Jak działa karta kredytowa Oney Auchan i Leroy Merlin?


Wyobraź sobie taką sytuację. Wchodzisz do sklepu i widzisz na promocji wymarzony telewizor, meble do łazienki czy królewskie łóżko, ale akurat w tym momencie nie masz wystarczającej kwoty, aby je kupić. Przegapisz taką okazję? Teraz nie musisz rezygnować z zakupów! Wszystko to dzięki jednej małej rzeczy. Karta kredytowa Auchan i Leroy Merlin pomoże Ci spełnić Twoje marzenia. Jak działa? Z jakimi opłatami wiąże się taki produkt? Sprawdziliśmy!


Spis treści:

Karta kredytowa Oney Visa

Karta kredytowa Leroy Merlin jaki bank? To częste pytanie wśród potencjalnych klientów Oney. Dlatego odpowiadamy. Jest to firma współpracująca z instytucjami Alior Bank oraz Credit Agricole. Dzięki temu również w placówkach tych instytucji możemy dokonać wszelkich formalności. Ponadto partnerami Oney są również Auchan, Leroy Merlin, Bricoman oraz Norauto.

Jeżeli choć raz zdarzyła Ci się sytuacja, kiedy odmówiłeś sobie zakupu wymarzonego przedmiotu z powodu braku środków na koncie czy odkładania pieniędzy na inny cel, z pewnością zainteresuje Cię oferta Oney.  Oczywiście, coraz więcej sklepów umożliwia zrealizowanie zakupów na raty. Jednak limit, który można otworzyć na karcie, otwiera przed konsumentem zupełnie inne możliwości. Jednym z atrakcyjnych rozwiązań dostępnych na rynku jest karta kredytowa Auchan i Leroy Merlin. Dzięki niej otrzymujesz pulę pieniędzy do wykorzystania w dowolnym czasie i miejscu. Dodatkowo jeżeli spełnimy kilka prostych warunków otrzymamy zwrot kosztów za wydanie karty oraz zwolnienie z rocznej opłaty za prowadzenie rachunku. Jednak zanim przejdziemy do analizy opłat, skupmy się na tym, jak otrzymać kartę kredytową Visa Auchan lub Leroy Merlin?

Karta kredytowa Visa Leroy Merlin i Auchan – system ratalny

Klienci Oney mogą skorzystać z dwóch produktów jednocześnie, czyli limitu kredytowego oraz spłaty w systemie ratalnym. Karta kredytowa Leroy Merlin gwarantuje nam możliwość skorzystania z czasowych promocji RRSO 0% na 5 lub 10 miesięcy. Z kolei Auchan proponuje raty 0% jedynie na wybrany produkt ze spłatą w formie 4 lub 10 równych miesięcznych części. Aby móc skorzystać z systemu ratalnego, klient musi zrobić zakupy za co najmniej 300 zł.

Natomiast standardowa formuła w obu przypadkach obejmuje okres kredytowania od pół roku do dwóch lat. Jeśli chodzi o kwoty, maksymalny limit kredytowy wynosi 10 000 zł, zaś minimalny 500 zł.

 

Karta kredytowa Oney i bonusy dla aktywnych

Różnice można dostrzec również w ofercie bonusów dla aktywnych klientów. W przypadku karty kredytowej Auchan klient ma szansę na zwrot opłat za kartę pod warunkiem wykonania dwóch transakcji za minimum 800 zł w ciągu 75 dni od otwarcia limitu. Następnie jeżeli w kolejnych latach nadal będzie korzystać z produktu, przy rocznych transakcjach na sumę co najmniej 4800 zł zostanie zwolniony z rocznych opłat. Z kolei w przypadku karty Leroy Merlin klient musi wykorzystać w ciągu 75 dni od podpisania umowy co najmniej 1000 zł limitu, aby cieszyć się zwrotem opłat za kartę. Natomiast w kolejnych latach zwolnienie z rocznej opłaty zagwarantuje wykonanie płatności o wartości 6000 zł przez 12 miesięcy. Jak wyglądają standardowe koszty?

Karta kredytowa Auchan opłaty

Kiedy klient otrzyma pozytywną decyzję kredytową, a karta zostanie przyznana, pozostaje jedynie kwestia użytkowania oraz opłat. Zacznijmy jednak od mniej przyjemnej kwestii. Pierwszy koszt, z jakim przyjdzie się zmierzyć pożyczkobiorcy Oney, wiąże się z wydaniem oraz obsługą karty. Wynosi on 30 zł w Leroy Merlin oraz 24 zł w Auchan. Różnice pojawiają się również w pozostałych opłatach. Dlatego też porównaliśmy je w poniższej tabelce:

 

Porównanie: Karta Kredytowa Leroy Merlin opłaty i Auchan

Karta Opłata za wydanie i roczny koszt prowadzenia karty Karta dodatkowa Wypłaty z bankomatów Limit kredytowy Okres bezodsetkowy

30 zł

0 zł przy transakcjach min. 6 000 zł

20 zł

w kraju lub za granicą 5+% min. 10 zł

w PK Oney 3.99% min. 5 zł

od 500 do 10 000 zł 54 dni

24 zł

0 zł przy transakcjach min. 4 800 zł

14 zł

w kraju lub za granicą 4.9% min. 10 zł

w PK Oney 3.99% min. 5 zł

od 500 do 10 000 zł 54 dni 

 

Jak wnioskować o karty kredytowe Oney?

Bez względu na to, czy interesuje Cię karta kredytowa Leroy Merlin czy też Auchan, proces wnioskowania przebiega w taki sam sposób. Jednym z rozwiązań jest przejście na stronę firmy Oney oraz wybranie z górnego menu sekcji “Karty kredytowe”, a następnie kliknięcie w odpowiedni produkt. W ten sposób zostaniesz przekierowany na podstronę, na której znajduje się formularz kontaktowy. Należy go wypełnić swoim imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu. Następnie po zaakceptowaniu wszystkich zgód pozostaje jedynie zatwierdzenie przyciskiem “Wyślij” i oczekiwanie na kontakt ze strony Oney. Podczas rozmowy konsultant poinformuje Cię o szczegółach oferty, odpowie na wszystkie pytania oraz poinstruuje, jak przejść przez kolejne kroki.

Drugim z dostępnych rozwiązań jest udanie się do jednego z oddziałów PK Oney lub placówce banku. Wszystkich informacji dowiesz się pracownika firmy na miejscu, gdzie załatwisz również wszelkie formalności. Warunkiem rozpatrzenia wniosku jest jednak skompletowanie pełnej wymaganej dokumentacji. Konsekwencją współpracy z bankami okazuje się uzależnienie szczegółowych warunków otrzymania karty od tych, które obowiązują ich klientów. Jakie wymagania musimy spełniać, aby móc skorzystać z oferty Karta kredytowa Auchan lub Leroy Merlin?

Oney karta kredytowa Leroy i kryteria stawiane klientom

Nie powinno być zaskoczeniem, że podczas wnioskowania o kartę kredytową Leroy czy Auchan, bank sprawdza zdolność kredytową klienta. Dlatego też trzeba posiadać stałe dochody oraz dobrą historię kredytową. Oznacza to, że w przypadku negatywnych wpisów w bazach może pojawić się problem z wydaniem pozytywnej decyzji. Oprócz tego wnioskodawca musi mieć obywatelstwo Polski lub status rezydenta. Do wypełnienia formularza przyda się również numer PESEL oraz inne niezbędne dane osobowe. Być może to oczywiste, ale warto podkreślić obowiązek posiadania ważnego dokumentu tożsamości.

Co z dokumentami? Z informacji podanych na stronie internetowej Oney wynika, że wiele zależy od zasad obowiązujących w danym banku. W przypadku Credit Agricole wnioskodawca może zostać poproszony o przedłożenie zaświadczenia z miejsca pracy lub wyciągu z konta bankowego. Jeżeli spełni wszystkie wymagania banku oraz firmy Oney, otrzyma pozytywną decyzję kredytową oraz kartę.

 

Jak spłacać karty kredyowe Oney?

Spłata karty kredytowej Oney odbywa się w taki sam sposób jak w przypadku produktów oferowanych przez banki. Zarówno w przypadku Leroy Merlin, jak i Auchan okres bezodsetkowy wynosi 54 dni. Oznacza to, że w przypadku wykonywania transakcji bezgotówkowych klient otrzymuje 24 dni od sporządzenia wyciągu na zwrot wykorzystanych pieniędzy bez ponoszenia opłat.

Rezygnacja z karty kredytowej Auchan Oney

Na koniec warto również wspomnieć, że mamy możliwość zawieszenia usługi. Rezygnacja z karty kredytowej Leroy Merlin przebiega tak samo jak w przypadku Auchan. Należy udać się do punktu obsługi klienta Oney lub skontakować się z pracownikami infolinii.

Jak działa karta kredytowa Oney Auchan i Leroy Merlin?