Czy wkład własny może być pożyczką?

 • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut
natalia
Planujesz dużą inwestycję? Potrzebujesz sporej ilości gotówki? Chcesz zaciągnąć solidny kredyt czy pożyczkę? Niestety większość instytucji z sektora finansowego przy dużych zobowiązaniach wymaga od swoich klientów wniesienia wkładu własnego. Czym jest wkład własny i co może go stanowić?
czy wkład własny może być pożyczką?

Spis treści:

Czym jest wkład własny?

Wkład własny to kwota, którą kredytobiorca, zaciągając zobowiązanie pieniężne np. na zakup mieszkania czy domu, pokrywa z własnej kieszeni. W praktyce oznacza to, że przy kredycie hipotecznym bank nie umożliwia pożyczki na 100% inwestycji, lecz wymaga od klienta własnych oszczędności. Minimalny wkład własny w mieszkanie obecnie, czyli w 2021 roku wynosi najczęściej 20% od wartości kredytowanej nieruchomości.

Pieniądze z pożyczki a wkład własny

Wielu konsumentów zastanawia się, czy wkładem własnym mogą być środki uzyskane w wyniku umowy kredytu czy pożyczki. Niestety instytucje bankowe nie dopuszczają takiej możliwości. Zaciągnięta należność przede wszystkim znacząco osłabia zdolność kredytową klienta, ponadto trudno o zdobycie dwóch wysokich kredytów w tym samym czasie.

Wkład własny to wiele możliwości

Wkładem własnym nie musi być tylko gotówka. Wiele banków dopuszcza możliwość skorzystania w tym celu ze środków zgromadzonych na rachunkach, w tym indywidualnym koncie emerytalnym czy indywidualnym koncie zabezpieczenia emerytalnego. Nie bez znaczenia są tutaj także oszczędności odłożone na tak zwanej książeczce mieszkaniowej. Ponadto, kolejnym z wariantów jest wartość domu, mieszkania czy działka budowlana.

Pożyczka ratalna Provident

Wkład własny z roku na rok się zwiększa. Obecnie waha się w granicach 15-20% w zależności od instytucji udzielającej kredytu. Problem pojawia się więc w momencie, gdy dany klient nie może wziąć kredytu, ponieważ nie ma własnych oszczędności na choćby częściowe sfinansowanie docelowej inwestycji. Nie zostanie w tym względzie uwzględniona choćby pożyczka na raty Provident. Ta forma pomocy może stać się jednak dobrą alternatywą dla tradycyjnego rodzaju wsparcia. Pożyczkę w Providencie możecie wydać na inne cele: zakup nowego sprzętu do mieszkania, naprawę samochodu, czy sfinansowanie szkolnej wyprawki dla dziecka.

Provident pożyczki a kredyt

Co prawda pożyczka na raty Provident nie jest aż tak wysoka jak kredyt. Provident pożyczki osiągają górną granicę 20 tysięcy złotych i to tylko w przypadku zaufanych klientów. Mimo tego, że za taką kwotę nie kupimy mieszkania czy domu, nic nie stoi na przeszkodzie wspomóc się tymi środkami w innym kontekście. Wkład własny można przecież pożyczyć od bliskich lub znajomych na krótki okres. Gdy uregulujemy już wszystkie formalności w banku, nic nie stoi na przeszkodzie, aby, z myślą o spłacie tej należności, zaciągnąć drobne zobowiązanie.

Provident pożyczki – dla kogo?

Pożyczka ratalna Provident adresowana jest w szczególności do osób, których dane nie widnieją w rejestrach dłużników. Istotna jest także zdolność kredytowa, choć firmy pożyczkowe przymykają oko na jej niską wartość. Przed złożeniem wniosku warto poznać opinie o Provident. Instytucja udziela pożyczek na jasnych i elastycznych zasadach. Cały proces aplikacyjny odbywa się online, a na decyzję trzeba poczekać zaledwie kilkanaście minut.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły