Euro Bank sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

natalia  • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut
Bank Millennium sesje ELIXIR

1 października 2019 r. Euro Bank S.A. połączył się z Bankiem Millennium S.A.

Sesje ELIXIR sprawdzisz, klikając poniższy link
https://pozyczkowy-portal.pl/bank-millennium-sesje-elixir-oraz-kody-iban-swift/

Euro Bank sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w Euro Bank sesje ELIXIR:

  • 11:00
  • 15:00
  • 17:00

Euro Bank sesje ELIXIR wychodzące

Godziny przelewów wychodzących w Euro Bank sesje ELIXIR

  • 7:30
  • 11:30
  • 14:30

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

Sesje ELIXIR to efekt prac nad usprawnieniem realizacji transakcji międzybankowych. Krajowa Izba Rozliczeniowa wprowadziła obowiązek ustanowienia trzech sesji przychodzących oraz wychodzących. Dzielą się one na poranne, popołudniowe oraz wieczorne. Dzięki temu każdy klient banku ma możliwość sprawdzenia, kiedy jego zlecenie zostanie zrealizowane. Może się zdarzyć, że jedna z nich zostanie czasowo zawieszona, dlatego należy na bieżąco śledzić komunikaty pojawiające się na koncie lub w aktualnościach banku.

Jeśli podczas wnioskowania o pożyczkę, wybierzemy weryfikację przelewem, wówczas informacje te okażą się kluczowe. Aby uniknąć opóźnień w zaksięgowaniu transakcji, należy złożyć zlecenie przed zakończeniem ostatniej sesji w danym dniu roboczym.

Jaki kod IBAN Euro Bank?

Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku Euro Bank jest to:
PL  + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Jaki kod SWIFT Euro Bank?

Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT: EBSAPLPW

Czym jest IBAN?

Podczas realizacji transakcji zagranicznych zostaniemy poproszeni również o podanie kodu IBAN. Rozwinięcie tego skrótu to International Bank Account Number, co w tłumaczeniu na język Polski oznacza międzynarodowy numer rachunku bankowego. Jego główną funkcją jest usprawnienie całego procesu. Jeśli nie podamy kodu IBAN, nasz przelew może dotrzeć z opóźnieniem lub transakcja zostanie anulowana, a pieniądze wrócą na konto nadawcy. Warto pamiętać o jego wprowadzeniu, ponieważ nie wymaga to od nas żadnych dodatkowych wniosków czy skomplikowanej procedury. Wystarczy do numeru konta, na które chcemy przesłać pieniądze, dopisać symbol kraju, w którym rachunek jest zarejestrowany. Dla Polski są to litery PL.

Co to jest SWIFT?

Kod Swift to jeden z elementów umożliwiających identyfikację banku, do którego nadajemy przelew. Jego główną funkcją jest usprawnienie obsługi transakcji międzynarodowych. Nad prawidłowym działaniem systemu czuwa Stowarzyszenie dla Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. To ona przydziela oraz rejestruje aktywne kody. Kod Swift standardowo składa się z 8 znaków alfanumerycznych, chociaż można spotkać również 11- znakowy kod. Nie oznacza to, że jest on błędny. Trzy dodatkowe cyfry symbolizują konkretny oddział banku. Jak to wygląda?

  • Cztery pierwsze stanowią identyfikator instytucji,
  • dwie następne symbol kraju, którymi w przypadku Polski będzie PL,
  • ostatnie dwie utożsamiane są z lokalizacją banku.

Jeśli kod SWIFT składa się z 11 znaków, wówczas trzy ostatnie odpowiadają za identyfikację konkretnego oddziału.

Euro Bank Polska infolinia i kontakt

TELEFON:
19 000
(+48 71) 79 55 500

EMAIL:
info@eurobank.pl

ADRES:
Euro Bank S.A.
ul. św. Mikołaja 72
50-126 Wrocław

REGON: 006234590
NIP: 5210082538
KRS: 0000025313

Euro Bank to instytucja należąca do francuskiej grupy Societe Generale, która jest jednym z największych usługodawców finansowych w Europie. Misją banku jest ułatwienie dostępu do prostych produktów bankowych oraz możliwość korzystania z nowoczesnych technologii w sektorze bankowym. W 2003 roku został założony przez Mariusza Łukasiewicza. Dzięki stawianiu na ciągły rozwój obecnie instytucja posiada blisko 500 placówek, co gwarantuje klientom swobodny dostęp do usług w całej Polsce. Nowością w ofercie – wprowadzoną w 2018 roku – jest Pożyczka błyskawiczna, której proces wnioskowania został udostępniony online.

Wśród produktów znajdziemy również konta bankowe, kredyty, lokaty, fundusze, pożyczki czy też ubezpieczenia turystyczne. Osoby, które często płacą w obcych walutach, mogą liczyć na atrakcyjne warunki, korzystając z karty multiwalutowej. Oprócz tego Euro Bank zapewnia swoim klientom możliwość wzięcia udziału w wielu promocjach. Wśród nich pojawiają się pożyczki z obniżonymi kosztami, program poleceniowy z Google Pay czy korzyści płynące z systematycznego płacenia za pomocą karty przypisanej do konta.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 22 listopada 2021

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły