Getin Noble Bank sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

natalia  • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
Getin Noble Bank sesje ELIXIR

Uwaga! Getin Bank znajduje się obecnie w stanie przymusowej restrukturyzacji. Zobacz co dalej z Getin Bankiem.

Getin Noble Bank sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w Getin Noble Bank sesje ELIXIR:

  • 10:00
  • 14:00
  • 17:00

Getin Noble Bank sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w Getin Noble Bank sesje ELIXIR:

  • 8:15
  • 12:15
  • 14:30

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

Żyjemy w czasach, kiedy każdy z nas posiada konto bankowe. Coraz częściej wszelkich opłat za rachunki, czynsz czy inne zobowiązania dokonujemy za pośrednictwem przelewu. Nie inaczej jest również w przypadku pożyczek online. Wpłacamy w ten sposób nie tylko kwotę mającą na celu weryfikację tożsamości, ale również miesięczne raty.  Aby uniknąć opóźnień, warto wiedzieć, w jakich godzinach nasz bank realizuje zlecenia. Takie informacje dostarczą nam właśnie sesje Elixir. Krajowa Izba Rozliczeniowa wprowadziła system opierający się na trzech sesjach (porannej, popołudniowej oraz wieczornej) wychodzących oraz przychodzących. Jeśli swój przelew zlecimy po upływie określonej godziny, wówczas nie zostanie on zrealizowany. Warto pamiętać, że mogą się nie różnić w zależności od banku.

Jaki kod IBAN Getin Noble Bank?

Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku Getin Noble Bank jest to:
PL  + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Jaki kod SWIFT Getin Noble Bank?

Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT: GBGCPLPK

Czym jest IBAN?

IBAN to jedna z obowiązkowych informacji, o których należy pamiętać, zlecając transakcje zagraniczną. W rozwinięciu oznacza International Bank Account Number, czyli międzynarodowy numer rachunku bankowego. Został on wprowadzony przez Związek Banków Polskich w celu standaryzacji rachunków bankowych. Składa się on z tradycyjnego 26- cyfrowego numeru konta poprzedzonego dwoma literami. W przypadku Polski będzie to PL. Umożliwia to łatwiejszą identyfikację instytucji, do której skierowane zostało zlecenie. Warto zaznaczyć, że w przypadku polskich banków kod będzie miał 28 znaków. Jednak jeśli chodzi o inne kraje, liczba ta może być inna. Przykładowo w Belgii będzie to 16 znaków, a we Francji 27.

Co to jest SWIFT?

SWIFT jest to jedna z informacji potrzebnych podczas realizacji transakcji zagranicznych. Pozwala on na identyfikację instytucji, w której odbiorca posiada swoje konto. W niektórych systemach możemy spotkać się z nazwą identyfikator BIC. Jednak bez względu na to, jak zostanie nazwany, chodzi o 8- lub 11- cyfrowy kod nadawany każdej instytucji przez Stowarzyszenie dla Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Podanie tych kilku znaków ułatwia przetwarzanie zlecenia. Warto zaznaczyć, że jej wymaganie jest opcjonalne. Co oznaczają konkretne elementy kodu SWIFT?

  • Cztery pierwsze stanowią identyfikator instytucji,
  • dwie następne symbol kraju, którymi w przypadku Polski będzie PL,
  • ostatnie dwie utożsamiane są z lokalizacją banku.

Kiedy kod składa się z 11 znaków, trzy ostatnie oznaczają identyfikator konkretnego oddziału instytucji.

Getin Noble Bank infolinia i kontakt

TELEFON:
48 32 604 30 01

EMAIL:
Formularz kontaktowy dostępny na oficjalnej stronie banku.

ADRES:
Getin Noble Bank SA
ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa

REGON: 141334039
NIP: 1080004850
KRS: 0000304735

Getin Noble Bank to jedna z największych detalicznych instytucji finansowych. Jak możemy przeczytać na stronie, swoje usługi udostępnia w ponad 400 oddziałach w całej Polsce. Dzięki czemu klient ma możliwość stałego kontaktu z doradcami. Dodatkowo możemy korzystać zarówno z bankowości internetowej, jak i mobilnej. Getin Noble Bank wszystkie swoje działania opiera na Kodeksie etyki bankowej opartym na zapisach ustanowionych przez Związek Banków Polskich. Jego misją jest ciągłe doskonalenie produktów tak, aby klienci mieli dostęp do najnowszych technologii. Najważniejszymi wartościami, jakimi kieruje się instytucja, są reputacja, innowacyjność, dostępność, elastyczność, profesjonalizm, działanie zgodne z prawem oraz odpowiedzialność.

Jakie produkty możemy znaleźć w ofercie? Są to usługi skierowane do klientów indywidualnych, małych i średnich firm, samorządów, wspólnot mieszkaniowych, a także korporacji. W efekcie instytucja obsługuje niemal wszystkie podmioty na rynku. Korzystając z Getin Noble Bank, otrzymujemy możliwość założenia różnego rodzaju kont bankowych, kart debetowych oraz kredytowych. Dodatkowo bank zapewnia dostęp do nowoczesnych systemów płatności, jakimi są Apple Pay, BLIK czy Google Pay. W ofercie znajdziemy zarówno produkty oszczędnościowe, inwestycyjne, jak i ubezpieczenia oraz kredyty.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 10 października 2022

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły