Koszty utrzymania mieszkania rosną – propozycje pożyczek ratalnych na wyposażenie

 • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut
natalia
Bez względu na to, czy mieszka się w pojedynkę, czy całą rodziną, koszty utrzymania rosną. Podwyżki cen prądu, gazu i innych mediów wielu uniemożliwiają realizację innych planów. Wyposażenie mieszkania to dla jednych koszmar, a dla innych doskonała zabawa i możliwość estetycznego spełnienia. Nie da się za to ukryć, że z każdym takim przedsięwzięciem łączą się często niemałe nakłady pieniężne, które trzeba doliczyć do rosnące koszty utrzymania mieszkania. Jak się ze wszystkim zorganizować?
Koszty utrzymania mieszkania rosną - propozycje pożyczek ratalnych na wyposażenie

Spis treści:

Koszty utrzymania mieszkania rosną

Chociaż zarabiamy coraz więcej (od 1 stycznia 2018 roku ponownie wzrosła płaca minimalna), to koszty utrzymania mieszkania rosną. Porównując wydatki z poprzednich lat opublikowane w raporcie GUS, w styczniu 2013 roku szacunkowy koszt utrzymania, wyposażenie i prowadzenia domu, wynosił około 267 zł na osobę. W styczniu 2014 roku było to już prawie 270 zł na osobę, w 2016 roku około 272 zł na osobę, zaś 10 miesięcy później, czyli w październiku 2017 roku suma ta wynosiła już niemal 286 zł na osobę.

Około 40% kosztów mieszkania to ogrzewanie i prąd. Do tego trzeba doliczyć media, odprowadzanie nieczystości, wywóz śmieci, czynsz itd. nie wspominając o bieżących wydatkach związanych z zakupem żywności, środków czystości, ubrań i innych.

supergrosz

Wyposażenie mieszkania

W ostatnim czasie, według tego samego raportu, w dół poszły ceny artykułów dekoracyjnych, oświetlenia, mebli i sprzętów AGD. To dobra wiadomość dla tych, którzy planują remonty lub wyposażenie nowego mieszkania lub domu. Czy jest to jednak pocieszające w obliczu innych, rosnących kosztów?

Są sposoby na to, aby wyposażyć mieszkanie taniej. Podstawą jest poświęcenie czasu na to, aby przeszukać i porównać oferty promocyjne sklepów. Jest to o tyle męczące, że niestety najczęściej nie wystarczy samo przeglądanie stron internetowych, ponieważ w samych sklepach można napotkać oferty, które nie znajdują się w serwisie.

Jeżeli nie ma potrzeby lub znaczenia, czy wyposażenie będzie nowe, czy nie, warto także rozejrzeć się za meblami i sprzętami z drugiej ręki. Ceny będą zdecydowanie niższe, co podczas wyposażania mieszkania ma niebagatelne znaczenie.

Pożyczka ratalna SuperGrosz

Bez względu na to, czy wyposażenie mieszkania będzie nowe, czy używane, koszty takich zakupów mogą znacząco przekroczyć dostępny domowy budżet. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może być pożyczka ratalna SuperGrosz, którą przeznaczyć można na dowolny cel. Pożyczyć można od 1000 zł aż do 15 000 zł, które z łatwością da się rozłożyć na wygodne raty, nawet do 48 miesięcy.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 4 lutego 2022

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły