konsumentów. Dlatego też każdemu pożyczkobiorcy przysługuje prawo odstąpienia od umowy. Jeżeli zachowamy termin 14 dni od dnia jej zawarcia, możemy to zrobić bezpłatnie, bez podawania przyczyny. Jednak zanim nasza prośba zostanie zaakceptowana, musimy złożyć odpowiednie oświadczenie. Zgodnie z dalszymi zapisami w ustawie to pożyczkodawca ma obowiązek dostarczyć swoim klientom odpowiedni dokument. Najczęściej otrzymamy go w formie załącznika do umowy. Natomiast kiedy firma pożyczkowa nie zapewni nam dostępu do odpowiedniego pisma lub po prostu nie będziemy mogli go odnaleźć, musimy samodzielnie sporządzić oświadczenie i wysłać je we wskazane miejsce. Aby ułatwić przebieg procesu odstąpienia od umowy, zamieszczamy poniżej gotowy wzór, który należy jedynie wypełnić.

Wypowiedzenie umowy Funeda

Instytucja pożyczkowa Funeda nie zamieściła na swojej stronie internetowej ramowej umowy. Natomiast w dostępnym formularzu informacyjnym nie znajdziemy informacji dotyczących wypowiedzenia umowy. Możemy być jednak pewni, że zarówno pożyczkodawca, jak i pożyczkobiorca ma do tego prawa. Szczegółowe dane na ten temat znajdziemy w umowie otrzymanej po zaakceptowaniu naszego wniosku.

Zobacz:

Odstąpienie od umowy Funeda – konsekwencje

Przed podjęciem decyzji o odstąpieniu od umowy pożyczki powinniśmy mieć świadomość obowiązku spłaty zobowiązania. Według zapisów w ustawie o Kredycie Konsumenckim musi to nastąpić w trybie natychmiastowym. Oznacza to, że tak naprawdę mamy 30 dni na zgromadzenie potrzebnych pieniędzy, które należy wpłacić na konto pożyczkodawcy podane w umowie. W przypadku nieterminowego uregulowania zadłużenia zostaną nam naliczone odsetki za opóźnienie.

Odstąpienie od umowy Funeda – jak dostarczyć pismo?

Według formularza informacyjnego pismo powinno zostać dostarczone pocztą tradycyjną na adres wskazany w umowie lub pocztę elektroniczną w formie zeskanowanego dokumentu. Pamiętajmy o czytelnym podpisie, który powinien składać się z imienia i nazwiska. Dodatkowo pożyczkodawca informuje nas, że w oświadczeniu nie może zabraknąć: danych osobowych, numeru PESEL pożyczkobiorcy oraz numeru pożyczki i daty jej zawarcia. Adres korespondencyjny, a także e-mail znajdziemy w umowie lub poniżej pod nagłówkiem “Dane Funeda”.

Wzory do pobrania odstąpienia od umowy z Funeda

Pamiętaj formularz odstąpienia od umowy pożyczki znajdziesz również w umowie przesłanej przez pożyczkodawcę.

Dane firmy Funeda

FUNEDA Sp. z o.o.
ul. Henryka Sienkiewicza 85, 90-057 Łódź
KRS  0000701262
Tel. 22 598 79 29
Adres e-mail: info@funeda.pl

Ostatnia aktualizacja artykułu: 5 listopada 2021

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły