Darmowe konto bankowe przez internet: Czy istnieje konto bez opłat?

Kuba  • 
Przeczytasz w ciągu 6 minut
Darmowe konto bankowe przez internet to produkt poszukiwany przez wiele osób. Jest to produkt, który znajdziesz w ofercie wielu banków. Pojawia się jednak wątpliwość, czy jest to naprawdę konto bankowe bez opłat. Gdzie może pojawić się haczyk? Jak złożyć wniosek o darmowe konto internetowe? Odpowiadamy.
darmowe konto bankowe

Spis treści:

Darmowe konto bankowe przez internet

Każdy z nas stara się zgromadzić oszczędności i uniknąć opłat, jeżeli tylko istnieje taka możliwość. Nic więc dziwnego, że darmowe konto bankowe przez internet cieszy się dużym powodzeniem. Może się wydawać, że w skali miesiąca opłaty za konto są niewielkie. Kiedy przeliczymy, ile wynoszą koszty w skali roku, wówczas okazuje się, że opłaty mogą wynosić około 100 zł lub nawet więcej. Dotyczy to przede wszystkim kosztów prowadzenia konta bankowego.

Zgodnie z raportem opublikowanym przez serwis Bankier.pl, 13% kont bankowych wiąże się z opłatą od 0 do 5 zł, 28% kosztuje od 5 do 10 zł, 18% wiąże się z opłatami wynoszącymi ponad 10 zł. Co ważne, aż 41% produktów udostępnia możliwość zwolnienia z opłat lub ich całkowity brak. Powyższe koszty mają charakter bezwzględny lub warunkowy. Jak się okazuje, darmowe konto bankowe przez internet jest możliwe.

Zwróć uwagę, że konto za zero jest możliwe w przypadku dwóch rozwiązań. Pierwszy z nich to opłaty, które mogą być zniesione warunkowo. Drugie rozwiązanie dotyczy konta za zero od samego początku, bez dodatkowych kryteriów. Może się jednak zdarzyć, że 23% produktów zobowiązuje swoich klientów do opłat bez względu na sytuację. Jak wybrać konto za zero? Sprawdź nasz ranking kont osobistych!

Kryteria konta za zero: na co zwrócić uwagę?

Jeżeli interesuje Cię konto za zero, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jak wspomnieliśmy, opłaty nie są zawsze obowiązkowe. Bardzo często istnieje możliwość założenia konta za zero w przypadku spełnienia określonych warunków. To, jakie kryteria musi spełnić właściciel rachunek, zależy w dużej mierze od banku. Spójrzmy na przykład.

Jednym z banków, który oferuje możliwość zwolnienia z opłat, jest PKO. Konta za zero w tym przypadku założysz bez problemu przez internet. Bez względu na sytuację możesz otrzymać 0 zł za prowadzenie konta. Za zero złotych możesz również korzystać z karty debetowej z funkcją wielowalutową.

Musisz jednak pamiętać o wykonaniu co najmniej 5 transakcji kartą lub BLIKIEM. W innym przypadku musisz liczyć się z opłatą 10 zł w skali miesiąca. Inną opłatą jest również koszt  wypłat z innych bankomatów w Polsce. Takie transakcje wiążą się z kosztem 10 zł. W pozostałych przypadkach opłata wynosi 0 zł.

W PKO BP możesz założyć darmowe konto bankowe bez wpływów. Nie zawsze istnieje jednak taka możliwość. Jest to tylko jeden z przykładów konta za zero. Niektóre banki nakładają inne obowiązki na swoich klientów. Wśród nich pojawiają się przykładowo: minimalna kwota wpływów na konto czy też realizację określonej liczby przelewów.

Jak wybrać najlepsze konto bankowe bez opłat?

Jeżeli zależy Ci na tym, by znaleźć najlepsze konta bankowe bez opłat, warto skorzystać z takich rozwiązań jak porównywarka lub ranking produktów. W takim zestawieniu pojawiają się najkorzystniejsze oferty spośród dostępnych na rynku. Jak już wiemy, konta bankowe bez opłat mogą się różnić pod względem obowiązujących kryteriów. Nie każdy będzie w stanie je spełnić i prowadzić konto bankowe bez opłat.

Rankingi i porównywarki pomogą Ci szybko zestawić ze sobą dostępne produkty. W ten sposób ułatwisz sobie ten trudny wybór. Takie listy produktów obejmują najważniejsze informacje dotyczące rachunków bankowych. Co ważne, są one podane w przystępny sposób. Dzięki temu będzie Ci łatwiej i szybciej wybrać najlepsze konto bankowe bez opłat.

W naszym zestawieniu otrzymasz również możliwość przejścia na stronę internetową banku za pomocą specjalnego przycisku. Dzięki temu szybko złożysz niezbędny wniosek i założysz konta bankowe bez opłat.

Jak złożyć wniosek o darmowe konto internetowe?

Darmowe konta internetowe wyróżniają się przede wszystkim możliwością złożenia wniosku bez wychodzenia z domu. Wystarczy przejść na stronę internetową banku i wypełnić krótki formularz. Jak widać, darmowe konto internetowe wiąże się nie tylko z brakiem opłat, ale również ograniczeniem formalności do minimum. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat sposobu wnioskowania. Jeżeli chcesz otworzyć konto za darmo, w naszym zestawieniu znajdziesz interesujące rozwiązanie.

Jeżeli przejrzysz już darmowe konta w banku i wybierzesz najlepsze rozwiązanie dla siebie, przejdź na stronę internetową z formularzem wniosku. Następnie możesz wybrać jeden z dwóch sposobów na założenie rachunku. Wszystko zależy od tego, czy jesteś stałym, a może nowym klientem banku. Jak złożyć wniosek o darmowe konto internetowe?

Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o darmowe konto osobiste. Jeżeli jesteś klientem banku, wystarczy przesłać formularz bez dodatkowego uzupełnienia podstawowych danych. Wniosek o darmowe konto osobiste przesłany przez stałych klientów nie wymaga dodatkowej weryfikacji tożsamości. Następnie wystarczy poczekać na list z kartą i gotowe.

Wniosek o darmowe konto bankowe dla nowych klientów

Jeżeli jesteś nowym klientem banku, możesz również złożyć wniosek o darmowe konto osobiste przez internet. Formularz powinieneś wypełnić danymi osobowymi, kontaktowymi i adresowymi. Następnie należy potwierdzić swoją tożsamość za pomocą przelewu z innego banku. Po tym wszystkim przychodzi czas na podpisanie umowy o założenie konta za zero. Możesz to zrobić listownie lub elektronicznie za pomocą specjalnego kodu SMS, podpisu kwalifikowanego, profilu zaufanego.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 10 stycznia 2022

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły