Chronpesel – jak działa i czy to się opłaca?

Jakub Grzybowski Jakub Grzybowski  • 
Zaktualizowano:
 • 
Przeczytasz w ciągu 4 minut

W dzisiejszych czasach dane osobowe są mocno narażone na kradzież i nielegalne wykorzystanie. Często dochodzi do sytuacji wyłudzenia kredytów lub pożyczek na skradziony dowód osobisty lub kartę bankomatową. Jak uchronić swoje dane przed kradzieżą? Ciekawym rozwiązaniem jest serwis Chronpesel. Jak to działa? Dlaczego warto korzystać z funkcjonalności tego serwisu? Podpowiadamy!

Chronpesel – co to takiego?

Chcesz wiedzieć, czym w praktyce jest Chronpesel? Serwis ten należy do Grupy Kaczmarski i działa na zasadzie powiadamiania właściciela numeru PESEL o możliwości wyłudzenia na jego dane kredytu lub pożyczki. Zastanawiasz się, jak to w ogóle możliwe? Kiedy wykupisz usługę Chronpesel zabezpieczysz swoje dane osobowe oraz firmowe tak, aby nikt inny nie mógł ich nielegalnie wykorzystać.

Powiadamianie z serwisu Chronpesel daje wiele możliwości. Opinie na temat tej usługi są bardzo dobre i wskazują na to, iż warto zastanowić się na wykupieniem stosownego abonamentu. Co możesz zyskać, wybierając serwis Chronpesel? Za darmo niestety nie otrzymasz żadnej ochrony. Kiedy chronisz swoje dane poprzez Chronpesel, pamiętaj, że nikt nie weźmie nowego abonamentu u operatora telekomunikacyjnego na Twoje dane. W przypadku wykorzystania jakichkolwiek danych serwis Chronpesel natychmiastowo sprawdza wpisy do KRD, a następnie wysyła powiadomienie do osoby uprawnionej do korzystania z ochrony.

Dodatkowe usługi serwisu

Pamiętaj! Zawsze chroń swój PESEL z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nikt nie wyłudzi kredytów, pożyczek ani abonamentów telekomunikacyjnych na Twoje dane. Ochrona w ramach serwisu Chronpesel to nie wszystko. Jako odpowiedzialna osoba uważaj na swój dowód osobisty. Wszelkiego rodzaju wyłudzenia najczęściej występują wtedy, kiedy ten zostanie skradziony lub znaleziony przez nieuczciwą osobę. Do dodatkowych usług serwisu Chronpesel, zaliczamy:

 • sprawdzanie klienta w bazie KRD;
 • analiza dowolnej firmy pod kątem wiarygodności np. dewelopera;
 • powiadomienie o zmianach dotyczących firm lub osób fizycznych;
 • dopisywanie dłużników do baz KRD;
 • informacja o założeniu firmy da dane osoby z wykupioną usługą Chronpesel;
 • kompleksowa pomoc prawna;
 • ubezpieczenie dokumentów np. dowodu osobistego.

Jak widzisz, usługi tego typu są naprawdę funkcjonalne i warto zastanowić się nad skorzystaniem z ich możliwości. 

Ile kosztuje usługa Chronpesel?

Cennik serwisu jest prosty. Do wyboru masz dwa podstawowe pakiety, a mianowicie:

1 Poziom bezpieczeństwa – ten kosztuje 199 złotych brutto rocznie. 2 Poziom bezpieczeństwa – wybierając tę wersję, licz się z wydatkiem aż 255 złotych brutto rocznie. 3 Poziom bezpieczeństwa – kosztuje 390 zł brutto na rok.

Czy warto korzystać z serwisu Chronpesel?

Opinie na temat usługi Chronpesel są naprawdę dobre. Oznacza to, że warto zainteresować się opcją wykupienia pakietu w formie miesięcznego abonamentu lub rocznej subskrypcji. Podobne serwisy istnieją na rynku i oferują między innymi zupełnie nowe usługi BIK, które pozwalają uchronić finanse i zapanować nad historią kredytową.

W porównaniu z konkurencją serwis Chronpesel proponuje ciekawy zakres ochrony i to w atrakcyjnej cenie. Decydując się na pakiet tego usługodawcy, otrzymasz m.in. zwrot pieniędzy za usługi prawne związane z wyłudzeniami. Wybierz droższy pakiet, jeśli chcesz mieć maksimum ochrony dla swoich danych osobowych. A może chcesz wybrać tańszą alternatywę? W takim razie sprawdź, jak działają alerty BIK, które dostępne są dla każdej zainteresowanej osoby również w formie abonamentu. Pamiętaj jednak, że Chronpesel prześle do Ciebie powiadomienie za każdym razem, kiedy ktoś spróbuje wyłudzić kredyt lub pożyczkę na Twoje dane osobowe.

Jak założyć konto w Chronpesel? Krok po kroku

Konto w serwisie Chronpesel założysz w prosty sposób. To tylko kilka kroków, które musisz przejść, aby wykupić dodatkową ochronę dla swoich danych osobowych. Wystarczy, że:

 1. Wejdziesz na stronę usługodawcy.
 2. Założysz konto, podając swoje dane osobowe, adres e-mail oraz wypełnisz formularz rejestracyjny na stronie.
 3. Ustalisz hasło dostępu do konta.
 4. Zaakceptujesz regulamin.
 5. Wykonasz płatność za usługę.
 6. Zalogujesz się do serwisu i potwierdzisz swoją tożsamość. Zrobisz to przy pomocy przelewu weryfikacyjnego lub przesłanie skanu dowodu osobistego.

Kiedy proces rejestracji dobiegnie końca, otrzymasz stosowne powiadomienie na swoją elektroniczną pocztę e-mail.

Jak usunąć konto w systemie Chronpesel? Krótki poradnik

Zastanawiasz się, w jaki sposób anulować usługę Chronpesel? Jak zrezygnować z ochrony tego typu? To proste. Wystarczy, że poczekasz do czasu automatycznego wygaśnięcia zawartej umowy. Oczywiście jako klient masz prawo do rozwiązania umowy przed terminem jej zakończenia. W tym celu wyślij do usługodawcy wypowiedzenie w formie elektronicznej lub korespondencją tradycyjną. Okres wypowiedzenia trwa miesiąc, a po tym czasie konto zostanie całkowicie usunięte z usługi.

1 komentarz

Wanda

nie moge dokonac prolongaty uslugi w tradycyjny sposob a bankowosc elektroniiczna I karte zamknelam ze wzgledu na czeste wyludzenia I ataki hakerskie

00 Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Sprawdź również ostatnie artykuły