Bank odmówił pomocy? Pożyczki online dobrą alternatywą

4 marca 2019

Życie często nas zaskakuje. Może nawet bardziej niż film czy książka. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy nagle potrzebujemy większej gotówki. Co wtedy robisz? Czy decydujesz się na wnioskowanie o kredyt, którego uzyskanie może trwać nawet kilka dni? W przypadku kredytu bank może nie uznać Cię za wiarygodnego wierzyciela i odmówi pomocy? Warto wtedy rozważyć szybsze i wygodniejsze możliwości pożyczenia odpowiedniej kwoty? Poznaj propozycję alternatywy dla kredytów gotówkowych dostępnych w bankach.


Z artykułu dowiesz się:

Nieplanowane wydatki? Rozwiązanie to pożyczki online

Wysoki rachunek za prąd do opłacenia, zepsuta lodówka czy inne sprzęty użytku domowego, wakacyjny wyjazd – to tylko kilka przykładowych wydatków, które mogą pojawić się w każdym momencie. Dzieje się tak zazwyczaj, kiedy na naszym koncie brak oszczędności. W panice, zaczynamy szukać wsparcia finansowego. W bankach złożenie wniosku związane jest z wypełnieniem mnóstwa dokumentów. Dodatkowo zanim udzielą nam kredytu, wymagają od nas różnego rodzaju zaświadczeń np. o zarobkach i innych dokumentów, które musimy dostarczyć. Co więcej, bank może uznać nas za niewiarygodnych finansowo, tylko dlatego, że wcześniej nie mieliśmy żadnych pożyczek czy innych zobowiązań finansowych do spłaty.

Nasza historia kredytowa jest po prostu nieznana.  Banki chętniej wspierają te osoby, które wykazują regularne wpływy na konto, np. z tytułu umowy o pracę. Problematyczne w przypadku starania się o wsparcie finansowe będzie także forma zatrudnienia, jeśli będzie to umowa zlecenie czy o dzieło. Kiedy mamy trudności z udokumentowaniem dochodów. Bywa, że dodatki i premie nie są brane pod uwagę. Jesteśmy zatrudnieni na najniższą krajową, ale pracujemy też w drugiej firmie na umowę zlecenie lub o dzieło. Wpływ na nasze konto zależy od premii i prowizji. Taka sytuacja dotyczy wielu Polaków. Banki nie patrzą na nich przychylnym okiem. Pomocne mogą się okazać pożyczki online oferowane przez pozabankowe instytucje finansowe.

Co zrobić, gdy bank odmówił pomocy i pożyczki?

Alternatywną dla banków tradycyjnych stały się firmy pożyczkowe. Obecnie sytuacja na rynku bardzo różni się od tej, którą pamiętamy sprzed kilku lat, gdy firmy pożyczkowe kojarzone były z lichwiarstwem i innymi nieuczciwymi podmiotami. Rynek pożyczek bankowych bardzo się rozwinął, nie jest już “Dzikim Zachodem”, jak paręnaście lat temu. Ich działanie regulowane jest odpowiednimi przepisami i ustawami. Aktualnie oferty firm pożyczkowych nie różnią się aż tak bardzo od pożyczek bankowych. Wysokość opłat związanych z szybką pożyczką pozabankową jest zbliżona do opłat pożyczek oferowanych przez banki.

Jedną z aktualnie najlepszych ofert ratalnych jest propozycja firmy HapiPożyczki. RRSO 9,8% gwarantuj niewielkie koszty przy dowolnych parametrach. Jeżeli złożymy wniosek o 5 000 zł na 24 miesiące, proponowana rata wynosi 229,34 zł. Łączny koszt zobowiązania wynosi 5 504 zł  (dane z dnia 4.03.2019 r.). 

4.64
470 głosów
Pożyczasz 4000 zł Rata - zł Koszt 0 zł Złóż wniosek Opinie o HapiPozyczki

Dodatkowo firmy pożyczkowe, na przykład Wandoo, udzielają pierwszej pożyczki  online na preferencyjnych, bardzo atrakcyjnych warunkach. W Wandoo pierwszą pożyczkę do 2500 zł możesz uzyskać zupełnie za darmo. Co to oznacza? Wnioskując o 2500 zł po raz pierwszy, nie płacisz żadnej prowizji za pożyczkę spłaconą w terminie. Po prostu oddajesz tyle, ile pożyczyłeś.

4.52
608 głosów
Pożyczasz 2500 zł Oddajesz 2902.25 zł Koszt 402.25 zł Złóż wniosek Opinie o Wandoo

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki online?

Warto wiedzieć, że po spłaceniu pierwszej pożyczki  online w Wandoo twój limit kredytowy rośnie. Kolejną pożyczkę możesz już uzyskać w wysokości nawet do 5000 zł. Pamiętajmy jednak, by zawsze dokładnie przekalkulować swoje możliwości, obliczyć planowane wydatki i budżet domowy. Jeśli zastanawiasz się jak ocenić swoją zdolność kredytową, to warto zacząć od najprostszej formy, jaką może być stworzenie tabeli przychodów i wydatków na dany miesiąc, czy nawet tydzień. Na tej podstawie możesz samodzielnie oszacować kwotę, której stopniowa i systematyczna spłata nie sprawi ci kłopotów i nie obciąży za bardzo budżetu domowego.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule OCENA WIARYGODNOŚCI KREDYTOWEJ – CZYM JEST SCORING KREDYTOWY?

 

Planowanie wydatków i odkładanie pieniędzy na czarną godzinę to dobry nawyk  i warto go praktykować, jednak kiedy sytuacja Cię zaskoczy, a bank nie chce pomóc, sprawdź ofertę pożyczek. Szybka pożyczka spłacona w terminie pozwoli Ci wyjść z opresji, a dodatkowo pamiętaj, że tworzysz swoja pozytywną historię kredytową, tak potrzebną np. podczas starania się o kredyt na dom czy mieszkanie.

Więcej informacji na temat budowania zdolności kredytowej znajdziesz w artykule CZYM JEST SCORING BIK?

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.