Bank BPH sesje ELIXIR oraz kody IBAN i SWIFT

natalia  • 
Przeczytasz w ciągu 3 minut
Bank BPH sesje ELIXIR

Bank BPH sesje ELIXIR przychodzące

Godziny przelewów przychodzących w Bank BPH sesje ELIXIR:

  • 11:45
  • 15:45
  • 17:00

Bank BPH sesje ELIXIR wychodzące w Bank BPH

Godziny przelewów wychodzących w Bank BPH sesje ELIXIR:

  • 10:30
  • 14:30
  • 17:00

Czym są sesje przychodzące i wychodzące ELIXIR?

ELIXIR to system wprowadzony przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Miał na celu poprawić płynność transakcji międzybankowych. W efekcie zostały ustanowione trzy sesje (poranna, popołudniowa oraz wieczorna) wychodzące oraz przychodzące. Zdarza się, że w okresach międzyświątecznych te ostatnie zostają zawieszone. Dlatego warto na bieżąco śledzić informacje znajdujące się na stronie banku, aby uniknąć problemów lub po prostu rozczarowania brakiem środków na koncie. Taka sytuacja może się zdarzyć między innymi podczas wnioskowania o pożyczkę. Kiedy to często od czasu oczekiwania na zaksięgowanie przelewu weryfikacyjnego, zależy szybkość otrzymania decyzji w sprawie przyznania wsparcia finansowego lub nie.

Jaki kod IBAN Bank BPH?

Zlecając przelew walutowy lub zagraniczny, pamiętajmy o kodzie IBAN. W przypadku Bank BPH jest to:
PL  + numer rachunku bankowego
Przykład: PL 01 1122 3344 5566 7788 9900 1234

Jaki kod SWIFT Bank BPH?

Jeśli nie chcemy ponieść wyższych kosztów realizacji transakcji, nie zapominajmy o kodzie SWIFT:  BPHKPLPK

Czym jest IBAN?

IBAN to skrót od International Bank Account Number, co w tłumaczeniu na język polski, oznacza międzynarodowy numer rachunku bankowego. Zostaje on regulowany przez odpowiednią normę ISO 3166-1. Według niej oznaczenie składa się z dwóch liter, po których następuje ciąg cyfr oznaczających numer rachunku bankowego. W zapisach znajdziemy informacje na temat symboli konkretnych krajów. Do Polski zostaje przydzielony kod PL. Warto o nim pamiętać, realizując między innymi przelew zagraniczny, ponieważ w innym wypadku będziemy musieli dłużej czekać na jego zaksięgowanie lub zostanie zwrócony na konto nadawcy.

Co to jest SWIFT?

SWIFT to jeden z kodów usprawniających identyfikację instytucji bankowej w przypadku zleceń międzynarodowych. Składa się on z 8 znaków alfanumerycznych. W przypadku Banku BPH zawiera jedynie litery. Co one oznaczają?

  • Cztery pierwsze stanowią identyfikator instytucji,
  • dwie następne symbol kraju, którymi w przypadku Polski będzie PL,
  • ostatnie dwie utożsamiane są z lokalizacją banku.

Jeśli kod ma 11 znaków, nie oznacza to, że jest błędny. W takiej sytuacji trzy końcowe cyfry oznaczają  konkretny oddział.

Bank BPH infolinia i kontakt

TELEFON:
+48 58 300 75 00 (tel. komórkowe, stacjonarne i z zagranicy)
801 889 889 (tel. stacjonarne)
Pon. – Pt. od 8.00 do 18.00

EMAIL:
kontaktBPH@ge.com

ADRES:
Bank BPH SA
ul. płk. Jana Pałubickiego 2
80-175 Gdańsk

REGON: 350535626
NIP: 675 000 03 84
KRS: 0000010260

Bank BPH opiera swoje działania na ponad 25-letniej tradycji i historii. Jego centrala została zlokalizowana w Warszawie, a siedziba prawna oraz centrum informatyczne mieści się w Gdańsku przy ulicy Pałubickiego. Należy do jednej z światowych korporacji Grupy General Electric. Przeglądając ofertę instytucji łatwo zauważyć, że wśród produktów znajdują się przede wszystkim kredytu.

Od 4 listopada 2016 roku skupia się klientach indywidualnych posiadających zobowiązania hipoteczne. Oferuje kredytobiorcom fachową pomoc w przypadku problemów ze spłatą kredytu. Bank BPH podkreśla na swojej stronie internetowej, jak ważne w takich sytuacjach jest nawiązanie kontaktu z wierzycielem. Jeśli zgłosimy się z prośbą o pomoc do doradcy klienta w odpowiednim momencie, możemy otrzymać propozycję zmian w warunkach umowy. Wszystko to opiera się przede wszystkim na dokładnej analizie sytuacji klienta.

Ostatnia aktualizacja artykułu: 22 listopada 2021

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły