Klarna i H&M – czyli jak robić zakupy i nie płacić za nie od razu?

 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
Kuba

Obecnie w sieci dostępnych jest wiele rozwiązań finansowych pozwalających na wygodne odroczenie terminu płatności za zakup konkretnych towarów lub usług. Zwracaj jednak uwagę na fakt, że każdy odpowiedzialny pożyczkodawca nawet niewielkich kwot będzie chciał mieć pewność, że dasz radę spłacić swoje zobowiązanie
w terminie. Jak jednak działa Klarna? H&M to nie jedyny sklep Internetowy współpracujący z tą instytucją. Badanie zdolności kredytowej to prosty proces, którym jednak objęci są wszyscy klienci sklepu H&M. Jak jednak w praktyce funkcjonuje system Klarna x H&M? Dowiedz się, jak proste mogą być zakupy z odroczonym terminem płatności.

Klarna i H&M – czyli jak robić zakupy i nie płacić za nie od razu

Klarna – co to takiego?

Płatności Klarna mają wiele form, których pełna gama nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Trzeba mieć jednak na uwadze, iż najpopularniejszym serwisem współpracującym z taką metodą płatności jest sklep H&M. Ogólnie rzecz biorąc Klarna to przedsiębiorstwo, które dostarcza nowoczesne technologie finansowe do wielu krajów na całym świecie. W przypadku Polski funkcjonalność płatności Internetowych Klarna jest mocno ograniczona, jednak nie wpływa to na poziom zadowolenia konsumentów. Sama usługa przypomina nieco znane PayPo. Sklepy online mogą udostępniać tę formę płatności jako dostarczyciela usług przelewów natychmiastowych, podczas których klient przenoszony jest do swojego serwisu bankowego.

Co ciekawe, w wielu krajach dostępne są możliwości odroczenia płatności za zakupy Internetowe lub podzielenie ich na atrakcyjne raty w ramach funkcjonowania systemu Klarna. To proste, gdyż wszelkiego rodzaju odroczone płatności nie wiążą się z dodatkowymi opłatami, a sama firma zarabia tylko na prowizji pobieranej od konkretnego sklepu Internetowego. W ramach zakupów z przesuniętym terminem płatności klienci są oceniani pod względem wiarygodności na podstawie scoringu kredytowego, zanim zostanie wydana ostateczna decyzja
o zaakceptowaniu tej formy płatności za zakupy w sklepie online.

Czy płatności Klarna są bezpieczne dla konsumentów?

Nie ulega wątpliwości, że odroczona płatność Klarna to dobre rozwiązanie dla konsumentów, którzy nie wiedzą, czy chcą zaciągnąć pożyczkę ratalną lub dodatkowy kredyt gotówkowy w instytucjach pozabankowych, lub bankach. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, warto wiedzieć, że firma funkcjonuje na rynku finansowym już od 15 lat i współpracuje z największymi markami takimi, jak H&M, Adidas oraz Nike w zakresie płatności Internetowych.

Jest to dobra alternatywa dla popularnych form finansowania zakupów Internetowych lub stacjonarnych, gdyż dzięki temu nie trzeba oczekiwać na zrealizowanie wydłużonej procedury kredytowej w banku, a dodatkowo można uniknąć nieprzyjemności związanych ze wpisem chwilówek do BIK. To system płatności, który nie tylko błyskawicznie przekazuje środki pomiędzy stronami transakcji, ale także pozwala na odroczenie płatności w czasie nawet o 30 dni.

Kiedy Klarna weryfikuje swoich klientów?

Firma zweryfikuje Twoją tożsamość i zdolność kredytową tylko wtedy, kiedy wybierzesz opcję zapłaty za 30 dni podczas składania zamówienia w sklepie Internetowym. W każdym innym wypadku nie dochodzi do takowej weryfikacji, a środki pieniężne są przekazywane bezpośrednio do dostawcy towaru. Pamiętaj o tym, że kiedy Twoje faktury będą wstrzymane z powodu zaległości finansowych Klarna przekaże tę informację do BIK, co może wpływać na Twoją późniejszą ocenę zdolności kredytowej.

Jak zapłacić za zakupy? – przewodnik krok po kroku

Za zakupy Internetowe możesz w prosty sposób zapłacić przy pomocy Klarna – także z możliwością odroczenia płatności na 30 dni. Aby zrealizować płatność BLIK-iem lub Przelewy24 przy pomocy Klarna, wystarczy, że wykonasz poniższe czynności.

  1. Zaloguj się do aplikacji.
  2. Wybierz przycisk „Moja Klarna” i wejdź w zakładkę „Płatnośći”.
  3. Wybierz zakupy, za które chcesz zapłacić.
  4. Wykonaj płatność BLIK lub Przelewy24.
  5. Opcjonalnie wybierz opcję odroczonej płatności.

Jak widać, cały proces zakupowy w sklepach odzieżowych i nie tylko przy pomocy serwisu lub aplikacji Klarna jest bardzo prosty i nie wymaga zbyt wielu formalności. To doskonała alternatywa dla pożyczek ratalnych udzielanych przez banki i instytucje pozabankowe, gdyż z odroczonej płatności Klarna H&M i nie tylko możesz skorzystać praktycznie od ręki.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 2 lutego 2022

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły