Jak dokonać konsolidacji z niskim dochodem?

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut

Zastanawiasz się, w jaki sposób dokonać konsolidacji z niskim dochodem? W dzisiejszych czasach jest to jak najbardziej możliwe. Możesz zdecydować się na pożyczkę konsolidacyjną w firmie pozabankowej. W ten sposób unikniesz dokładnej analizy sytuacji finansowej, a także historii kredytowej w BIK. Sprawdź, jak działa konsolidacja zobowiązań z niskimi miesięcznymi dochodami wnioskodawcy.

kalkulator

Konsolidacja – co to takiego?

Konsolidacja to nic innego, jak połączenie dwóch lub więcej zobowiązań w jedno z wygodniejszą do spłaty ratą. Pamiętaj, że skonsolidowanie aktualnych zobowiązań finansowych pozwala na niewielkie odciążenie domowego budżetu. Zwróć jednak uwagę, że kredyty konsolidacyjne udzielane są na podobnych zasadach, jak te gotówkowe. Musisz przede wszystkim zapewnić odpowiednio wysoką zdolność kredytową, a także wykazać brak negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej. W tym przypadku koniecznie dowiedz się, czym jest scoring BIK i jak wpływa na decyzje kredytowe.

Konsolidacja z niskim dochodem – czy to możliwe?

Pożyczki konsolidacyjne są jak najbardziej dostępne dla osób z niskimi dochodami. Złóż wniosek o ten rodzaj finansowania, jeśli banki odmówiły Ci finansowania właśnie z powodu niewystarczających dochodów w Twoim gospodarstwie domowym. Co ciekawe, pożyczki konsolidacyjne obecnie są równie atrakcyjne, jak standardowe pożyczki online.

Konsolidacja w przypadku osób z niskimi dochodami ma formę pożyczki pozabankowej. Dzięki temu bez problemu połączysz w jedno zobowiązanie kilka chwilówek oraz innych długów, które nie zostały zaciągnięte w bankach. Finalnie oczywiście zapłacisz nieco więcej, jednakże w skali miesiąca Twój budżet zostanie nieco odblokowany.

Niskie dochody a konsolidacja. Jakie są wymagania od wnioskodawców?

Wnioskujesz o konsolidację, wiedząc, że masz zbyt niskie dochody? Instytucje finansowe wezmą pod uwagę nie tylko Twoje zarobki. Pamiętaj, aby wykazać możliwie jak najlepszą sytuację w raportach BIK i BIG. Dzięki temu znacznie zwiększysz swoje szanse na przyznanie finansowania w formie konsolidacji. Oprócz powyższych pojawiają się inne wymagania odnośnie wnioskodawców o konsolidację, a mianowicie:

  • minimalny wiek na poziomie od 21 lat;
  • dobry stan zdrowia;
  • pełna zdolność do czynności prawnych.

Niskie dochody w żaden sposób nie wykluczają Cię z możliwości skorzystania z pomocy finansowej, jaką jest konsolidacja kredytów, pożyczek i chwilówek. Pamiętaj, że instytucje finansowe dążą do polubownej spłaty zadłużenia. Jeśli zdobędziesz pożyczkę konsolidacyjną w firmie pożyczkowej, bez problemu spłacisz pozostałe chwilówki i zmniejszysz ogólne miesięczne zobowiązanie.

Kredyt konsolidacyjny a pożyczka konsolidacyjna – różnice

Pamiętaj, że kredyt konsolidacyjny udzielany jest przez banki, natomiast pożyczki w formie konsolidacji tylko przez instytucje pozabankowe. Banki wymagają odpowiednio wysokich dochodów oraz jak najlepszej historii kredytowej. Jeśli nie zarabiasz zbyt dużo, ale chcesz skorzystać z konsolidacji – skontaktuj się z firmą pożyczkową. Spełniając mniej rygorystyczne warunki, najprawdopodobniej otrzymasz finansowanie na pokrycie innych pożyczek i zamianę ich w jedno zobowiązanie z mniejszą miesięczną ratą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły